Mereni spotreby zarizeni s nelinarnim prubehem spotreby

Měřáky, automatizační technika, regulační technika

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
harmonica
Příspěvky: 16
Registrován: 14 srp 2010, 02:00

#16 Příspěvek od harmonica »

Samozrejme, ze vyznam to ma velky, pokud chci zobrazit v grafu jak se vyviji prikon zarizeni v case, coz chci, protoze jak jsem uvedl, tak jde o datalogger. Tento thread jsem nevytvarel proto abych se dozvedel, ze to nema zadnou vypovidaci hodnotu, ale proto abych si nechal poradit jak z techto namerenych hodnot vypocitat cenu, kterou zaplatim. Kazdopadne dekuji vsem zucastnenym.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#17 Příspěvek od Andrea »

To jseš vedle jak ta jedle, ale není zač. :wink:

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od AmarokCZ »

harmonica: on je snad problém zároveň ukládat aktuální příkon i akumulovanou energii?? (nemá smysl ji počítat, když ji sám ADE přesně měří)

Uživatelský avatar
harmonica
Příspěvky: 16
Registrován: 14 srp 2010, 02:00

#19 Příspěvek od harmonica »

AmarokCZ: ano, tak to zrejme udelam, ale v puvodnim konceptu jsem s tim takto nepocital.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#20 Příspěvek od Andrea »

Ukládat ten okamžitý příkon je fakt zbytečný, pokud ho nezprůměruješ alespoň přes periodu, tak je to jen výkřik do tmy, vyhnípnutý pár mikrosekundový vzorek z průběhu, o jehož tvaru nemáš tušení. Ale komu není rady :wink:

Uživatelský avatar
harmonica
Příspěvky: 16
Registrován: 14 srp 2010, 02:00

#21 Příspěvek od harmonica »

Vis, on je mozna problem v tom, ze kdyz pisu o aktualnim prikonu, tak mam na mysli hodnotu, ktera bude ulozena v tom ADE a ktera, jak se zbezne divam do datasheetu, je hodnota akumulovana pres nastavitelnej pocet period. Kdezto ty chapes aktualni prikon ve sve fyzikalni podstate a zcela zbytecne delas rozruch.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#22 Příspěvek od Andrea »

Já jsem se tě na to před dvěma hodinama ptala, víš? :wink:
A v kterém že registru je ten zprůměrovaný příkon?
Naposledy upravil(a) Andrea dne 14 srp 2010, 22:10, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
harmonica
Příspěvky: 16
Registrován: 14 srp 2010, 02:00

#23 Příspěvek od harmonica »

No vidis, kdyz se umis tak hezky ptat, tak by ses mohla taky naucit cist a precist si mou odpoved, vcetne odkazu. Jinak jde o registr LAENERGY, u typu ADE7753.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#24 Příspěvek od Andrea »

No já umím číst celkem dobře, psal jsi o řadě 75xx a do datašítu 7566/7569 tu už chvíli koukám a takový registr tu nevidím. Nepleteš si energii s výkonem?

Edit: No jasně že pleteš, v tom registru je celková energie, jen je možné nastavit obnovování toho registru po x periodách, s výkonem to má společného jen tolik, že je to jeho integrál. :)

Uživatelský avatar
harmonica
Příspěvky: 16
Registrován: 14 srp 2010, 02:00

#25 Příspěvek od harmonica »

Psal jsem, ze pravdepodobne. Nevim jeste, kterej konkretni typ bude nejvhodnejsi. U 7569 bych pro ten ucel pouzil registr LWATTHR.

Edit: Az na to, ze primo v tom datasheetu u 7753 je uvedenej vzorecek na prepocet, takze smula.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#26 Příspěvek od Andrea »

harmonica píše:U 7569 bych pro ten ucel pouzil registr LWATTHR.
Ano, to je ten samý registr, ale koukni se na ten název, jsou to Watthodiny, takže zase energie, příkon se neměří ve Watthodinách, ale ve Wattech, udělej si v tom pořádek, ju?

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#27 Příspěvek od Andrea »

harmonica píše:Az na to, ze primo v tom datasheetu u 7753 je uvedenej vzorecek na prepocet, takze smula.
Kterej, číslo?

Uživatelský avatar
harmonica
Příspěvky: 16
Registrován: 14 srp 2010, 02:00

#28 Příspěvek od harmonica »

To je skutecne jako hazeni hrachu na stenu. Ja si nemam potrebu v necem delat poradek, narozdil od tebe. Podivej se jeste jednou na muj puvodni dotaz v tomto threadu a neres, kterej typ ma jakej registr, na to jsem se neptal. Ten typ ve finale prizpusobim tomu, aby vyhovoval presne mym pozadavkum.

edit: cislo 36.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#29 Příspěvek od Bernard »

harmonica píše:.... Uvedl jsem, ze hodnotu, kterou znam je okamzita spotreba, tedy okamzity prikon spotrebice. .....
Tady by to chtělo ten pořádek. Přisně vzato, okamžitá spotřeba je vždy (skoro) nulová.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#30 Příspěvek od Andrea »

Vzorec 36 je výpočet kalibrační konstanty, ale když ho vhodně přeskupíš, dostaneš se ke vzorci P = delta E / delta t, a to je to co jsem ti tu psala před několika hodinama. Vezmeš energii delta E spotřebovanou za čas delta t (třeba za ty 2s) a podělíš ji tím časem a tak získáš průměrný příkon během těch 2 s. Takže stačí zaznamenávat přírůstky energie každé 2s a z toho pak jde dopočítat jak příkon v tom každém 2s intervalu, tak i celková spotřebovaná energie :D

Odpovědět

Zpět na „Měření, regulace a automatizace“