Ako nainštalovať WinXP

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#16 Příspěvek od keemo »

Myslis v globale alebo vzhladom na vymenu disku?lebo disk nieje tak velka ryba...problem je po vymene mamoprkna...inak ani radsej nechcem vediet ako sa na tom zeleze povlecie...

Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

#17 Příspěvek od paveltl »

Aktivace se bát nemusíš. Pokud máš pùvodní základní desku a štítek co tam byl od výroby, tak staèí udìlat aktivaci pøes internet. Když bude nìjaký problém (již èastìji aktivováno, nìkdy staèí výmìna základní desky,...) pak tam prostì zavoláš a do automatu namaèkáš èísla, pokud ani to neprojde spojí tì to s operátorem kterému vysvìtlíš oè jde.

Potíže s aktivací jsou jen pokud jedno èíslo používáš na více poèítaèích, tøeba jako downgrade z wista, ovšem i tak je blokují až po stovkách použití.

Jen to neaktivuj hned, ale opravdu využij zkušební dobu na ovìøení spolehlivé funkènosti a stability. Døív se mi èasto stávalo že po instalaci jisté kombinace programù (freeware z internetu), nìkdy i jen nejnovìjších ovladaèù mi to shodilo wokna. Ale za poslední tak dva roky už vše chodí jak má.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#18 Příspěvek od Duvsan »

Vďaka. Akurát jediný schopný disk som našiel 10GB. Neviem, či to pánovi nebude málo a za pár mesiacov neprinesie iný disk (zo zberáku), aby som mu ho vymenil. :?
A ešte asi budem musieť prebrúsiť konektor pod grafickou kartou. Niekedy nezapne monitor alebo zobrazuje haky-baky a musím zakmásať kartou.

Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

#19 Příspěvek od paveltl »

No to taky není problém, pak se nechají všechna data vèetnì systému z jednoho disku pøenést na druhý. Normálnì si naklonuješ disk na jiný vìtší.
Existují na to rùzné prográmky, nìkteré i pod wokny.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#20 Příspěvek od Duvsan »

To mi napadlo, ale jiný disk, jiné typové číslo..., nenadělá to bordel?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od rnbw »

Disky s Windows bezne kopirujem - v Linuxe. Bud pouzijem dd alebo ked uz ma disk nejake necitatelne sektory, tak dd_rescue. Nasledne vyskusam, ci kopia bootuje a ak ano, tak pouzijem gparted na zvacsenie particie na maximum (kedze novy disk byva vacsinou vacsi). Nie je to z hladiska aktivacie podstatna zmena.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#22 Příspěvek od Duvsan »

OK, dík. Inštalácia prejde, ale je to v Angličtine, budem to musieť poslovenčiť. Myslíte, že by sa dalo stiahnúť počeštenú inštalačku, či to je hlúposť, skôr ten jazykový plugin?

Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

#23 Příspěvek od paveltl »

Obèas nìco podobnýho øeším pøes DiscWizard http://www.seagate.com/ww/v/index.jsp?l ... 04090aRCRD.
Tøeba když jsem mìnil 20GB za 500GB a vždycky to bìželo na první zapojení a žádná aktivace nebyla tøeba.

Èeskou instalaci XP najdeš tøeba na ulozto, jen nevím jak moc je èistá. Nìjaký poèeš￾ování jsem nikdy nezkoušel, ale prý to dìlá potíže.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#24 Příspěvek od Duvsan »

OK, děkuju. Slovenskú mám na CD, Českou jde stáhnout, ale jenom po registraci. Asi dám tu naši a vymalováno. Ještě antivirák a kodeky. Antivirák má prý i Microsoft a je free. Co myslíš?
Ještě taková maličkost, tečku na konci web stránky příště odděl mezerou, jo?

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#25 Příspěvek od Duvsan »

Ešte mám jeden diletantský problém; inštalačka je so SP2, nainštaloval som SP3 a počítač je pomalší a disk hrabe a hrabe. Je tá trojka potrebná? V čom je prínosom k SP2?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#26 Příspěvek od p32 »

Skoro v ničem. Např. pro wifi instaluje novější ovládače pro lepší šifrování (WPA2) atd. Na normální práci ji ale nutně nepotřebuješ, tam je nutná ta SP2.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od Jirka »

Bez SP3 ti nebudou chodit žádné nové bezpečnostní aktualizace.
http://windows.microsoft.com/cs-CZ/wind ... pport-mean
Podpora systému Windows XP s aktualizací Service Pack 2 (SP2) skončila 13. července 2010. Chcete-li, aby podpora pokračovala, nainstalujte si aktualizaci Windows XP Service Pack 3 (SP3).
*****

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#28 Příspěvek od Duvsan »

Takže to tam byť musí. Keby som tú SP2 odinštaloval, neodľahčí to systém?

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#29 Příspěvek od keemo »

To mas jedno,pokial je to "vstavane" tak to prec nedas,a pri aktualizacii sa nahradzuju povodne subory novsimi verziami a stare sa zalohuju takze uz vobec nevidim dovod davat prec SP2 a davat tam SP3-navyse to tak nejde...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#30 Příspěvek od p32 »

Duvsan píše:Takže to tam byť musí. Keby som tú SP2 odinštaloval, neodľahčí to systém?
Odlehčí ! Ale taky možná přestane fungovat :lol:

A dávat dovnitř SP3 jen kvůli aktualizacím, tak to jsem ještě neviděl. Zbytečné jsou aktualizace už i u SP2, protože ten systém, velmi slušně napsáno, jen zaserou. :lol:

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“