USB programátor na Atmel

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jirka89
Příspěvky: 271
Registrován: 24 úno 2006, 01:00
Bydliště: Zlín

#16 Příspěvek od jirka89 »

Kdyby sis chtěl postavit vlastní programátor, tak zkus tento ---ODKAZ---. Sice to není pro paralelní programování (AT89C2051,......). Jedná se o sériový programátor (AVR procesory). Měl jsem ho půjčený a budu si ho stavět taky. Funguje pod winXP, 7, Vista,..... Tady ti přidám i vlastní DPS, která by měla sedět do krabičky U-KP19.[/url]
Přílohy
UKP19_krabička.rar
(59.92 KiB) Staženo 126 x

Uživatelský avatar
sharrp
Příspěvky: 69
Registrován: 26 říj 2010, 02:00
Bydliště: Prostějov, Brno

#17 Příspěvek od sharrp »

No on je problem toho ze bych musel nejak naprogramovat ten Atmel co je vevnitr toho programatoru, a to nemam jak.... je to zacarovanej kruh...

tak si radsi koupim programator za necely 200 a mam to cely z krku a jeste se s tim nemusim pajet, ne ze by mne delani vlastnich DPS nebavilo, ale myslim ze ty 200 sou jeste v pohode :)

Uživatelský avatar
jirka89
Příspěvky: 271
Registrován: 24 úno 2006, 01:00
Bydliště: Zlín

#18 Příspěvek od jirka89 »

Buď to koupit, nebo za 20,- korun si postavit třeba toto, pomocí čeho naprogramuješ ten ATMEL uvnitř USBasp.
Ale je to přesně jak jsi psal, když se někomu nechce pájet, tak se vyplatí si ho koupit. :wink:

http://electronics-diy.com/avr_programmer.php

Uživatelský avatar
sharrp
Příspěvky: 69
Registrován: 26 říj 2010, 02:00
Bydliště: Prostějov, Brno

#19 Příspěvek od sharrp »

Tak uz mam USB programator i mikroprocesor 89S52 doma :)

a ted bych potreboval poradit ze zkusenosti tech co doma programuji, jestli se hodi delat nejakou zkusebni desku, kde sou treba LED na vystupnich pinech, svorkovnice na pripojeni, atd..

Nebo staci normalne s tim delat na nepajivym poli?

A taky se chci zeptat jak sou ty mikroprocesory nachylny na statickou elektrinu?

Uživatelský avatar
divous
Příspěvky: 161
Registrován: 08 říj 2010, 02:00
Bydliště: ValMez

#20 Příspěvek od divous »

Záleží od zvyku.
Já preferuji nepájivé pole.

Co se statiky týče, tak jsou atmely poměrně odolné.
Já s nimi denně manipuliji v živých rukách a zatím se mi nestalo,
že bych je zničil.
Na druhou stranu na sobě nenosím oblečení,
které by vytvářelo elektrostatický náboj.
Domnívám se totiž, že pokud by při dotyku došlo k přeskoku jistkry
tak by to už nemusel rozchodit.

Uživatelský avatar
iginoiii
Příspěvky: 364
Registrován: 01 črc 2010, 02:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od iginoiii »

2sharp: nie je to tak dávno, keď som riešil obdobné veci. a moje doporučenie, na ktoré príjdete podľa mňa aj sám, že si spravíte rôzne prípravky časom, pretože Vás bude extrémne nudiť a hnevať zapájat LCD displej vždy znovu a znovu, tlačítka, ledky... je to otrava. Radšej som si podľa AR porobil prípravky, používam rovnaké zapojenie vývodov a mám to plne kompatibilné a je kľud, je to rýchlo zapojené, odskúšané atď...

a inak celkovo tá statická elektrina by aj mňa zaujímala, nakoľko je častá, ale za seba: za rok a dva mesiace hrania sa so všetkými možnými súčiastkami, mi nič neodišlo na statickú elektrinu. A to nie som zrovna nejaký šikovný kutil, bežne lovím procesor z koberca a eventuálne ho naháňam po stole. i

Uživatelský avatar
sharrp
Příspěvky: 69
Registrován: 26 říj 2010, 02:00
Bydliště: Prostějov, Brno

#22 Příspěvek od sharrp »

Dekuji za odpovedi, ze zacatku si s tim asi pohraju jen na nepajivym poli a casem uvidim.

A jinak k te statice. Nedavno se mi podarilo ne uplne znicit ale nejakym zahadnym zpusobem posrat zvukovej modul :D

Ovlada se seriovou komunikaci, ale ted to nefunguje presne ale po tom posrani to funguje trochu jinak, ale porad funguje :D

Uživatelský avatar
pitrb
Příspěvky: 43
Registrován: 07 čer 2005, 02:00

#23 Příspěvek od pitrb »

"
Kdyby sis chtěl postavit vlastní programátor, tak zkus tento ---ODKAZ---. Sice to není pro paralelní programování (AT89C2051,......). Jedná se o sériový programátor (AVR procesory). Měl jsem ho půjčený a budu si ho stavět taky. Funguje pod winXP, 7, Vista,..... Tady ti přidám i vlastní DPS, která by měla sedět do krabičky U-KP19.[/url] "

Dobrý podvečer,k čemu tam slouží ty 3 propoje (JP4,JP5,JP6).
Já si desku uděla (podle téhle stránky http://www.fischl.de/usbasp/) ,ale nefunguje mi to :-(.Furt to hlásí,neznámé zařízení a že nepracuje správně.A nedaří se mi tam dát ten driver pro winxp.
Napadlo mě,jestli nemám nějak propojit ty jp4,jp5 nebo jp6
Předem díky za případnou pomoc

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“