Zkušenosti s nákupy v LIDLu.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#16 Příspěvek od helios »

Z môjho pohľadu je Lidl obchodom s náhradnými potravinami. Technické blbinky sa tam občas oplatí kúpiť, ak sa človek trochu vyzná a nenaletí hneď na najnižšiu cenu. Nedoporučujem ulakomiť sa na ich akumulátory za super ceny, majú veľmi krátky polčas rozpadu. Potraviny tam nekupujem už dávnejšie, neverím týmto poľským klonom. Zaujímavosťou je, že v Rakúskom Lidli je kvalita úplne o niečom inom, poľské hmoty tam nemajú, ceny sú rozdielne o max +20% proti SR. Ale pri ochutnaní hneď poznáte rozdiel v kvalite...
U iných reťazcov (Carrefour, Billa apod.) vychádza porovnanie veľmi podobne.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#17 Příspěvek od Duvsan »

Dostal som do daru sadu šróbovákov, modré rúčky, magnetické. Otec má podobnú sadu, červené rúčky. Poradíte značky, po ktorých pátrať, alebo kam ísť nakúpiť, keď tieto zničíme? Vďaka.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#18 Příspěvek od rnbw »

Uz dlho mam sadu modrych (krizove) a cervenych (ploche) HI-TEC, su prakticky neznicitelne - chrom-vanad to isti.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#19 Příspěvek od termit256 »

medulin píše:V Lídlu mají občas dobré a kvalitní věci. Jen je potřeba se dobře podívat. Pokud je tam napsáno Made in China tak to zboží raději pokládám zpět do regálu. Také jsem měl na ty šroubováky zálusk. Potom jsem viděl Made in China, tak jsem zpozorněl a všimnul jsem si nekalených, ale nabarvených hrotů, tak jsem měl jasno. Někdy tam je německé zboží a to je OK.
Podivej se co je napsano napr. na tehle pinzete je to videt i na te jejich fotce http://www.dealextreme.com/p/weitus-sta ... zers-19869
Tolik asi k pomerne naivni predstave o made in ... :-)

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#20 Příspěvek od SMITH »

Bohužial v Èine sa dnes už vyrába všetko napr
http://tjdalai.en.made-in-china.com/pro ... log-1.html

Pokial to bolo vyrobené niekde inde ,tak sa to okamžite odzrkadluje na cene .( Aj tak to nieje zárukou kvality ) .

Jediný spôsob je nakupova￾ od overenej znaèky , ktorá ruèí za kvalitu . Budete oponova￾ že takéto náradie je drahé , ale heslo " Nie sme takí bohatí aby sme kupovali lacné veci " je pravdivé .
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#21 Příspěvek od BOBOBO »

Ale taky jsem se v lidlu opálil . Tedy jejich plechovkový grafenvalder se pít dá , mám na nejednom sudu za ten čas osobní zkušenost . No ale asi před měsícem prodávali tříbřitá holítka , no nekup to . No ale Astrid po 8 holení vyhazuju ostřejší , než se zde vytáhne napoprvé . Po prvním zatažení , jak jsem zvyklý , jsem myslel , že mám prostor na gesichtu bez kůže . :D

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od forbidden »

Duvsan píše:Poradíte značky, po ktorých pátrať, alebo kam ísť nakúpiť, keď tieto zničíme? Vďaka.
Zkus třeba Witte, nebo Wiha. S obojím mám dobrý zkušenosti. Vyrábí se to pořád v Německu. Mají různý řady podle kvality, dá se vybrat i cenově přijatelný.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#23 Příspěvek od robo »

Az na nabijeci baterky, co jsem tam koupil, jsem s technickymi vecmi spokojen. S jidlem je to jak co. Onehda, poucen nejakym poradem v bedne, jsem se rozhodl ze koupim nejaky dobry parky. Vzal jsem ty co staly nejmin. Obsah masa nejakych 13 procent, jedno ecko za druhym. Uzasna chemicka zalezitost. Pri hledani tech lepsich, jsem narazil na parky s 83procenty masa. Ecko zadny. A taky chutnaj. Jen tak mimochodem do Lidlu dodava i masok. Krahulci. Pod nejakou neznamou znackou se to v Lidlu prodava. Uz jsem ale zapomel na ten nazev. Je dulezity nehledet jen na tu nizkou cenu. Ono je to ale tak nejak podobne stejny vsude.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Jirka »

forbidden píše:
Duvsan píše:Poradíte značky, po ktorých pátrať, alebo kam ísť nakúpiť, keď tieto zničíme? Vďaka.
Zkus třeba Witte, nebo Wiha. S obojím mám dobrý zkušenosti
Taktéž. Ještě i Garant od Hoffmann Group a Bahco. Kleště Knipex.
*****

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#25 Příspěvek od SMITH »

Unior , ale bol som spokojný napríklad s golou FORTUM .
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#26 Příspěvek od mirosne »

Duvsan píše:Dostal som do daru sadu šróbovákov, modré rúčky, magnetické. Otec má podobnú sadu, červené rúčky. Poradíte značky, po ktorých pátrať, alebo kam ísť nakúpiť, keď tieto zničíme? Vďaka.
VURTH,BAHCO,SANDVIK,KNIPEX,BELZER,ZEBRA.Ale sú dosť drahé. :cry:
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#27 Příspěvek od jogo »

Z china sady obch. reťazca - nový vrták použitý na zväčšenie priemeru diery plechovej poličkovej konzoly. Nakoniec sa mi predsa len dieru s ním zväčšiť podarilo. Namontovať ju však už nie..
Přílohy
car... ale dtto bau....JPG
(188.05 KiB) Staženo 184 x

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#28 Příspěvek od milan222 »

nakonec se dopracujeme do stredoveku kde nebyl lidl ani prima ale ani globus bila ale k jidlu bylo to, co si clovek vypestoval, odchoval nebo ulovil...
jinak v mistni elektre se s prodavacem znam, ale protoze je na vse sam, tak si muze dovolit stahovat ceny jak chce. no a dozvedel jsem se, ze kdyz jednou zacinal s konkurenci, kdyz nakoupil hromadu stejnych veci a dostal se na cenu o polovinu nizsi nez ve vedlejsim krame, tak mu jeden zakaznik rekl, ze je to podezrele levne na to, aby to bylo kvalitni... boded by ne, kdyz to bylo za velkoobcodni cenu a jeste o pade levnejsi... treba kdyz koukam do prijemky... nakup treba takove bile led diody... 1000kusu a cena za kus je 0.6kc... bila 12000mcd a k tomu dph. no a prodej je po 4kc...
ja mam cenu 1kc kdyz vemu vic nez dvacet... jinak za tri... :D
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#29 Příspěvek od mirosne »

Toto nebude mať konca........
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#30 Příspěvek od Duvsan »

Vďaka za tipy. Len si ich budem musieť spísať. :D
Inak pokiaľ ide o tie šrobováky, dospel som k záveru, že lepšie kupovať podľa potreby, než nejakú sadu.

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“