Rychlost USB 2.0

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#16 Příspěvek od p32 »

Jistě, ve W7 jsou asi lepší ovládače a jádro celého systému. To samé bych klidně tvrdil i pro WXP oproti W98. A nakonec to mám i prakticky odzkoušené a mám stejně dojem, že MS některé operace záměrně brzdí, aby mohl tvrdit, že v dalším OS to bude lepší a tam to zase trochu víc povolí. Proč asi na starším PC jede v Linuxu něco rychleji než ve Woknech ?

No a že zápis jde poloviční rychlostí než čtení ? Stačí se podívat na to, které operace se dělají při zápisu a které jen při čtení.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

Gringo_Joe píše:Cteni je jen cteni, kdezto zapis znamena pripravu pametove bunky (vetsinou jeji smazani), samotny zapis a pak i prekontrolovani, ze se povedlo. Mozna to neni uplne presne, ale tak nejak to je.
Tu sa ale hovori o HDD, nie o flash disku.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Habesan »

Minimálně ti zůstane kontrola zapsaných dat. I v ideálním případě budeš muset nechat disk udělat další otáčku.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#19 Příspěvek od Andrea »

Jestli ona čtecí hlava není umístěná za zápisovou, aby se to zapsané mohlo rovnou číst. :wink:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

Pokial viem, tak hlava je len jedna a verifikacia sa nerobi.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#21 Příspěvek od Andrea »

Jedna hlava byla u starých disků, u nových je zvlášť čtecí a zvlášť zapisovací, protože magnetorezistivní hlava umí jen číst, ale jsou pohromadě v jedné kostičce. Nicméně jestli umí ta čtecí fungovat zároveň s tou zapisovací nevím, to jsem jen tak střelila, asi to tak nebude. :)

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#22 Příspěvek od Gringo_Joe »

rnbw píše: Tu sa ale hovori o HDD, nie o flash disku.
No ne ze bych si byl 100% jisty, ale na HDD se taky nejdrive sektor smaze, nez se zapise novy, nebo se pletu?

Uživatelský avatar
Spejbl
Příspěvky: 160
Registrován: 05 srp 2007, 02:00
Bydliště: Jičín

#23 Příspěvek od Spejbl »

Možná má nějaký vliv nastavit v zásadách diskové jednotky volba optimalizovat pro výkon msto rychlého odebrání.Ale je to jen teorie.
Já se vrátím

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#24 Příspěvek od rnbw »

Tym sa akurat meni sposob cachovania zapisov - write-through alebo write-back.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#25 Příspěvek od Cust »

rozdíl mezi čtení a zápisem bude rozdílný podle toho jak to zpracovává periferie
USB komunikaci to snad neovlivňuje... (tedy pokud disk zvládne 60 MB/s čtení i zápis, tak na přenos přes USB to nemůže mít vliv)

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“