Elektronkový zesilovač PCL86

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TomasUL
Příspěvky: 9
Registrován: 21 led 2011, 01:00

#16 Příspěvek od TomasUL »

Hi, odpálená elektronka je opravdu PCL86...... nápis je hezky čitelný. Piny jsem psal z hlavy, nekoukal jsem v tu dobu do datasheetu na což jsem i upozorňoval. Mám proměřenou anodovou část, ale ne žhavící, protože mám na prd měřák a nezvládá změřit střídavý proud - vím, mám si koupit nový :-) Chlapi, zas takové jelito nejsem, ale děkuji všem za rady.....dnes odpoledne se na to kouknu a pak Vám povím, kde byl problém, po případě kde jsem udělal chybu.

P.S.: sranda jak se ta diskuze rozjela :-) ale díky za to

Uživatelský avatar
Dratak
Příspěvky: 837
Registrován: 03 zář 2005, 02:00

#17 Příspěvek od Dratak »

A měla getr (zrcátko)? Pokud ano a vlákno se po připojení okamžitě přepálilo, tak mě nenapadá nic jiného než žes jí dal opravdu 200V. Teď jsem to tvoje trafo vytáhl ze šuplete, mám tu totiž ještě jedno. Chci si totiž postavit elektronkový FM tuner a na něj bude vyhovovat. Nejdřív si ale musím půjčit v práci spektrák a hlavně taky konečně zrušit stromek, který mi pořád stojí na pracovním stole.
Kam máš zapojené to žhavení? Jsou to piny 7-8 pro 9V a 9-10 pro 6,3V. Podle orientace začátků a konců vinutí bys měl mít klemu mezi 8-9 a piny 7-10 vyvedené na žhavení. Jsou to ty čtyři piny odleva dole při pohledu zpředu. První dva zleva nahoře je primár. Zbylé dvě dvojice vpravo nahoře a dole jsou obě sekce anodového vinutí. Pokud máš cokoli od žhavení zapojené sem je to právě ta chyba.
Jinak už jedině špatná elektronka. A multimetr, který umí střídavé rozsahy si budeš muset tak jako tak koupit.

Uživatelský avatar
TomasUL
Příspěvky: 9
Registrován: 21 led 2011, 01:00

#18 Příspěvek od TomasUL »

Hi all, tak jsem to dnes ráno přepájel tak jak jsem to měl předtím a to na 14,5V / 2,5A. Proměřil jsem žhavení měřákem od kámoše a vše bylo v pořádku. Dal jsem do patice elektronku a čekal co se bude dít. Nic se nespálilo a vše parádně hraje. Takže se opravdu jednalo o špatnou elektronku a proto se asi odpálila. Díky za konzultaci!

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od zdenoeddie »

Na buduce viacej merat, menej kecat.

Uživatelský avatar
TomasUL
Příspěvky: 9
Registrován: 21 led 2011, 01:00

#20 Příspěvek od TomasUL »

Omlouvám se ti, že jsem v životě s elektronakama nepracoval, tak jsem z nich byl vyjukaný a chtěl jsem se radši poradit s lidma, kteří jsou více znalí....... :?

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Lukas-Peca »

Jo a podle čeho usuzuješ, že je ta lampa ,,odpálená"? Jestli se žhavicí vlákno po zapnutí ve spodní části systému jasně rozsvítilo, tak je to normální a za okamžik to zase zhasne. Některé kusy to dělají, není to vada.

Uživatelský avatar
TomasUL
Příspěvky: 9
Registrován: 21 led 2011, 01:00

#22 Příspěvek od TomasUL »

Víš, jak jsem to poznal......rozsvítila se jako žárovka a max. do 10s. se ve spodní části elektronky začoudilo a pak kompletně zhasla a nefungovala.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“