APC Back-UPS CS 650 (BK650EI) - rozne zavady

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

czatlantis píše:jestli se to chová alespoò trochu jak u smartek, tak to zkus nabitý na 100% zapnout s nìjakým spotøebièem bez pøipojenýho PC až to chcípne. Mohlo by si to zapamatovat novou kapacitu
Kalibracia (z programu apctest) nefungovala, tak presne toto som rano urobil. Predtym som cez apctest vypol alarm, aby to stale nepipalo. Teraz sa to nabija a ukazuje 75% a 19,4 minuty (bez zataze), takze to vyzera byt OK.

Habesan: Dik, nasiel som to na eserviceinfo. Je to trochu ine, ale podobne.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#17 Příspěvek od cabernet »

Schemu moze dat, ale neda...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#18 Příspěvek od rnbw »

Vlastne tu schemu uz ani nepotrebujem.

Zavada c.4 nie je zavada - staci urobit to nechat nabijat do 100% a potom so zatazou vybit do vypnutia. Skalibruje sa to samo.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#19 Příspěvek od rnbw »

Dalsia zavada: po vymene vadnej baterie (doslova som ju odtial vysypal) UPS nejde zapnut. C26 bol nafuknuty, vymenil som.

Nabijanie funguje, no procesor nic nerobi. Pokusam sa to zapnut bez napajania - 12V zo spinaca ide, ale to je vsetko. Chyba 5V. Ako zdroj 5V je tam IC3 (LP2950), ten nema na vstupe napajanie. To je privedene cez Q8 (W2F - PMBT2907A), ktory je vadny.

Opravene vymenou Q8.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#20 Příspěvek od EKKAR »

Taky jsem těchto "šestsetpadesátek" od APC měl několik na stole - v drtivé většině se problémy s odepíráním funkce vyřešily kompletní výměnou elytů na celé desce - je jich tam asi 9 nebo 10, origo z výroby směska nejrůznějších výrobců doslova "co se zametlo po skladě" - a vesměs na 85°C. Náhradou za běžně nakoupené kusy v prodejně se součástkami v Lanškrouně (striktně požadovány 105°C typy) se funkce "zázračně" obnovila u všech s výjimkou jedné jediné - u té byla další závada ve spečených kontaktech relátka, které nespínalo po zapnutí UPS - na výstup se nedostávalo napětí. Po výměně relé za podobné (z výroby Schrack) UPSka šlape taky...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od rnbw »

Dalsia zavada - jedna UPS vypnuta vybija bateriu. Po odpojeni napajania (vo vypnutom stave) sa totiz nevypne procesor - komunikuje po USB (ak je UPS vporiadku, tak po odpojeni napajania z vypnutej UPS musi po niekolkych desiatkach sekund prestat komunikovat po USB).

[edit]
Tak zase Q8, tentokrat prerazeny.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#22 Příspěvek od rnbw »

Dalsia zavada - UPS uplne mrtva, nejde ani nabijanie. Po vymene C26 a Q8 sa da zapnut, no pipa a blikaju naraz LED Overload, Replace battery a On battery. Pravdepodobne tak signalizuje nefunkcne nabijanie. To je sposobene vadnym IC2 (TL3843) - skrat (takmer) medzi VDD a GND, ostatne suciastky premerane a OK.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

Posledna UPS doteraz cakala na 3843 (nemal som ziadne v SMD a samostatne objednavat sa to neoplatilo). Teraz som to vymenil a vsetko funguje.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#24 Příspěvek od rnbw »

Dalsi kus nenabijal, tentokrat bez akejkolvek indikacie zavady. Znovu vadny TL3843 rovnakym sposobom.

[edit]
A este jeden spek. Tiez nenabijal, ziadna indikacia zavady. TL3843 vyzeral byt podla merania OK. Nasiel som vyrobnu vadu - polovica U1 trcala von z dosky a nebola prispajkovana! Ani po oprave sa to nerozbehlo. Nakoniec bol predsalen vadny TL3843. Ked som ho vybral, medzi VDD a GND ma zvod asi 113K (novy kus nekonecno)...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#25 Příspěvek od rnbw »

Teraz pekna zahada - jedna UPS sa mi trikrat vratila (bez opisu zavady...), pricom mne vzdy fungovala bez problemov. Naposledy som pre istotu vymenil bateriu (aj ked povodna bola dobra), aby som vylucil nejaky zahadny problem s nou.

UPS zase, samozrejme, funguje. Tak som rozne odpajal a pripajal siet, az raz po pripojeni parkrat cvaklo rele a ostala bezat na bateriu. Ze by bolo vadne rele?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#26 Příspěvek od rnbw »

Ziadne rele - zistil som, ze UPS zle mera napatia - AC aj bateriu! Ale ked som ju nechal dlhsie zapnutu, uz merala spravne.

Tak som ju dal na niekolko minut do okna schladit. Po pripojeni mrtva, len blikala LED OVERLOAD, napatie AC ukazovala 300V, napatie baterie nejake uplne nizke. Ked sa zohriala, zase zacala fungovat. Takze asi elyt.

Premeral som teraz elyty ESR meracom a nasiel som vadny C4 (22uF/16V) - nekonecne ESR. Zjavne vyrobna chyba - je mechanicky poskodeny (zdeformovany akoby od kliesti). Po vymene UPS funguje aj za studena.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#27 Příspěvek od rnbw »

Dalsia zavada - UPS prisla s vadnou bateriou, C26 nafuknuty. Vymenil som, ale UPS je mrtva (funguje len nabijanie). Q8 je dobry (pre istotu som aj vymenil).

Skuska na stole s lab. zdrojom: Po stlaceni vypinaca sa Q8 otvori a IC3 vyraba napatie 5V. Krystal procesora kmita a odber z 12V je 0,09A. Nic sa vsak nedeje - ziadny zvuk, LED nesvietia.

Normalne zlozene s bateriou a pripojene na siet: pocut slabe cvrlikanie nabijania - ale nie je to normalny zvuk, nepravidelne je prerusovany. Pocut tiez nahodne tiche pukanie. Obcas cvakne rele.

Zjavne je teda nieco s riadenim - procesor nerobi to, co by robit mal. Pochybujem, ze by odisiel sam od seba, otazne je teda, ze co mu vadi...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#28 Příspěvek od rnbw »

Tak som to preskumal blizsie a je vadny procesor :(

Medzi GND a +5V som nameral diodovym testom len 259, na dobrej UPS >400. Odpojil som +5V z CPU (pin 1), teraz je na plosaku hodnota OK, na pine 1 zla - takze konecna.

Oznacenie CPU:
PD273-001B Rev V4
BK650EI
(c) 2006 APCC

Pod nalepkou: ST72F63BK4M1. Ten by sa mozno aj dal zohnat, len nezozeniem firmware...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#29 Příspěvek od rnbw »

Dalsia zavada - OVERLOAD pri prepnuti na bateriu a smrad. Filipinski sudruzi niekde urobili chybu...a tranzistory sa od radosti rozleteli.
Přílohy
IMG_1358_.JPG
(190.46 KiB) Staženo 145 x
IMG_1357_.JPG
(135.9 KiB) Staženo 179 x
IMG_1356_.JPG
(110.92 KiB) Staženo 178 x

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od jjilek »

Našel jsem tuhle diskuzi, nenabíjí mi UPSka BK650MI. Ostatní fukce se jeví OK. Ale nesouhlasí mi žádné zde uvedené poznatky ani fotky. Má desku 640-0214D. Jeden z poznatků, vadný io TL3843, ten ale nemohu najít, že by měl jiné označení? Schema jsem nikde nenašel, jen cosi neúplného na http://masterjoy.narod.ru/UPS/E214/E214_3.pdf
Poradí někdo, kde hledat? Díky.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“