Sonet B3 - "dupání"

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#16 Příspěvek od Quest »

To riprex. Zřejmě máš tu hlavu už hluboko vydřenou a pásek sedne pokaždé jinak, jednou přes hranu, jednou správně a nebo už začíná být vidět štěrbina. Jestli máš náhradní hlavu (935ku), méně sjetou než ta původní, vyměň ji a seřízení udělej jak podrobně popisuje Hill tady: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=41992
Ten přítlačný polštářek musí rovnoměrně přitlačovat přesně ve středu hlavy, nesmí být na něm nános usazenin (musí být měkoučký), případně může být mírně prohnutý podle čela hlavy. Také zkus protáhnout kousek toho pásku bílým třeba kapesníkem mezi prsty, jestli se nestírá magnetická vrstva, staré pásky to občas dělají (zvláště Agfa), a neusazuje se magnetický prach na hlavě.

Uživatelský avatar
riprex
Příspěvky: 206
Registrován: 22 říj 2010, 02:00

#17 Příspěvek od riprex »

Tak problém snad vyřešen, všiml jsem si, že na trimru pro nastavení velikosti záznamového proudu je porušená barva a že ten pro červenou stopu je nastaven výrazně níž než ten pro žlutou. Dal jsem je oba do stejné polohy a už to nahrává dobře. Hlavu zatím měnit nebudu, pásek nepoškozuje, takže ji ještě dojedu a tu novou si nechám na potom. Jen jsem ještě pro jistotu vyměnil přítlačný filc, protože ten starý byl dost špinavý a zdeformovaný. Setrvačník zkusím vyndat a sundat z něj obložení, mohli by mít něco podobného v Rubeně a nebo zkusím použít z jiného magnetofonu. Jenom ještě jedna věc, pokud má někdo navíc nepotřebný nápis Sonet B3, který má být zepředu, tak by se mi hodil, protože na mém Sonetu chybí. Jinak díky všem za pomoc.

Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#18 Příspěvek od Quest »

Proč sundávat obložení ze setrváku? Je ztvrdlé, zkřenčelé? Pokud ne a je pouze vytlačený důlek, stačí dát šikovnému soustružníkovi(brusiči), atˇzarovná povrch. Pokud sundá na průměru 1 mm, pokles rychlosti posuvu pásku bude ještě v toleranci.

Uživatelský avatar
riprex
Příspěvky: 206
Registrován: 22 říj 2010, 02:00

#19 Příspěvek od riprex »

No to je právě ten problém, že já nikoho takového, kdo by to uměl neznám a sám to zvládnu jedině vyměnit.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#20 Příspěvek od fredis »

Jakou může mít dnes cenu nová ANP 935?

Uživatelský avatar
OK2STO
Příspěvky: 426
Registrován: 19 zář 2008, 02:00
Bydliště: Ostrava

#21 Příspěvek od OK2STO »

Za totáče stávala buď 195 nebo 205 Kčs.
Kupoval jsem je jelikož mám B3 a B42,
ještě mám několik .

Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#22 Příspěvek od Quest »

To riprex. Pokud to obložení sundáš, nové budeš muset stejně obrousit, aby neházelo a mělo správný průměr!

Uživatelský avatar
riprex
Příspěvky: 206
Registrován: 22 říj 2010, 02:00

#23 Příspěvek od riprex »

No asi to nebudu nakonec řešit, nedupe to moc a dal jsem tu B3 do Violy místo Dua a nejde to slyšet a při přehrávání už vůbec ne.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“