Může do žárovky vniknout vzduch?

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od CZJKP1 »

1000V moc pěkné, takovou maj ve výloze v EPA na cenu jsem se ani, neptal, teda pokud ji maj na prodej, protože jen za 200W chtěli 39,- myslím, nebo 49,- nevím teď, proto jsem si ji našel na netu za 18,-, psal jsem tam email a zároven pak volal, a ted sem si idiot zavaril, protože mejlem napsali, že ji nemaj a proto to stáhnem, ale na prodejně ji měl, mohl jsem ji mít za 18,- takto sem je měl za 21,- sem měl chut napsat na mejl jaký sou hovada že to sáhli, že to mám kvůly ním dáž :( :( ....

Jinak tu mám výbojku, sodík, nalezena nová, pod lampou na ulici. asi měnili, spadla jim z hůry a už se tím nezabejvali, tak sem ji vzal, v krabičce, vč. návodu...

Nakonec jsem vzal objímu, keramickou, předřadník ze zářivky, zapalovač od Tesly, který měl táta z dob kdy dělal v Holešovicích, a vida, jak svítila.

Jetšě jsou tam nějáké rtutové v šumpleti, ale to už není moje, a nevyznám se v tom,,,,,

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od CZJKP1 »

Jinak co se mi ještě stalo, když sem byl malej. Bohužel nic se nedochvalo. Šel jsem ul KOVÁKŮ byl tam kontejner, a byla tam bedna pásků do kotoučáku, ale dochoval se jen jeden emgeton, který byl ještě tehdá nenačatý, zbytek tam zůstal, poněvadž magič sem tou dobou žádnej neměl.Pak tam byla taková ozdobná lampička, ta se vzala. A nakonec krabice árovek, byla tam taková miňonková ,,kryptónka,, asi 600W a já jí zapnul, a ona tak ,,rázně,, silně svítila, běžela asi 5 minut, pak sem to radši vypnul a koukám na origo krabičku, a ona bylo 60W/130V. a zjistil jsem že většina z té ošatky kde byly byly na 120, to se povyházelo, ty O.K se schovaly - 220V,

A proč to vadí těm elkám a vakuovým součástkám to mytí vodou....

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Lukas-Peca »

Když se na rozehřátou baňku dostane voda, tak praskne. Taky se mi to jednou povedlo.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od CZJKP1 »

tak já jí otírám za studena a žhavím za sucha

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od forbidden »

BOBOBO píše:Dvoustovku i pětistovku mám , o třístovce jsem neměl ponětí .
Koupil jsem relativě nedávno, 2005-2006. Ještě normálně v Karsu. Je o něco větší jak tak 200 W.

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Oldradio »

Teď mi za chodu ve stolní lampičce rupla polská 40W, baňka se vysypala a vlákno ještě asi 10 vteřin svítilo.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od ZdenekHQ »

Přesunuto
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“