Poštovné při vrácení zboží

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
piitr
Příspěvky: 1003
Registrován: 19 říj 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od piitr »

Pokud ten zdroj byl funkční, taky bych mu poštovné neplatil. Problém trochu je, že právě na tom, zda je zdroj funkční, se neshodnete. Taky se klidně může stát, že teď už funkční opravdu není, protože ho zničil, a to pak budou nepříjemné dohady.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od ZdenekHQ »

tomasjedno píše:
ZdenekHQ píše:To není pravda, občanský zákoník to nerozlišuje - § 53 a číst.
Ale právě že rozlišuje, a to tak že velmi.

§ 53 je v Hlavě 5 - Spotřebitelské smlouvy, a řeší okolnosti ve vztahu dodavatele (podnikající osoby) a spotřebitele (fyzické osoby).

Naopak zde neřeší okolnosti smlouvy o prodeji mezi dvěma fyzickými nepodnikajícími osobami (kdy žádný nárok na odstoupení od smlouvy bez udání důvodu nevzniká).
Asi to tak bohužel opravdu bude. Mě osobně se to ale vůbec nelíbí, jen to podporuje podvody. Žil jsem v dobré víře... :?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#18 Příspěvek od tomasjedno »

Bohužel žijeme v zemi, kde významná část populace považuje podvádění za normální. Už si ani neuvědomujeme, jak všemožná ochranná opatření degradují naši produktivitu :evil:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#19 Příspěvek od p32 »

piitr píše:Pokud ten zdroj byl funkční, taky bych mu poštovné neplatil. Problém trochu je, že právě na tom, zda je zdroj funkční, se neshodnete. Taky se klidně může stát, že teď už funkční opravdu není, protože ho zničil, a to pak budou nepříjemné dohady.
Ale to by tak mohlo být u všeho :wink: A ty bys mu jen platil poštovné, aby si mohl zkoušet ?

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#20 Příspěvek od bu2520 »

no vrátil jsem mu co jsem získal a hotovo, ten zdroj mám doma, funguje. Občas se to prostě stane , ale marně vzpomínám co jsem kdy reklamoval a posílal to poštou zpět nikdy nikdo mi náklady na dopravu neuhradil.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od ZdenekHQ »

Kdyby ten Občanský zákoník psal normální člověk a pro občany, tak bys byl v právu a na svým, poštovný se nevrací. Pokud bys to prodával jako živnostník, tak taky. Takhle to pro "občana" visí ve vzduchu a nikdo neví, jak to vlastně rozsoudit. Budu se muset zeptat kámoše právníka....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#22 Příspěvek od Bernard »

Rozsoudit se to nedá, protože soud se nezabývá maličkostmi. A v tomto případě je občanem i kupující, proč by měl snášet celé riziko té transakce. Já bych byl za vrácení poloviny poštovného.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ovšem pro oba a běžnou částku. :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#24 Příspěvek od p32 »

Bernard píše:Rozsoudit se to nedá, protože soud se nezabývá maličkostmi. A v tomto případě je občanem i kupující, proč by měl snášet celé riziko té transakce. Já bych byl za vrácení poloviny poštovného.
A máš k tomu nějaký opravdu rozumný důvod ? :wink:

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#25 Příspěvek od Andrea »

To je přece věcí kupujícího, z jak vzdáleného obchodu nakupuje, jestli ho má za rohem nebo přes půl zeměkoule a od toho se odvíjí náklady na dopravu, které jdou na jeho triko.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#26 Příspěvek od fero7 »

To bolo dobre.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#27 Příspěvek od Bernard »

p32 píše:A máš k tomu nějaký opravdu rozumný důvod ? :wink:
Nevím. Je smířlivost rozumná?

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od jjilek »

Abych to ještě trochu zkomplikoval: Jsou takoví šikulové, že chtějí zásilku na dobírku. Tu často nepřevezmou, protože si koupi rozmyslí. A oči pro pláč má prodávající. Ten zaplatí kromě poštovného i vyšší cenu související s dobírkou.

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od GeorgeB »

jjilek píše:A oči pro pláč má prodávající. Ten zaplatí kromě poštovného i vyšší cenu související s dobírkou.
Cenu dobírky pošta vrátí. Bohužel mám také špatnou zkušenost, ale pošta vrátila cenu dobírky. Horší bylo, že prodávané zboží leželo 14dní na poště. Ve výsledku člověk přijde o částku okolo 100kč(při vyšší ceně zboží) a nemůže to dále prodat skoro 3týdny.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od jjilek »

Tak to se pošta polepšila. Já svého času nedostal nic.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“