IR2101S

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
goody
Příspěvky: 151
Registrován: 13 zář 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od goody »

A co doporučuješ lepčího. Kombinace P a N ch se mi zdá zbytečná. Potřebuji řídit BLDC motor 3fáze a krádkodobý proud muže být až 9A při 60V (indukční zátěž). Máš něco ověřené?

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od AmarokCZ »

goody: doporučuji tam hodit nějaký jednoduchý tvarovač, nebo se na to vyprdnout, turn-on bude delší tak o max 50ns, což asi nevadí !

Uživatelský avatar
goody
Příspěvky: 151
Registrován: 13 zář 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od goody »

AmarokCZ píše:goody: doporučuji tam hodit nějaký jednoduchý tvarovač, nebo se na to vyprdnout, turn-on bude delší tak o max 50ns, což asi nevadí !
Jj to máš recht. Doporučil by jsi mi k tomu nějaký dobrý fet, co nemá velké Rds, velkou kapacitu na gate a bude fungovat spolehlivě při této frekvenci, aniž bych ho usmažil. Chlazení se předpokládá, ale někdy ani to nestačí :)

Kromě zoho budou stačit ty ochr. diody na tom FETu, nebo tam budu muset stejně dát nějaké navíc, vzhledem k té indukční zátěži a nebude potřeba řešit ještě snubber :)
Naposledy upravil(a) goody dne 23 dub 2011, 15:22, celkem upraveno 1 x.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#19 Příspěvek od Andrea »

To máš těch FPGAček tolik nebo si tak důvěřuješ, že ho klidně galvanicky spojíš s výkonovým obvodem kde je 60V?

Uživatelský avatar
goody
Příspěvky: 151
Registrován: 13 zář 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od goody »

Andrea píše:To máš těch FPGAček tolik nebo si tak důvěřuješ, že ho klidně galvanicky spojíš s výkonovým obvodem kde je 60V?
Mám tady hafo XC2S15. Už jsem uvažoval o oddělení optočlenem, ale blbá je pak doba propagace, která narůstá. Fakt. je, že pokud budu o ní vědět, tak ji mohu docela slušně pomocí FPGA kompenzovat.

Uživatelský avatar
goody
Příspěvky: 151
Registrován: 13 zář 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od goody »

Jinak už jsem viděl toto zapojený přímo na usmerněných 220V, kde pak nebylo třeba silného zdroje. Tam bych určitě optočlen dal, ale nemám odvahu to zkusit :)

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od AmarokCZ »

goody: co se týče FETů, tak mám oblíbené IRFP250N, mají dobrý poměr mezi Uds/Rdson/Id.

Uživatelský avatar
goody
Příspěvky: 151
Registrován: 13 zář 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od goody »

A jak s tou diodou? Bude stacit ta v IRFP250N ?

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#24 Příspěvek od Andrea »

Ježiš takový krávy s Ciss 2,1nF tam dávat. Tam musí stačit IRF540, zvláště pokud je těch 9A opravdu jen špičkových.
Naposledy upravil(a) Andrea dne 23 dub 2011, 15:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
goody
Příspěvky: 151
Registrován: 13 zář 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od goody »

Andrea píše:Ježiš takový krávy s Cis 2,8nF tam dávat. Tam musí stačit IRF540, zvláště pokud je těch 9A opravdu jen špičkových.
Asi tak. Každá rada drahá. Mám neblahé zkušenosti s indukčními zátěžemi. Jako nic nového pod sluncem, že se mi někdy ty fety nechtěli zavírat atd. Často odcházeli atd.

Uživatelský avatar
goody
Příspěvky: 151
Registrován: 13 zář 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od goody »

Ještě tak. Čím pomaleji se otvírá, tím menší problém je s tou indukcí a větší s teplem, tak hledej pak kompromis :)

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#27 Příspěvek od Andrea »

Jo to víš, samy se ty FETy nezavřou.V induktivní zátěži u můstkového měniče nevidím žádný problém. Ale když to budeš špatně řídit, tak odejdou i ty IRFP250 s odporovou zátěží.

Uživatelský avatar
goody
Příspěvky: 151
Registrován: 13 zář 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od goody »

Andrea píše:Jo to víš, samy se ty FETy nezavřou.V induktivní zátěži u můstkového měniče nevidím žádný problém. Ale když to budeš špatně řídit, tak odejdou i ty IRFP250 s odporovou zátěží.
Záleží čemu říkáš špatně řídit :) Stačí zvolit dostatečně vysokou frekvenci PWM, dostatečně tvrdý zrdoj a není fet co by přežil. Takže cest jak ho zabít je mnoho a zaleží co chceš. Tj. uvařit, prorazit, zabít Gate :) Cíl je ovšem aby to jelo a vše přežilo :) Ten IR2101S tam chci dát proto, že se mi zdá spolehlivě rychlý jak pro otevření, tak pro zavření, včetně offsetu pro HI. Což možnosti zabít ten fet dost omezí :)

Uživatelský avatar
goody
Příspěvky: 151
Registrován: 13 zář 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od goody »

Budu se řídit domácími zásobami. Mám tu 10ks IRFZ44 :) a CNY-17, tak to jdu prubnout. Už to jdu šmudlat. Zatím to budu krmit PWM s ARMa co tu mám nabastleného, což mi bude pro test stačit :)

Bastl devel ARM. :)

Uživatelský avatar
goody
Příspěvky: 151
Registrován: 13 zář 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od goody »

Tak jsem byl upozorněn, že IRFZ44 ma DS max 60V :) Tak zatím prubnu pouze 40V a zkusím hledat :)

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“