COLOR 430 prerobený na COLOR 474; COLOR 460 - zvuk

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#16 Příspěvek od fredis »

Volič mám, horší je to jak jej poslat...

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#17 Příspěvek od DELONG »

No možná na niečo prídem napríklad zaslať dobierkou do BRNA ale chcel by som vedieť cenu ak tak tak aj na SZ.Ďakujem.

Uživatelský avatar
Kopas
Příspěvky: 72
Registrován: 03 úno 2011, 01:00
Bydliště: Poprad

Pre DELONGA

#18 Příspěvek od Kopas »

Pre DELONGA - Nazdar, no som rád že si spoznal moju "panenskú" :D 428-ku. Tá nie je prerobená, tá je originál a ešte má aj teslácke repráky (do niektorých modelov v Nižnej montovali belgické repro, no tie boli nižšej kvalitatívnej triedy). Ja,keď som začínal prerábať C430-ku, tak som tiež do nej domontoval TXT - to bolo ešte celkom jednoduché..podľa Tech.inf.som si vyrobil dosku medzistyku a modul TXT sa tam použil z C428;nový vrchný kryt DO+malé úpravy a C430- bola hneď aj s TXT :lol: . Ako si spomínal...aj do 416-ky som montoval TXT-bolo to obdobné ako v C430, len DO (to veľké s plechom navrchu :roll: ) som upravoval trocha dlhšie, aby som tam domontoval príkazy na TXT. No potom som chcel v TV samozrejme stereo,tak mi najjednoduchšie pripadalo "zmutovať" ho na C428.No ako išla technika dopredu,tak po zrelej 8O :roll: úvahe som sa pustil na "mutáciu" C474. Boli už aj dni,keď som to chcel zabaliť, no túžba vidieť obraz v obraze na C430 v tom období (1995-6) :lol: :lol: :lol: bola asi väčšia a pri tom som už aj ostal. No v tom čase som nezohnal origo aktívny rozbočovač (v OTF-ZAM) ani nikde na orave ho nemali, tak som privádzal zdroj signálu do druhého KV cez klasický anténny rozbočovač.
A k Tvojmu problému...keď si menil MAA550, zmeraj,či drží ladiace napätie UL,keď sa naladená stanica postupne vytratí.Chýb tam môže byť viacero-skús pozrieť stuďáky v KV, môže byť zlý VT201(KC238)v KV alebo aj celá frekvenčná syntéza;môže byť vadný C4 na S module (AVC).....no môže to byť aj tými varikapmi VD004 a 005-aj tie môžu spôsobovať rozladenie KV.... )Mám doma asi tri kusy SDA3202, keď by bolo treba, no mal by som mať aj nejaké KV a pravdepodobne s plným rozsahom kanálov až do S41, no potreboval by si menšie mechanické úpravy a išlo by Ti to. Možno by som mal mať aj origo KV C428, no musím ich pohľadať v "archíve" 8-) , tak keď sa Ti to nepodarí opraviť,pozháňam a pošlem Ti ho. Fotky môžeš up-núť, rád si ich pozriem...aj ja mám ešte nejaké .
Konajme vždy tak, ako by nebolo možné zlyhať, a budeme mať vždy úspech .... :-)

Uživatelský avatar
Kopas
Příspěvky: 72
Registrován: 03 úno 2011, 01:00
Bydliště: Poprad

#19 Příspěvek od Kopas »

Pre Oldradio: Dík, pozeral som Tvoju stránku a máš tam veľmi slušnú zbierku :-) . Klobúk dolu .. Tvoju stránku som si pozeral už dávnejšie... Ten moj TV určite raz pôjde do múzea :) zatial ho mám doma vyčistený a zabalený... :D Mne sa pred mesiacom takmer podarilo zohnať od jednej starej pani z BA gramorádio z roku 1965 alebo 67 - taká veľká skrinka na nožkách..bolo 100%-ne funkčné ako nové ešte aj s bločkom a záručným listom za 50E, no kým som sa spamätal, tak ho teta niekomu predala... :cry: chcel som ho na chalupu ako muzeálny kúsok,no ktorý by bol aj 100%-ne funkčný...
Konajme vždy tak, ako by nebolo možné zlyhať, a budeme mať vždy úspech .... :-)

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#20 Příspěvek od DELONG »

Dík za profesionálnu odpoveď som rád že som spoznal tvoju srdcovku a aj teba :) Dik aj za radu premeral som to ladiace napetie bolo 32V ale pri výpadku signálu som ešte nemeral ale skontrolujem všetko čo si my poradil a dám ti vedieť.Dúfam že sa my to podarí opraviť.
Ten kanálový volič s Spásmami sa my pozdáva :lol: tie mechanické úpravy by som riskol za tie káblové pásmo to stojí za to :!:

Uživatelský avatar
Kopas
Příspěvky: 72
Registrován: 03 úno 2011, 01:00
Bydliště: Poprad

#21 Příspěvek od Kopas »

DELONG....ok...dík.. :) aj ja som rád... :)
zajtra ránko sa na ten KV pozriem aký je presne typ a nepíšem Ti...


Uživatelský avatar
Kopas
Příspěvky: 72
Registrován: 03 úno 2011, 01:00
Bydliště: Poprad

#23 Příspěvek od Kopas »

nooo to je krása...ja to mám tiež podobne nafotené :-) ...ešte sa mi podarilo zohnať aj originál OTF televízny stolík z roku 1995 - kombinácia tmavé drevo,dymové sklá,kov :o . Mne akurát chýba originál návod na obsluhu...mám len prefotený. Keď by si mi dal mail, tak Ti moje foto pošlem v rare do mailu

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#24 Příspěvek od DELONG »

To Kopas
Ďakujem.Ten stolík si ani neviem predstaviť to robili aj také veci?
Poslal som ti SZ.

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#25 Příspěvek od DELONG »

to Kopas
Tak dnes som vybral modul S a zameral som sa na to čo si my poradil. Výmena C4 a pre istotu aj C5. IO TDA4502A mal zo strany spojov nejaké prehriate piny tak som ich preletoval.Modul som zasunul a pre istotu preletoval aj piny na ZD. KV som nevyberal myslel som si že ak bude chyba tu tak to pôjde a navyše KV je pracnejšie "rozoberať". TV som zapojil na TV signál a Colorka C428 ide zas ako za mlada :lol: Ani po hodine nedošlo k výpadku signálu dúfam že to tak aj ostane :lol: .Ešte ho podrobím 24hod testu :D .Tak dík za tvoje rady vyznáš sa v obore klobúk dole .

Ešte by som sa ťa rád opýtal na jednu vec. Kondenzátor C5 na doske rozkladov 5uF musí byť presný? Lebo ho chcem nahradiť hodnotou 4,7uF.
A propo dostal si moju SZ?

Ďakujem za spoluprácu :agree: a ak by som potreboval v budúcnosti tvoju pomoc môžem sa zas obrátiť na teba?

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#26 Příspěvek od fredis »

Můžeš klidně použít 4,7! Hodnota u elytů není až na výjimky nijak kritická. S ohledem na kvalitu těch současných bych se nebál dát i 10u.

Uživatelský avatar
Kopas
Příspěvky: 72
Registrován: 03 úno 2011, 01:00
Bydliště: Poprad

#27 Příspěvek od Kopas »

Pre DELONGA: Nazdar, nejako nestíham pri mojej práci... (daňové a tak všetko okolo toho... :-) ) no teraz som sa dostal k fóru. Dík za mail, hneď Ti pošlem fotky aj originál katalóg (asi 10 stranový) z roku 1995, kde OTF propaguje svoje výrobky... Tento katalóg bol už posledný :-( . Som rád,že sa Ti to podarilo opraviť.Ja som včera hľadal u seba tie KV, no našiel som len originál z C430,takže nemám ten,čo som Ti spomínal..asi som ho už niekde použil, mám len tie IO do KV. No,ale keď sa Ti to podarilo opraviť,tak už nie je čo riešiť,iba ak by si chcel FULL pásmo do S41 :-) . Ja kupujem diely z Tvrdošína z KM ELEKTRO a ten má v ponuke aj kopec KV do OTF,keď by si pre budúcnosť chcel. Jasne že sa môžeš obrátiť na mňa,keď by si potreboval radu...rád pomôžem. Ohľadne tej kapacity,čo si sa pýtal...ako Ti napísal aj fredis..áno, môžeš tam použiť C aj s nižšou príp.vyššou kapacitou. No sú obvody, v ktorých aj malá odchýlka kapacity spôsobí zmenu signálu (či už zvukového alebo obrazového).

Uživatelský avatar
Kopas
Příspěvky: 72
Registrován: 03 úno 2011, 01:00
Bydliště: Poprad

#28 Příspěvek od Kopas »

Len mi nie je celkom jasné,či sme sa dobre pochopili....lebo C5 na rozkladovej doske nie je elyt, ale keramický o hodnote 330p a taký istý som našiel aj v schéme...je pripojený na kolektore VT2 BU 508A

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#29 Příspěvek od DELONG »

Ďakujem za odpovede.Ano ten kondenzátor som napísal zle beriem speť. Správne má byť C14-5uF. Pomýlila ma tá 5ka :D
Pre Kopas
To daňové poznám sám s tým tak nepriamo aj priamo robím 18rokov. Možno sme aj tak trochu kolegovia :lol: (jednoduché podvojné účto) termíny neúprosne bijú :lol:
To KMELEKTRO sa my pozdáva nevedel som o ňom.
Dík za fotky sú nádherné. Aj ten stolík je super. Tú colorku 474 som ani nevidel to je super stroj.To sa robilo v 95 roku? Váha iste 35kg ? Koľko asi stála v korunách?
Ja mám ešte colorku C469 ide my už asi od r.1995 bez poruchy raz iba odišla poistka 3,15A.Má NOKIA obrazovku a obraz je aj po rokoch perfektný.

Zaujímajú ma ešte dve veci.

Všetky OTF aj OVP boli osadené kondenzátormy s názvom ISKRA.Čo sú to zač? Čí je to produkt? Zaujíma ma hlavne ich kvalita a technické parametre (rozsah pracovnej teploty).Mám taký dojem že ich výdavam osadené už 20rokov ale asi nejakou kvalitou nevynikajú alebo sa mýlim?
A druhá či používaš pri opravách TV oddelovací transformátor :D
Ďakujem.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#30 Příspěvek od fredis »

Pokud se nepletu, ISKRA byla z Jugoslávie. Tehdejší. Kvalita na 3,14ču!!!!

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“