Pracka Whirlpool AWE 8725

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sefi
Příspěvky: 271
Registrován: 15 dub 2008, 02:00

#16 Příspěvek od sefi »

ikouzelnik píše:No to ma nenapadlo, to mi rekl multimetr. Chyba F05 zustava ale nastesti pracku to vypusti. jak muzu zkontrolovat rele ktere meri hladinu vody v bubnu a tedy podle toho zpousti topnou spiralu. i kdyz to by se asi hlasila chyba ze neni voda a ne NTC senzoru. A je tedy NTC senzor tady toto...
Ano to je senzor teploty, a nesmie byť nejak prepojený s obvodom spyrály, v hladinovom by som chybu nehľadal, kable a konektory od spyrály a senzuru teploty su dobre? nie su zaoxidované? raz som mal aj vadné rele v programe čo spína spyrálu.

Uživatelský avatar
flipper2
Příspěvky: 3
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#17 Příspěvek od flipper2 »

sefi píše:flipper2, tak tuto poruchu som už mal a musel som prepísať EEPROM novým programom.
Precital si povodnu EEPROM?

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#18 Příspěvek od mirosne »

ikouzelnik píše:tak jsem ji profoukl jestli neni ucpana a rele spinalo pri zmene tlaku.
Je to hladinový spínač,a to si ho prefukoval kompresorom?
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
ikouzelnik
Příspěvky: 8
Registrován: 17 úno 2011, 01:00

#19 Příspěvek od ikouzelnik »

Ne funguje na zmene tlaku. Hadicka vede z nadrzky do senzoru nahoru do hladinoveho spinace. A vzal jsem hadicku a foukl do ni. Slysel jsem jak seplo a pak se rozeplo kdyz jsem prestal. Ale od te doby slysim jak spina ale nenapousti se vubec voda. :cry: :cry:

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#20 Příspěvek od mirosne »

Musíš odznova prekontrolovať vodivé spoje medzi programátorom a jednotlivými komponentmi-prepísknuť.Skontroluj aj hladinový spínač merákom zmeraj,ktoré kontakty sú v kľude zopnuté,potom fúkni do hadičky a znova zmeraj kontakty,či zoplo tie opačné kontakty.Ďalej by som skontroloval obvod tachodynama na oske motora.A dverový spínač Ti zamkne dvierka?Ale asi áno,keď Ti točí bubnom.
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
sefi
Příspěvky: 271
Registrován: 15 dub 2008, 02:00

#21 Příspěvek od sefi »

flipper2 píše:
sefi píše:flipper2, tak tuto poruchu som už mal a musel som prepísať EEPROM novým programom.
Precital si povodnu EEPROM?[/q

ja som to dal prepísať chlapíkoví čo to mal na to prístroj programátor a ani neviem ako to robil...

Uživatelský avatar
ikouzelnik
Příspěvky: 8
Registrován: 17 úno 2011, 01:00

#22 Příspěvek od ikouzelnik »

Tak porad nic. Asi uz to vzdavam a volam servis. :( Zkousel jsem hladinovy spinac jak pri sepnutem tak rozepnutem stavu. Asi je OK. tak nevim kde je chyba. Ze by z niceho nic odeslo cerpadlo vody?
Jinak jsem zkontroloval privody, ocistil jsem vsechny kontakty. Nic zkousel jsem i diagnosticky test. Ale jeste na nej nemam moc cas aby projel cely.
Chtelo by to cele scheme ridici jednotky kam a co je propojene s EEPROMkou.

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#23 Příspěvek od mirosne »

EEprom nehaj na pokoji,tudy cesta nevede. :cry: Schému RJ nezoženieš,drž sa toho,čo som Ti radil,alebo volaj servis.
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
flipper2
Příspěvky: 3
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#24 Příspěvek od flipper2 »

sefi, kolko vysla oprava?

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“