LED klíčenka-kde udělali soudruzi z Číny chybu (již vše OK)

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#16 Příspěvek od Brozicek »

fero7 píše:Skus to tak nechat na slnku dlhsiu dobu. Mozno ta bateria ozije.
Solární článek nedokázal svým proudem baterii přehoupnout přes práh vybití 3,0 V (vybitá baterie měla asi 0,6 V). Po připojení akumulátoru na vnější zdroj 6,5 V přes odpor 150 ohm bral akumulátor krátce proud kolem 30 mA. Po chvíli se napětí přehouplo nad 3 V a pak poslušně stoupalo až na očekávaných 4,2 V a proud postupně klesal na cca 15 mA. Za dvě hodiny jsem do aku nacpal přibližně plnou kapacitu 40 mAh. Nyní vypadá baterie spokojená a doufám, že solární článek ji udrží na rozumné kapacitě (po otočení diody do správného směru), protože se svítí několik sekund a pak se hodiny sluníčkem (světelem) dobíjí.
Zde jsou nabíjecí parametry: http://www.dobrebaterie.cz/prumyslove-c ... -3-6v.html

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#17 Příspěvek od robo »

Taky mam malou baterku s dvema led a klickou. Je to na klice. Velikost cca 4*3cm. Klicka, kdyz se s ni toci, klade odpor a je slyset nejaky setrvacnik ci co. Uz ji mam tak 2 roky a sviti porad perfektne. Uz jsem si rikal ze to kuchnu, abych zjistil jak to je s tim nabijenim pres klicku, co je to za flignu.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#18 Příspěvek od BOBOBO »

A tak nám , Brožíčku , neproflákneš původ tohoto "zboží" ?

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#19 Příspěvek od Artaban001 »

Rotacni baterka od Ferm - klasicky motorek jako generator,diodovy mustek,aby jsi nemusel resit,na kterou stranu klickou tocit. Napeti je stabilizovan tranzistor-zenerova dioda. Aktmulator LIR2032. Led baterka z LIDLa ma 3f motorek stejny,jako je spindle u CD-ROM. Dale ma 6 diod a akumulator NiMh 150MAh. Prevodovka byla plastovokovova u obou.

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#20 Příspěvek od Brozicek »

BOBOBO píše:A tak nám , Brožíčku , neproflákneš původ tohoto "zboží" ?
Já jsem ji dostal od syna jen tak jako dárek, takže neznám původ jeho zdroje.
Ale tady je úplně stejná, jen já mám černou a zde jsou barevné.
http://www.tipa.eu/cz/produkt/04170144- ... led-diody/
Moc by mě zajímalo, zda je v těch barevných zapojena ta dioda správně nebo také opačně jako v mé klíčence.

Uživatelský avatar
Kilja
Příspěvky: 1
Registrován: 17 říj 2010, 02:00

#21 Příspěvek od Kilja »

Naprosto stejnou klíčenku jsem koupil v šopu u Vietnamců za nějakých 35 peněz. Jen tišťák je leptaný zrcadlově proti tomu na obrázku a rovněž nejde cca po půl roce nabít. Jenže u té diody je k nepřečtení popis, tak nevím jak je polarizovaná. Zkusím ji otočit a uvidím.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#22 Příspěvek od rnbw »

Tak ju zmeraj, nie?

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“