Whirlpool AWT 2285

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Nepo
Příspěvky: 97
Registrován: 17 pro 2008, 01:00

#16 Příspěvek od Nepo »

Je to klasická závada u WP. Máte povolenou manžetu hrdla nádrže, voda natekla do svorkovnice čerpadla a je vymalováno. Ten odpor má hodnotu 1kOhm ale namá ceno to opravovat, protože shořel budič na té destičce co je procesor.
Přílohy
AWT2285.pdf
(289.67 KiB) Staženo 294 x

Uživatelský avatar
potop
Příspěvky: 8
Registrován: 10 srp 2010, 02:00

#17 Příspěvek od potop »

Nie,nebude to mať podla mna nič spoločné s relé a tranzistorom tiež.Je to triak a je spínaný cez ten odpor R3.Triak je zdá sa tiež vadný.Bohužial ho nemôžem nikde nájsť ani v http://www.datasheetcatalog.com
Skúsim tam dať od oka nejaký na 230V.Cez ten triak je spínané DP drian pump (čerpadlo).To musím ešte preveriť.

EDIT: Tak triak použitý je ZO103MA,kúpil som ZO109MA tu
http://www.gme.sk/sk/z0109ma-p225-130.html
Naposledy upravil(a) potop dne 12 srp 2010, 13:46, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
potop
Příspěvky: 8
Registrován: 10 srp 2010, 02:00

#18 Příspěvek od potop »

Vdaka Nepo,nevšimol som si tvoj odkaz ked som pisal ten môj.Ale i tak to skúsim a dám vedieť.

EDIT:Vymenil som odpor R3 aj triak TC1 a ešte som zistil vadný odpor SMD na deštičke čo je procesor hodnoty 391(390Ohm).Teraz dverka zamykajú,ventil na vodu spína,ale čerpadlo ide stále a hlavný motor sa netočí aj ked relatka na smer otáčania motora aj triak TC3 spínajú.Ohmicky som motor premeral a vyzerá byť OK.Ako ten motor jednoducho vyskúšať?
Celkovo mi to pripadá ako keby to bolo celé pomýlené.V podstate natočenie programátora nemá vplyv na cyklus.Stále si to "vrká" svoje.

EDIT1:Zatial som nikde nepokročil.Stále riešim problém s otáčaním motora.Nejde mi napájanie na motor.Triak TC3 vyzerá že spína ale i tak som ho vymenil ale nepomohlo to.Premeral som Relátka,sú dobré...

Uživatelský avatar
potop
Příspěvky: 8
Registrován: 10 srp 2010, 02:00

#19 Příspěvek od potop »

Ahoj,vyzerá že to tá moja pračka nerozchodí(vadný programátor).
Mám možnosť zohnať programátor z typu AWT 5080.Podla tlačidiel a prepínačov to vyzerá na velmi podobný typ.Vie niekto či by sa dal použiť programátor z tejto pračky na typ AWT 2285?Prípadne nemáte niekto schéma zapojenia aby som to porovnal?Dakujem.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#20 Příspěvek od BOBOBO »

Jak jsem zjistil z jiných příspěvků , jsou některá tato zapojení na maďarech .

Uživatelský avatar
potop
Příspěvky: 8
Registrován: 10 srp 2010, 02:00

#21 Příspěvek od potop »

Na stranke http://elektrotanya.com je vela servisnych manualov ale tento tam nie je.
Programator majú podobný.Vsetky konektore sedia aj ich zapojenie,motor,teleso,cerpadlo,vsetky ovladacie prvky všetko sedí.Prehodil som ich mendzi sebou pracka perie ale ... nefunguje samostatné krúcanie,odcerpavanie.Vyzerá ze aj tento programator co som zohnal je vadny.Ešte to cele pozriem.
Inak nový programator(kompletný) mám možnosť zohnať cez známeho za cca 87€.Neviem kolko by zan pýtal servis ale i to sa mi zdá vela...

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“