Velmi jednoduchy tester ATX zdrojov! Zamčeno.

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#16 Příspěvek od Devo70 »

Na jednoduché otestovamie zdrojov mám vyrezaný konektor z mainboardu s pridaným spínačom (ktorým spúšťam zdroj), žiarovkou (ktorou zaťažím +5BSB) a záťaž na 3,3V. Na molex ešte niekedy pripojím doštičku so záťažou na +5V a +12V (cca 2A). Ale to je fakt len na orientačné meranie, či zdroj žije. Dnes som doniesol 3ks vadne a všetky na "testeri" fungovali.

Uživatelský avatar
jurill
Příspěvky: 161
Registrován: 12 kvě 2007, 02:00

#17 Příspěvek od jurill »

tiktak1953 píše:...Splna svoje zakladne poslanie....
Aké je jeho poslanie?
Podľa mňa ak svietia všetky žiarovky, ešte neznamená, že zdroj je dobrý. Treba ďalšie merania. A z toho vyplýva, že je zbytočný...

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#18 Příspěvek od breta1 »

Protože dost často zdroje opravuji, osvědčil se mi tento "tester".
Na velkém chladiči mám velké odpory, kterými zatěžuji větev 5V cca 10A, 12V cca 6A, 3,3V cca 10A a 5V SB cca 1,5A.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#19 Příspěvek od tiktak1953 »

Na to jak je jednoduchy co chcete viac,napisal som, ze kazdy si moze vetvy zatazit dostatocne wat. ziarovkov , toto je ten najednoduchsi sposob s malou zatazou na chvilu ako zistit ci zdroj dava vsetky napatia.Tiez som napisal ze sa da velmi lachko merat na konektore vsetky napatia pri zap.zatazenom zdroji.Nikde som nenapisal ze je suprovy a kazdemu vyhovie.Pred asi 30 rokmi som podal patent v letectve ohladom bezpecneho otvoru a rychleho vypustenia pohonnych hmot pri poruche lietadiel pri pristavani.Ani tato vecicka nezabezpeci 100% zachranu vsetkych ludi ale na to ,aka to je ochrana si splna svoje poslanie.Preco vy nepodate lepsiu ochranu lietadiel 100%-nu?Ak neverite poslem Vam sem nieco z dokument.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#20 Příspěvek od tiktak1953 »

Citajte poriadne co pisem a pomali ,lebo som tam vsetko napiasl aj o zatazi na co ma upzornujete.Pre jandu
Význam cudzieho slova „ test ” v Slovníku cudzích slov test → skúška; spôsob rýchleho preskúšania a preskúmania vedomostí alebo schopností; rýchla skúška zariadenia, napr. lietad!!!
V raketoplane je kazda suc .test.na 1000% a aj tak niektora po minutach ci hodinach odchadza.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od rnbw »

Vzdy ked mam v rukach starsi zdroj, tak rozoberiem a pozriem, ci nie su nafuknute elyty, pripadne zaseknuty ventilator. Ked je to OK a zdroj sa po uzemneni PS_ON# rozbehne, tak je s velkou pravdepodobnostou dobry.

Uživatelský avatar
jurill
Příspěvky: 161
Registrován: 12 kvě 2007, 02:00

#22 Příspěvek od jurill »

Keby sa zdroje palubných počítačov lietadiel testovali tým Vaším testerom /alebo podobným, na tom princípe/ tak by sa asi nelietalo...

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#23 Příspěvek od Maskot »

Pro tiktak1953.Neda mi to a jeste jednou neco pripisi.Pokud ve svem PC pouzivas zdroj testovany timto zpusobem,skoro se da s jistotou rici,ze velka cast problemu ktere jsi tu prezentoval ohledne sveho PC ma puvod zrovna v nem.Navic pokud i ostatni hardware vypada podobne jako klavesnice na Tvem obrazku zkus to nejak vylepsit.Nezlob se,ale takhle nevypadal ani muj notebook po mnohaletem kazdodenim pouzivani v prumyslovych podminkach.Zacni treba zrovna tady tak jak pises sam... pracovat je treba......precizne,nie len tak,vseliak!!!!...
Dodatek zdroj je zaklad,proto by mel byt asi vis jaky.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#24 Příspěvek od tiktak1953 »

jurill,tie suciastky v raketoplanoch netestuju tymi najlepsimi testami a predsa im to zlyha!
Maskot ,trochu si vedla a co pises, si vobec nemal!Cital si co som pisal,vidis aj aspon trochu dobre,lebo pises poriadne blbosti o klavesnici a si ma verejne urazil!!!!!!Ak mas tak cisto vsetko ako ja ,u nas doma tak ...Ku mne chodi vela ludi,kamosi z ciech,rodina slusna ,moju rodinu si vazia.Ten obr.je zmenseny z 1,6Mb na asi 3Kb potom zuzeny z vise 1000 pix.na ?pix.Preco ti nevadi aj tak isto spinavy papier.Na klavesnici mam tiez liehov.fixkov zvyraznene pismena co nie je spina kamarat.Az nemas co robit, najdi si nieco prosp.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#25 Příspěvek od Andrea »

Tikťak: Jestli čekáš, že se tu z těch tvejch žároviček všichni poserou, budou se ti klanět a líbat nohy, tak se asi načekáš. Zapojit žárovičku umí snad každej, kdo vychodil aspoň základku. Myslím, že už jsi to sem dal nedávno jednou, tak nevím, proč sem takovou ptákovinu cpeš podruhé. Kdyby to aspoň k něčemu bylo. :roll:

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#26 Příspěvek od Maskot »

Co jsem mel ci nemel tot otazka.Ale za par let prace na ridicich systemech a napsani par programu myslim,ze jsem toho mel v rukou dost.Navic o spine jsem nepsal,ale o zarizeni,ktere ma k preciznosti Tebou opevovane dost daleko.A co se tyka toho,ze pisi blbosti,mozna ano,ale Ty jsi jich ohledne tiskaren a PC vypustil za kratkou dobu neskonale vic.Tudiz pokud Te verejne urazi dobre minene pripominky srovnej si to sam jak myslis.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#27 Příspěvek od jandu »

Aby sa toto vlákno nerozrástlo v nekonečnú diskusiu jeden proti každému, navrhujem ho uzamknúť.
Jj. máš úplnou pravdu, autor si tvrdošíjně hájí svoje a další diskuze by bylo zbytečné tlachání. Jezevec.
LOCK.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Zamčeno

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“