Program na vyčtení S/N komponent v PC

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#16 Příspěvek od Andrea »

A určitě je to vypnutí, není to jen zaparkování? Třeba WD Scorpio Black se parkujou po asi 10s. Pod OS, kterej hrabe na disk každých 12s, to znamená,že se postupně uparkujou k smrti (podle S.M.A.R.Tu).

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#17 Příspěvek od Honza_dy »

Ozve se charakteristické klapnutí hlaviček a hned potom se přestanou točit plotny. Za pět - deset vteřin se disk znovu roztočí - chod cca 10vteřin znovu stop. Toto se dělo při brouzdání po netu.

Nevím jestli to dělá od začátku, normálně ho používá přítelka. Na funkci celku to taky nemá vliv, jen mě zajímá jestli je to nějaká "vada" nebo cíleně umístěné kurvítko.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#18 Příspěvek od Andrea »

Jak víš, že se zastaví? Ten WD když zaparkuje hlavy (mimo povrch), tak docela stichne, ale nezastaví se. Jukni do správce hw, co je tam za disk.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od ZdenekHQ »

Mě to dělá stará Toshiba taky, opravdu je slyšet zastavení disku. Taky jsem zatím nenašel, kde to vypnout.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#20 Příspěvek od bastliar »

Náhodou som na nete zachytil info o údajne blízkej budúcnosti HD technologiou Tepelne Asistovaného Magnetického Zápisu u ktorého sa výrazne zlepšia magnetické vlastnosti disku jeho ohriatim na teplotu 600 °C 8O tak ešte raz 8O
Ku predstaveniu pevných diskov s technologiou tepelnej asistencie údajne dôjde v rokoch 2013 - 2014.
To sa máme na čo tešiť, rotujúcu ohrevnú platničku :?

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#21 Příspěvek od pocitujlasku »

Honza_dy píše:Ozve se charakteristické klapnutí hlaviček a hned potom se přestanou točit plotny. Za pět - deset vteřin se disk znovu roztočí - chod cca 10vteřin znovu stop. Toto se dělo při brouzdání po netu.

Nevím jestli to dělá od začátku, normálně ho používá přítelka. Na funkci celku to taky nemá vliv, jen mě zajímá jestli je to nějaká "vada" nebo cíleně umístěné kurvítko.
Aky OS? nieco podobne bola chyba v Ubuntu, kazdu chvilu parkoval hlavicky disku. Stacilo len natvrdo vypnut parkovanie cez hdparm -B 255.
Na funkciu to ma dost velky vplyv, caste parkovanie vyrazne znizuje zivotnost disku.
No vidis, a tak si sa bal

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#22 Příspěvek od p32 »

Honza_dy píše:Schema napájení mám nastaveno na vyrovnané a vypnutí HDD až po 20 minutách.
Je to normální?
Není to normální. Normální je mít harddisk furt zapnutý, protože na adaptér je to fuk a na baterku potřebuješ stejně na něj stále šahat pokud tedy nejsi jen na internetu.

Odpovědět

Zpět na „Software“