nenáročný notebook - pomoc pri výbere

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#16 Příspěvek od jogo »

Tak som to dal nejako dokopy, aby sa v tom dalo lepšie orientovať a keď chcem
zostať pri Asus,
vylúčiť 7-starter,
matné prevedenie
a 8,9palc. (radšej by som nad 10palc, ako pod)
tak je to ako ísť si dnes kúpiť televízor - niet z čoho vyberať.

Našiel som ešte toto:
http://www.alza.sk/asus-eee-pc-1201nl-i ... 186669.htm
vyzerá veľmi dobre, ale zase to má procesor N270 iba..

Asi je to ťažko, ale čo by bolo najrozumnejšie?
Přílohy
prehľad.jpg
(132.41 KiB) Staženo 82 x

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#17 Příspěvek od keemo »

Ten 1201NL sa za tie prachy neoplati...Inak by mohol byt dobry v spojeni s IONom.Neviem ako je na tom baterka,ja som pri vybere hral na vydrz aspon 5 hodin do vlaku a schopnost prehrat HD...

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=79442 - tu som ho aj kupoval.

Napis este raz aky mas cenovy strop,ci a aka je pre teba podstatna vydrz na bateriu.bude to prevazne na kancelarsku pracu-to zvladne asi kazdy,vylucime w7 starter a atom z520.

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#18 Příspěvek od jogo »

Ten už lepšie vyzerá. D525 je v pohode?
Niekedy som čítal, že Dual Core je obchodný podvod, zneužitie znenia Core2duo, že je to len suché pomenovanie a že s dvojjadrovou značkou Core2duo nemá nič spoločného..je na tom voľačo?


a môžem popísať môj pohľad:

Model:
S viacerými Asus mám dobré skúsenosti - na domáce používanie sa mi javí primeraný, je mi blízky taktiež jeho osobný komfort. Uprednostním.

Veľkosť:
Podstatné je, aby neunavoval pri prezeraní internetu, prehrabávaním sa na stránkach a ich čítaním, prípadne prácou vo worde či exceli tým, že je priveľmi malý. Taká 12-tka sa mi zdá veľmi dobrá.
Zrejme by nemal byť matný.

Rýchlosť:
Nemal by pri práci (žiadne hry, možno viac okien office, či iný nenáročný program, možno Nero - počúvanie či nejaký strih, prehrávač mp3 či video, internet - prezeranie stránok, youtube a pod., prípadne kombinácie týchto používaní) svojou pomalosťou obťažovať pomalším otváraním, sekaním, či inými prejavmi (nie veľmi príjemné je aj rozsekanie okna pri jeho bočnom potiahnutí - uvádzam iba ako príklad)

Veľkosť HDD:
pod 160GB sa tuším už ani nepredáva - to bohato stačí. Ale keby ho od 250GB delili nejaké dve eurá, iste by sa našli.
Taký SSD 13GB ako mal ten Asus (901-tka?) by ale bol naj naj! Zapínanie notebooku s ním je veľmi rýchle!

Baterka:
NB zrejme poväčšinou pôjde na sieť, baterkou by som to príliš neobmedzoval. Samozrejme, väčšia môže byť len vítaná, pretože z takej 3-hodinovej bude za chvíľu 2-hodinová a menej a stále mať na pamäti, že sa má dobiť baterka na plnú hodnotu - inak hrozí kolaps pc, tiež nie je bohvie čo

SW:
- čo by som ešte uvítal, je zrýchlený prístup k internetu a dokumentom - notebook sa vtedy z vypnutého stavu spúšťa extra tlačítkom a je rýchlo pripravený na prácu.
- a zvyknutý som na XP, Win7 mi nič nehovorí, ale keď je lepší (hlavne pre využívanie obrazovky 16:9 - na zdeformované obrazy sa mi zle pozerá), samozrejme môže byť

Výbava:
- ak pri 2xUSB do USB dám internet modem a ext. HDD, tak na USB kľúč, či sťahovanie z diktafonu, už nezostane. Ale je to tiež len vítané, nie podmienka.
- čítačka SD by mi určite chýbala

Financie:
Na toto nič moc.. mal to byť ten najlacnejší. Ale trápiť sa s nejakou šunkou a utešovať sa stále, že bol jeden z lacnejších by asi nebolo dobré...zdravie je len jedno - nie len oči, ale aj nervy :)

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#19 Příspěvek od keemo »

Atom D525 je v pohode, ma 1,8GHz,zbernica 800, dvojjadro. 1215N ma Optimus od Nvidie co znamena ze ju zapina len ked ju potebuje a tym setri bateriu.Inak ide na GMA3150. HD videa v pohode.na displej sa dobre pozera,v noci aj pri najnizsom jase svieti dost,a cez den na svetle je to tiez v pohode.
Vykonnostne nemam problem,hry nehram.Pozeram na tom video,netujem pustam si hudbu ked som mimo domov.
Vydrz na baterie je tu vdaka optimus nadherna-okolo piatich siestich hodin.
Velky touchpad,laktova opierka je matna ale tiez sa lahko umatla a touchpad vylestiss behom dvoch dni,ale s tym nic neurobime. Dovolim si tvrdit ze 1215n je v tejto dobe to najlepsie co je na trhu (vo svojej kategorii),nelutujem ze som ho kupil.Klabosnica je v pohode,musel som si ale zvykat a este robim sem tam preklepy.Na w7 si zvyknes tiez a uz ine chciet nebudes...Ad SSD-to bolo fajnove,to mas pravdu.Ale nemam pocit ze by 1215n s klasickym hadrom nejak "pokulhaval".Jedine co tu vnimam ako rozdiel je to ze nemozem proste zaklapnut notes a ist,musim cakat kym sa uspi.Ano,start je dlhsi ale to je dane systemom,myslim ze sa to potom rychlostou vyrovna. Takze zhrniem-na slovensku mozno predrazeny ale pokial na to mas tak ho ner,nebudes lutovat

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#20 Příspěvek od jogo »

Musíme ešte prebrať priority,
s tých "mojich" sú ktoré k slušnému použitiu?

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#21 Příspěvek od keemo »

http://www.alza.sk/asus-eee-pc-1005px-cerny-d184296.htm

Inak su vsade napchate Startery,co je k prdu...

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#22 Příspěvek od jogo »


Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#23 Příspěvek od keemo »

Maximalne v klavesnici.CZC ma len ceske a na slovensko nedodavaju. Jazykova mutacia je EMEA,cize po spusteni si vyberies-cestina slovencina,atd....Agem by mohol mat aj slovensku KB...

Inak ak si z BA tak mozme spachat "predvadzacku", som tu do 14.11. a notes mam so sebou...

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#24 Příspěvek od jogo »

Veľmi si mi pomohol,
je to 50:50 s tým 10" a 12"
nie je to pre mňa, ale akoby,
dík moc!! a napíšem ako to dopadlo.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#25 Příspěvek od keemo »

hehe neni zac:) tak nehc vyberies ktorykolvek snad bude spokojnost.potom este bacha na to obnovovanie cez F9-na disku je skryta particia,medium nedavaju. mne sa ju podarilo si ju zmazat :P tak musim vyskemrat od asus czech image tej obnovovacky a pospekulovat :D

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#26 Příspěvek od jogo »

A čo treba k tomu urobiť, keby náhodou aj mňa napadlo chcieť si takto zväčšiť priestor na HDD? :D

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#27 Příspěvek od keemo »

Hlavne to nerobit pod windows.Mal som to ja wul urobit s Hirens Boot CD...neviem ako v tom 10palcovom ale v 1215N je Disk rozdeleny na cca 100GB pre system a 117 pre data.Skryta particia ma 15GB.

Uživatelský avatar
Premekapac
Příspěvky: 75
Registrován: 06 lis 2008, 01:00

#28 Příspěvek od Premekapac »

Ahoj, můžu také přispět trochou do mlýna. Mám mini FS s N270 a 1GB RAM. Původně instalované XP Home jsem vypráskal, protože od SP3 mám pocit, že jsou čím dál horší a nenažranější. Kde jsou ty časy, kdy XP běhaly na tehdejších superstrojích s 500MHz procesory a 128MB RAM. To už je dneska skoro nepředstavitelné. Na mini jsem tedy nainstaloval Win7, které kupodivu běží lépe než XP (že by lepší využití HT?). Pro běžnou práci celkem použitelné, ale nedá se hovořit o nějakém rychlíku. Člověk musí počítat s tím, že bude čekat... Přeci jenom jednojádro o taktu 1,6GHz, není na dnešní dobu nic moc. Přirovnal bych to tak k 2GHz Celeronu (ne D, jeho předchůdce), který jsem měl donedávna v práci.

Přemek

Edit: Teď tady ještě čtu ty požadavky, že by neměl svojí pomalostí obtěžovat. Tím si nejsem až tak moc jistý, protože mě, když ho jednou za čas pustím, docela jeho lenost obtěžuje. Používat ho denně, tak asi zešílím :D

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#29 Příspěvek od keemo »

Preto by som v pripade moznosti volil prave tu 1215n s Atom D525...v nejakej recenzii som cital ze svojim vykonom dokaze zabit aj priemerne P4...a z vlastnej skusenosti viem ze nieco pravdy na tom je...

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#30 Příspěvek od jogo »

keemo píše:Preto by som v pripade moznosti volil prave tu 1215n s Atom D525...
Pre Win7 Home Premium asi myslíš? s tým že Xp home by "bez obťažovania" mal šlapať aj na N270 a 1GB RAM?

A úloha F9 je vlastne táto klasika?
.../príslušenstvo/syst.nástroje/obnovovanie systému/ ?


No a ja si rád prečítam Každú radu, či názor.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“