Aký antivir?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#16 Příspěvek od keemo »

@JirkaRCK-no to som niekde cital-dokonca neviem ci to nebolo tu- ze AVG je uplne derave a ten clovek mal server zapraseny virmi-avg nechytilo nic..

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od ZdenekHQ »

AVG chytne spoustu virů při spuštění, pokud jen "leží" v souborech, nereaguje.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#18 Příspěvek od EKKAR »

AVG je AVG - v "rezidentním režimu" nemaká nijak zvlášť, ale hlídá spouštěné a stahované soubory. V momentě, kdy je spuštěná kontrola, projíždí všecko - i ležící soubory na disku a odchytává i "spáče" - bohužel, protože jde opravdu do hloubky, zpomaluje PC. Což ale nevadí, pokud běží rezidentní ochrana spouštěných a stahovaných souborů, která reaguje právě jen v momentě spuštění nebo stahování. Klasickou hloubkovou kontrolu stačí v takovém případě udělat jednou za jeden-dva týdny. Pravda je, že pak je PC na 2 hodiny skoro nepoužitelný, protože AVG hrabe a hrabe - ale chytlo , zablokovalo nebo úplně odstranilo mi i věci, které Norton Antivirus, Avast! ani NOD/ESET nebyly schopné ani indikovat...
Všecko je o obezřetnosti lezení na net a o tom, jak se antivir nastaví - kdo si nastaví kontrolu ihned po spuštění (jako to bývalo defaultně ve starých AVG "Tři psi"), ať se nediví, že nastartuje komp a hodinu si ani neškrtne...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od jjilek »

Řešil jsem tady na jaře podobný problém a skončil jsem na ESETu (NOD32), kterému už ale brzy skončí podpora a není již nově dostupný. Jede mi na PI 50MHz a 32MB RAM. Preventivní skenování si ovšem zabere čas (nejlépe občas přes noc).

Uživatelský avatar
Jindra2
Příspěvky: 758
Registrován: 09 srp 2005, 02:00

#20 Příspěvek od Jindra2 »


Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#21 Příspěvek od Carel »

Měl jsem již Avasta,Noda,Aviru a teď používám půl roku Microsoft Security Essentials a jsem velice spokojen.Ale na ten tvůj Notebook s takovými parametry, asi není zapotřebí,jak ostatně již bylo řečeno. :(
Naposledy upravil(a) Carel dne 30 črc 2010, 08:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#22 Příspěvek od rnbw »

Security Essentials som uz na par PC daval - nejako to funguje. Rychlost som neporovnaval.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#23 Příspěvek od Vogon »

Nevíš prosím tě, jestli má ten Essential možnost přidat kontrolu souborů do kontextového menu na pravém talčítku myši?

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#24 Příspěvek od Carel »

Vogon píše:Nevíš prosím tě, jestli má ten Essential možnost přidat kontrolu souborů do kontextového menu na pravém talčítku myši?
V menu nastavení to umožňuje.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#25 Příspěvek od rnbw »

Pridava sa to tam samo - neviem, ci to ide vobec odtial odstranit.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#26 Příspěvek od Duvsan »

Ja keď som na Wine, používam Aviru. Vraj je dobrá. Ale na tak slabých strojoch som to neskúšal.
Pokiaľ ide o Linux, naň treba RAM min. 512MB a to je málo, ale sú i distrá s minimom aplikácií bežiacich na pozadí a graf. prostredím LXDE, napr. lubuntu alebo prostredia Open box, Flux box, Black box a tak. Alebo skús niečo minimalistické ako Puppy.

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#27 Příspěvek od Burajko »

Skus aviru na rok je free.Ale priznam sa neviem ,ako ti to zatazi system.Ja ho na centrine 1,6G ani necitim.Vyskusanie ta nic nestoji.

http://www.free-av.com/
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

#28 Příspěvek od paveltl »

Døív jsem taky používal aviru - dva roky bez problému, až teï se mi zbortil systém (byl zavirovaný a pak už hnešla ani obnova). Takže jsem vyzkoušel F-Secure Profi Antivirus, když už jej mám k ADSL pøípojce zdarma.
No ale tenhle dìsnì zpomaluje PC, jednak start trvá déle a pak jakékoliv naètení ztránky trvá pár sekund. Takže jej na dùvìryhodný servery kde je hodnì obnovování stránek vypínám. Takže bych jej na starší poèítaèe rozhodnì nedoporuèil.
Mùj staøík je Athlon XP-M2600+(fsb 400MHz, CPU 2000MHz),1024MB RAM (400MHz), WinXP Profi SP3.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#29 Příspěvek od jandu »

Ďakujem za námety, vidím, že na takúto skutočnosť nie je jednoduché riešenie. Zostávam pri ZoneAlarm Security s tým, že ho "zobudím" až v prípade potreby.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

Re: Aký antivir?

#30 Příspěvek od Devo70 »

jandu píše:Aký antivir doporučujete pre ntb s malou RAM \240 MB\ amalým HDD \15 GB\, ktorý príliš nezaťažuje systém?
Aký tam máš CPU?

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“