Kuchyňský skříňový robot UKS

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#16 Příspěvek od Quest »

To kejki, obdivuhodný seznam vyráběných modelů.
Tento je UKS 29, pouze s rychloběžným vývodem, na který se nasazuje kovová převodovka do pomala. Je v provozu dodnes, pouze je omletý hrnec na škrabání brambor a mlecí kameny kafemlejnku. Kdyby se ještě u někoho našly použitelné tyto díly , měl bych zájem.
Přílohy
štítek.jpg
(109.02 KiB) Staženo 148 x

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Mourek »

Je to určitě ono kdyžž chceš nasadit tenhle plastový nůž tak musíš tu trojnožku vytáhout, a pak ti v tom těles zbude jen hřídel s čepem a na ni nasadíš ten plast . Musí být níž protože ve výši těch krouhacích plotýnek je ta mřížka. Včera jsem tu věc držel v ruce, Jinak pokud se ta trojnnožka nevyndávala tak to nepujde lehce ven, ale pozor je to litina. Ten plastový nůž můžu postrádat, ale trojnožku ne. Myslím že když se sundá segrovka z hřídele tak to jde vytáhnout celé a odmočit v oleji . Jinak by mě taky zajímalo jak renovovat škrabač brambor , kameny na kafemlejnemk bych se musel podívat , ale až se oteplí. V tom baráku byl 1 stupeň. jo a koukám na fotky, na tý trojnožce je takový plastoví křidýlko , který vyhazuje nastrouhanou potravinu ven A ta třínožka jde normálně zvednout a vyndat.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#18 Příspěvek od kejki »

Kefemlejnek se tu válí, snad to i mele. Ale loupač na brambory mám jen na tu plastovou převodovku, ten už je nerez, místo písku. A přišel mě na dost peněz, to je totiž věc i na aukru raritní. A mezitím sem se soustředil na ty starší kousky, jako Super robot a Zetku.

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#19 Příspěvek od kbulda »

Škkrabku na brambory vám zrenovují zde

http://www.vares.cz/vares-mnichovice-cz ... a-skrabky/

Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#20 Příspěvek od Quest »

Mourku, máš plnou pravdu, ač nikdy ta trojnožka nebyla sundávaná, po malé domluvě malým stahovákem na ložiska šla poměrně dobře dolů.
Ten tip od kbuldy je zajímavý, ale ty ceny! Zkusím je poptat, asi to budou ceny velkých profi škrabek.
Přílohy
trojnožka.jpg
(49.16 KiB) Staženo 166 x

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Mourek »

tak se nějak s tím kotoučem domluvíme? jinak kdyby ses dopídil nějaké nabídky na obnovu toho škrabadla tak dej vědět, i když takového mrňouse asi nebudou chtít dělat. a ta cena bude asi hrůzná. Jinak kdybych to neznal z mládí tak mě taky nenapadne že je ta trojnožka vyndavací.

Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#22 Příspěvek od Quest »

Ano měl bych zájem, viz. SZ. Co se týká renovace škrabačky, poslal jsem tam poptávku s uvedením velikosti, na počet jednoho/dvou kusů. Pokud by počet měl vliv na cenu, nějak by jsme to spojili, případně by se mohl ještě někdo přidat. Teď mají vánoční prázdniny, začínají premávat až od 3.1.2011, takže uvidíme, řekl slepý a šel do kina na němý film. :lol:
Naposledy upravil(a) Quest dne 27 pro 2010, 01:09, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#23 Příspěvek od kbulda »

Dej vědět jak jsi v Mnichovicích dopadl.

Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#24 Příspěvek od Quest »

Zatím odpověděli, ať pošlu foto toho hrnce. Tak uvidíme...

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od Mourek »

Ozvali se na ten hrnec?? Nebo se o tebe z té ceny pokusila Pepka?? :(

Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#26 Příspěvek od Quest »

Před deseti dny jsem jim poslal fotku, jak požadovali, ale zatím žádná další reakce. Asi Pepka je u nich.

--------------------------------------------------------------------------

Edit: Po dvou urgencích přišla odpověď dne 9.2.2011, viz obr:
Přílohy
Odpověď.jpg
(31.07 KiB) Staženo 149 x
Naposledy upravil(a) Quest dne 09 úno 2011, 17:12, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#27 Příspěvek od kbulda »


Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#28 Příspěvek od kejki »

Tak spíš myslel tenhle kafemlýnek - http://aukro.cz/item1422197687_univerza ... s_e27.html

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od Mourek »

No Eta-Miru mám na chalupě, i s převodovkou ale příslušenství kromě mixeru je od UKS, jinak to tenkrát nešlo, když to táta před 50 lety kupoval.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#30 Příspěvek od kejki »

Ještě doplňková informace, ty škrabky si Vitana renovovala pomocí pásů ze strojírny Ejpovice, ale bohužel, nic bližšího nevím.

A příslušenství Eta Mira a UKS 27 je shodné, jen existují dvě velikosti šlehacích-hnětacích nádob a strouhače mají dva tvary otvorů pro vložení materiálu. A v rámci UKS 27 byly dvě verze převodu do rychla pro mixér.

A pokud by někoho zajímala historie - UKS 20, váha samotné motorové jednotky 18kg, asynchronní motor, 250W - http://aukro.cz/item1419219352_stary_ku ... _1951.html

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“