Nové TVP - OLED

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dufisek007
Příspěvky: 35
Registrován: 30 lis 2011, 01:00

#16 Příspěvek od dufisek007 »

xxxEDISONxxx píše:no já osobně vyměním olovem zapíjený panasonic CRT až bude běžně dostupné FULL HD přeci jen mám rád obraz na kterém vím co je.A až bude trochu zmáklé bezolovo už 2 roky nedělám nic jiného než že hledám studeňáky to bezolovo je další způsob jak výrobku zkrátit životnost.


A k odcházejícím nekvalitním elitum. Jsem skálopevně přesvědčen o tom že výrobce elektroniky je schopen objednat u výrobce elitu komponent, který při požadových parametrech vydrží určitou předem danou dobu. Protože ve starách spínaných zdrojích mají elety kapacitu která je na pouzdře a ESR o tom ani nebudu mluvit...
s tímto názorem se mohu jen ztotožnit, vlastním také CRT SONY a jsem za ní rád, ne jich víc, jsme rozlezlá rodina, a mohu jen podepsat, co je řečeno výše, zatím šlapou na 100%, tak nemám důvod přispívat těm šmudlům s LCD, Plasma atd. Není náhodou, že profi TV jeli dost dlouho na CRT Sony, sice už mají LCD vHD, ale na co se dívat ?, na ČT24, nebo rádoby duchaplné seriály a inscenace?

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#17 Příspěvek od kokun »

Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#18 Příspěvek od kokun »

Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#19 Příspěvek od kokun »

Samsung oddělí výrobu LCD displejů. Je prodělečná, budoucností je OLED :roll:
...
Společnost Samsung chce svůj nový 55" (140 cm) OLED televizor začít na českém trhu prodávat v druhé polovině tohoto roku. Podobné plány má i konkurenční LG.
Diskuse k článku
Tak už mají končně zaplacené linky na LCD?
V momentě, kdy se objevily zprávy o OLED a je tomu už téměř 8 let, těšil jsem se, že si metrovou folii nalepím na zrcadlo. Nicméně pak humbuk utichl a bylo ticho po pěšině. Jen na telefonech a mp4 přehrávačích se to dávalo. Cena měla být asi tak poloviční než normálních LCD a mělo se to dát vyrábět na speciálních tiskárnách. Ale pořád nic a říkalo se něco o životnosti materiálu generující modrou barvu. Tak jsem se o to trochu zajímal a ejhle, hlavní důvod byl, že některé velké společnosti to stoply, protože potřebovaly splatit náklady, které investovaly do linek na výrobu LCD. Takže jsme museli kupovat za těžké peníze něco, co bylo již dávno překonané a o tom to je....


...
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

Som zvedavy, ci z toho niekedy bude pouzitelny monitor. Teda aby sa tam dal dosiahnut verny obraz, co nevypaluje oci a da sa na to pozerat zblizka cely den (a to vsetko pri dobrom rozliseni). A aka bude zivotnost. CRT mi zatial bezi 14 rokov (kazdy den).

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#21 Příspěvek od kokun »

Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#22 Příspěvek od kokun »

Přílohy
NYV4360ef_LG_OLED_Vettel.jpg
Závodník F1 Sebastian Vettel při představení OLED televize LG v Monte Carlu | foto: Václav Nývlt, Technet.cz
(120.31 KiB) Staženo 239 x
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#23 Příspěvek od kokun »

OLED TV: největší inovace od příchodu barevných obrazovek? :wink:
...
LG OLED TV budou v omezeném množství dostupné na vybraných evropských trzích, větší nabídka pak přibude ve druhé polovině tohoto roku.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#24 Příspěvek od kokun »

V listopadu to bude už 5 let, co byl představen 1. OLED tvp: Sony 11-palcový XEL-1 :wink:
Přesto se to rozbíhá nějak pomalu - sám jsem zvědavý, kdy a za kolik se začnou prodávat i u nás (a jestli se ho ještě vůbec dočkám - páč jiná "placka" mně tak-nějak stále neláká - přestože bych si už taky rád nějaké to "HD-čko" chtěl pořídit) 8O

Tady je překlad zajímavého čtení (z poslední doby) a tady je ten článek v originále (pro ty, co vládnou engl. jazykem) :wink:

Tady se zase popisuje LG OLED LG 55EM9600 a zajímavým je tento výrok:
Televize výrobce LG tvrdí, že do roku 2016, jeho organické světlo emitující dioda, nebo OLED, bude televizory stát stejně jako LCD TV. Ve druhé polovině roku 2012, bude společnost přijme své první krok k tomuto cíli se 55-palcový 55EM9600.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#25 Příspěvek od kokun »

Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od ZdenekHQ »

Aspoň si vydělají na ty pokuty za kartelový dohody.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#27 Příspěvek od Sendyx »

Má někdo zkušenost s provozem a životností nějakého OLED monitoru, TV nebo aspoň velkého displaye ? V poslední době jsem několikrát narazil na displaye 4-6", které totálně ztratily jas a v podstatě jedou jen černá-hnědočervená. Byly v provozu asi 6000 - 12000 hodin.


Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#29 Příspěvek od KUBO »

Zamýšľal sa niekto nad tým, čo príde po OLED?
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#30 Příspěvek od Hydrawerk »

Těžko říci, ale slyšeli jste o této technologii? Netvrdím, že je nějak perspektivní... :? http://en.wikipedia.org/wiki/Surface-co ... er_display

Odpovědět

Zpět na „Poradna“