Výměna jističe, problém s ČEZ

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#16 Příspěvek od Hill »

Tak to urychleně nahlas, ať ti ho zaplombují, nebo se po příští kontrole plomb opupínkuješ a nedoplatíš. A poznamenej si datum a čas a jméno, případně číslo operátora, kterému jsi to hlásil. Kdyby na to plombování nespěchali, ať máš alibi.

Uživatelský avatar
zouzel1
Příspěvky: 360
Registrován: 04 čer 2007, 02:00

#17 Příspěvek od zouzel1 »

Hille, nahlášeno to bylo, v pátek tu byl technik, ale odmítl to zaplombovat. Zítra se chystám na ČEZ, ať mi ukážou mnou podepsané smlouvy, kde je 25A "C". Na tom céčku netrvám, ale když jsem investoval do výměny a jim se to nelíbí, tak ať to na vlastní náklady vymění, já jim to céčko klidně přenechám... žoužel

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#18 Příspěvek od Hill »

Doufám, že pak popíšeš, jak rychle s tebou vyběhli....

Uživatelský avatar
zouzel1
Příspěvky: 360
Registrován: 04 čer 2007, 02:00

#19 Příspěvek od zouzel1 »

Od pátku už jsem trochu vychladnul... Ve smlouvě o "B" nic nemám a běhat se mi nechce, uvidíme. O zážitky se podělím...žoužel

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#20 Příspěvek od tomasjedno »

zouzel1 píše:...Ve smlouvě o "B" nic nemám a běhat se mi nechce, uvidíme...
Že ve smlouvě nic o "B" nemáš je nepodstatné, B je implicitní.
Podstatné je, že tam zřejmě nemáš nic o "C" a tudíž jsi doteď měl C ilegálně.
Takže až tam půjdeš, tak se předem dobře vydýchej, a pak tam slušně požádej o informaci, co je třeba doložit pro změnu na C.

Uživatelský avatar
zouzel1
Příspěvky: 360
Registrován: 04 čer 2007, 02:00

#21 Příspěvek od zouzel1 »

Nikdy jsem nic ilegálně neměl, četl jsi celý příspěvek od Kovara? žoužel

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#22 Příspěvek od tomasjedno »

No, hlavně jsem četl připojovací podmínky ČEZ. Ty ti totiž budou otloukat o hlavu, až tam půjdeš. Příspěvek kovare si tam vezmi s sebou spolu s dokladem, že jsi tam měl řádně registrovaný jistič C už před 1.7.2001. Bude se ti moc hodit.

P.S. pokud vím, při výměně jističe před elměrem se elměrový rozvaděč posuzuje z hlediska souladu s aktuálními připojovacími podmínkami, tj. jako by byl nový. Těžko je přesvědčíš, že ten jistič, co tam teď je, je tam už 20 let.
Přílohy
CEZ-jistice.jpg
(93.54 KiB) Staženo 147 x

Uživatelský avatar
zouzel1
Příspěvky: 360
Registrován: 04 čer 2007, 02:00

#23 Příspěvek od zouzel1 »

Právě jsem se vrátil z ČEZu... Na přepážce jsem samozřejmě nevyřídil nic, paní mě po chvilce váhání spojila s vedoucím oddělení, bohužel jen telefonicky a já vyzbrojen všemi doklady, smlouvou i normami jsem mu všechny argumenty vyvrátil. Na otázku, že tedy porušují platné normy jsem dostal odpověď, že normy nejsou závazné, že jsou jen doporučující. Já říkám: To slyším dnes a denně, ale zkuste to říct revizákovi, tak Vám revizi neudělá... No to máte pravdu... Takže pro Vás jsou normy závazné, jak se Vám to hodí... To ne, my na to máme vnitřní předpisy... Ale ty závazné jsou... Ano... To je takový kocourkov, že mi to připadá jako téma do černých ovcí... Na to máte samozřejmě právo... Děkuji, tak mi ty předpisy, prosím, vytiskněte, ať neodcházím s prázdnou... A tak jsem dostal "Připojovací podmínky nn". Samozřejmě na to kašlu, nemám čas ani náladu se kvůli pitomému jističi tím dále zabývat, vrazím tam béčko a mám od ČEZu klid, jen jsem to zkusil. Přeju všem hezký den... žoužel

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#24 Příspěvek od tomasjedno »

My jsme ti to neříkali, že tak dopadneš?

Chceš po nich něco, na co nemáš právní nárok, a záleží to na jejich dobré vůli ti vyhovět. Postup, který jsi zvolil, je v takové situaci kontraproduktivní.

Uživatelský avatar
tempreader
Příspěvky: 89
Registrován: 24 led 2011, 01:00

#25 Příspěvek od tempreader »

To pán "tomasjedno":
- pokud to "... záleží na jejich dobré vůli ti vyhovět ..." jak píšeš, tak jak jinak než že o to požádá může zjistit že mu vyhoví ???
Takže nevím proč si z něj kvůli tomu utahuješ.

A pokud by k nim chodil se stejným požadavkem každý druhý tak by i takový "skoro monopolní" podnik na to musel nějak reagovat. Tím chci podotknout že podle mého názoru je "zdravé" žádat po dodavatelích to co bych potřeboval, alespoň vědí co mohou vylepšit pokud to zatím nejsou schopni nebo ochotni dodat :wink:

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#26 Příspěvek od tomasjedno »

tempreader píše:To pán "tomasjedno":
- pokud to "... záleží na jejich dobré vůli ti vyhovět ..." jak píšeš, tak jak jinak než že o to požádá může zjistit že mu vyhoví ???
Takže nevím proč si z něj kvůli tomu utahuješ.
Neutahuju. Jen podotýkám, že je rozdíl mezi tím, o něco požádat, a tím, jít se tam hádat, že mám nárok a pravdu.
tempreader píše:...je "zdravé" žádat po dodavatelích to co bych potřeboval, alespoň vědí co mohou vylepšit pokud to zatím nejsou schopni nebo ochotni dodat...
To ale není tento případ. Distributor moc dobře ví, že by všichni chtěli charakteristiku D, když by to bylo zadarmo a leckdo by si pak mohl snížit hodnotu jističe.
Co ale nechápu, je, proč prostě neudělají charakteristiku C/D za mírný příplatek, a člověk by si sám vybral, co je pro něj nejlepší.

Uživatelský avatar
zouzel1
Příspěvky: 360
Registrován: 04 čer 2007, 02:00

#27 Příspěvek od zouzel1 »

Hádat jsem se tam nebyl, na to nemám povahu. Byla to diskuse na úrovni věcných argumentů a to, že mám nárok na céčko jsem nikdy netvrdil, jenom to, že byl řádně instalován a registrován před datem 21.7. 2001 a proto jsem tam dal ten samý. Nic víc, nic míň... žoužel

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#28 Příspěvek od tomasjedno »

zouzel1 píše:...to, že mám nárok na céčko jsem nikdy netvrdil, jenom to, že byl řádně instalován a registrován před datem 21.7. 2001...
Měl jsi na to nějaký doklad? Neměl. Tak nevím, co řešíš.

Uživatelský avatar
zouzel1
Příspěvky: 360
Registrován: 04 čer 2007, 02:00

#29 Příspěvek od zouzel1 »

Jaký doklad jsi měl na mysli? To je snad jasné z předchozích smluv, kde figuruje jistič 21A a po výměně 25A, který byl zaplombován pracovníkem tehdy ještě SME. A jak jsem psal v předchozím příspěvku, hodil jsem to za hlavu a už tam mám béčko, co už... žoužel

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#30 Příspěvek od tomasjedno »

Jaký doklad?

1) buďto doklad o tom, že ten jistič, co tam teď je, tam byl fyzicky už před 21.7.2001 (což jak sám píšeš už není, byl vyměněn) - pak bys mohl bazírovat na té větě, které se tak držíš, a měl bys 99% jistotu, že ti C zaplombují

2) anebo doklad o tom, že tam až do té poslední výměny byl - ať už z doby před 21.7.2001, nebo i z doby pozdější - s vědomím RZ instalován jistič s charakteristikou C - a že tedy chceš jen to, co už ti jednou odkývali. Tady už je pravděpodobnost, že by ti vyhověli, o dost menší - tipuji tak 70%. Nemají zákonnou povinnost ti vyhovět, a jednou daný souhlas s výjimkou lze jistě v odůvodněných případech odvolat.

Žádný takový doklad ale nemáš. Máš jen doklad, žes tam měl jistič s jmenovitým proudem 25 A, a to ti nikdo neupírá.

Chápu, že tě sejří, že bys měl znova žádat o něco, co už jsi z nich jednou vydyndal, ale když na to nemáš papír, tak holt máš smůlu.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“