Jakou zkoušečku pro začínajícího v elektro oboru?

Měřáky, automatizační technika, regulační technika

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#16 Příspěvek od Sendyx »

Levný multimetr china a spol nepatří do rukou nikomu, kdo se hrabe v silařině. Dokonce znám bezpečáky, kteří jsou dostatečně uvědomělí a když na provozu uvidí vola s nepatřičným vybavením, vykopou ho ze vrat. Vytáhnout si oblouk z rozváděče šmejďáckým měřákem jde snadno.

Uživatelský avatar
Kolacek
Příspěvky: 8
Registrován: 13 pro 2010, 01:00

#17 Příspěvek od Kolacek »

Já Vám všem děkuji za zajímavé příspěvky, které mě pomohly se trochu nasměrovat.

,,Ještě takovou poznámku k multimetrům , za mou praxi se jich koupilo již mnoho , protože většinou kolegové jaksi opomínají přepínat rozsahy R-U-I a je po měřáku"


:lol: Tak tohle se mně stalo zrovna včera. V polotmě jsem si na černém multimetru z OBI myslel, že mám nastaveno 700V a co ,,čert nechtěl" ryska ukazovala na 200 ohmu. Takže smrádek, kouřík a konec přístroje za 200. :oops:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#18 Příspěvek od Crifodo »

Sendyx píše:Dokonce znám bezpečáky, kteří jsou dostatečně uvědomělí a když na provozu uvidí vola
Přestávám věřit, že tací existujou. Kdysi měl elektrikář vadasku slepenou hadrovou izolačkou, ale prasečinu by po sobě neudělal, teď vidím frikulíny s měřicí technikou za 200 tisíc, ale navštívit po nich serverovnu je na dávení...
Příl bych ti vidět, jaký zvěrstvo u nás v domě včera vyrobil MÚ, když si dal natáhnout provizorní přípojku s odpočtovým elektroměrem do svých prostor kvůli rozmrazování (a přitom nám zrušili domovní interkom).
Kdyby se báli bezpečáka, tak by to přece nedělali?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#19 Příspěvek od Sendyx »

Někde podobní existujou, někde se to skoro mění v šikanu (velké stavby). Před pár dny mi líčil známý, jak dělali montáže na několika velkých stavbách, bezpečáci tam pasou po všem. Kontrolují expirace pracovních pomůcek, zvláště přileb i všem externistům atd, obuv atd.. Tam to ale taky smrdí úmyslem někoho takového vykopat ven, pokud nestíhá časový hormonogram, má samozřejmě penalizaci. Jeho pomocník přinesl přenosný reflektor s trochu dost olezlým káblem a hned bylo zle.

Odpovědět

Zpět na „Měření, regulace a automatizace“