Ferrofluid Sculpture

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od forbidden »

Tak jsem schválně zkoušel ten toner a nefunguje to. Měl jsem OKI a Minolta, ani jeden nejeví viditelné známky feromagnetismu. Když budu mít náladu, tak vyzkouším ještě HP a Canon, víc značek už nemám, ale moc tomu nevěřím.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#17 Příspěvek od Atlan »

termit256 píše:
m_s_j píše: Ale zajímalo mě jak silný by měl být ten elektromagnet aby ta tekutina vyšplhala až cca 20 cm vysoko..:? dá se nějak spočítat?
Spocitat to nejspis pujde, ale urcite ne na kalkulacce :-(
Mnohem rychlejsi bude to vyzkouset. Osobne odhaduju ze ten magnet bude muset byt silny pomerne dost, rozhodne nic typu civka ze stykace apod.
Nejspis bude i problem se zahrivanim jak jadra tak i civky.
Dost bude zalezet i na tvaru jadra, nejlepsi vysledky jsem videl s kuzelem se zavitem. Nejsem sice strojar, ale odhaduju ze takovou vec nepujde nejak jednoduse a levne vyrobit treba na soustruhu.
kuzel nieje problem ani zavit na sustruhu..teda zaleží čo za sustruh to je....

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#18 Příspěvek od Artaban001 »

Dostal jsem k rozebrání jakousi kopírku a pamatuju si, že jsem z části tonerové hlavy vytáhl jakejsi hliníkový válec. V tom válcu byl zastrčen menší válec z hnědé plastické hmoty a jevil magnetizmus. Magnetické póly byly dva a vedli napříč po celým válci. válce byly dlouhý, jako šířka stránky A4. hliníkový válec byl poháněn motorem kopírky a ten magnet v něm byl poháněn jakýmsi mechanizmem, co ho zřejmě natáčel. podle mě se s tím přesunovaly oblasti, kde byl nakupen zmagnetovaný toner. Pokud se hliníkový válec otáčel a magnet stál, oblast nakupení toneru stála na místě..
Každopádně jsem si z tonerové části vymontoval docela pěkný stejnosměrný motorek na 12V z docela velikým kroutícím momentem.

Uživatelský avatar
pigeonit
Příspěvky: 320
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Pha Smíchov

#19 Příspěvek od pigeonit »

Tak já jsem to samozřejmě taky hned zkoušel a skoro všechny byly magnetické. Konica Minolta - nějaká C2XX, Canon - asi pět druhů různých NG, jakýsi anonymní USA.
Nemagnetický byl OKI - nějaká 8 či 10ka, Jakýsi RICOH.

Všechno to byly toner patrony, tedy ne ty vergly s válcem.

Asi bude záležet na technologii.
Jinak jsem teda hned zkusil pokus s rozmícháním v oleji do lamp a nic moc. Ale možná mám jen slabý magnet, sune se za ním jen kupka. Taky se to dost rychle usazuje.

Ono je v toneru toho feromateriálu málo, chtělo by to startér, kde je naopak hodně fero a málo toneru.
Co jsem koukal, používaj spíš MICR, což je nějaký magnetický inkoust na potisk šeků.
Také jsem viděl rozpouštění mgf/video pásků v acetonu a to už je teda zběsilost :lol:, to už bych to spíš doloval z nějakých těch oxidů železa, což taky leckde popisují, třeba z našeho oblíbeného chloridu železitého :wink:

Budu laborovat dál a zkusím další tonery, dneska už mně to nějak dál nebavilo, když jich bylo tolik magnetických.

Uživatelský avatar
m_s_j
Příspěvky: 8
Registrován: 09 bře 2011, 01:00

#20 Příspěvek od m_s_j »

no ja myslel že by to vysoustružit šlo, popř to někde seženu. JJ ten toner obsahuje samozřejmě částečky kovu, takže to taky problém nebude..
jen tedy co použít za ten elektromagnet?:-(

Uživatelský avatar
frpr666
Příspěvky: 1051
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

Re:

#21 Příspěvek od frpr666 »

Přílohy
110319.png
(5.38 KiB) Staženo 71 x

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“