Ekologicky zemřít

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
medulin
Příspěvky: 471
Registrován: 10 črc 2009, 02:00
Bydliště: Evropská unie

#16 Příspěvek od medulin »

Habesan píše:Byl to začátečník. Lepší je vzít dlouhou hůl s hákem.
Stejně si myslím, že nezašel na uškrcení, ale na udušení...
Uškrtil se. Podívej se na ten buben co se tam otáčí, skřípnul mu tam krk v okamžiku kdy mu spadlo kolo na kterém stál.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#17 Příspěvek od Andrea »

Už vylepujou výstražné cedulky. :roll:

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#18 Příspěvek od Hydrawerk »


Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#19 Příspěvek od Crifodo »

Ten Asekol je vůbec firma. Organizuje ve školách různé akce, vyplachujou dětem hlavy, doneste nám svoje starší mobily a my vás podrbeme za uchem za ekologii. Použité funkční mobily různé firmy vykupujou okolo 30 USD/kus a přeprodávají do rozvojových zemí. Z nepoužitelné elektroniky se louží zlato a paladium. Když se člověk podívá na provedení kontejnerů a uvědomí si celou logistiku sběru, tak je zřejmé, že ta firma musí mít výrazně kladnou bilanci, jinak by to nedělali. Aby ne, když zmasírujou lidi, ať jim dávají zdarma hodnotné suroviny. Někomu se tady krásně podařilo obrátit účetní strany v trhu :twisted:

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Habesan »

To máš jako s drogama. Stává se to sice i v lepších rodinách, ale ve zdravě fungující rodině, kde se dokážete zabavit rozumějším způsobem, je to riziko menší. Takže musíme jít děckám příkladem, že i starší přístroj může udělat lepší službu než ten nový, když se s ním slušně zachází a nekupovat ty nejhorší sajrajty.

Přiznávám, že kdysi mě myšlenka na loužení zlata také probleskla hlavou, ale pak jsem si uvědomil, že riziko, že se otrávím, je nepřijatelné, tak ho jenom skladuju.
Musí existovat nástroje, které nám umožní přístroje z těch kontejnerů recyklovat ještě jednou, třeba magnet na provázku.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#21 Příspěvek od Crifodo »

Habesan píše: Musí existovat nástroje, které nám umožní přístroje z těch kontejnerů recyklovat ještě jednou, třeba magnet na provázku.
Jo, nebo nějaká mechanická ruka, kleština se světýlkem a kamerou na konci. :evil:
Každý vidí, jakou péči má systém o odebírání spotřební elektroniky, zejména té starší a kvalitnější a jak se snaží nenechat nic náhodě. Existujou dobře organizované sběry a akce ve školách, takže většina přístrojů bude končit tam. Asi brzo Brusel nařídí, že vytahovování elektroniky z kontejnerů a z SD je trestný čin loupeže, čímž de facto potvrdí její hodnotu. Nedivil bych se, kdyby ty kontejnery umístili ve služebnách MP, což bych jim na jednu stranu i přál :roll:

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#22 Příspěvek od weed_smoker »

Na ten uzávěr se obvykle používá trubka z lešení dlouhá 0.5-1m.prostě se tam zasune a pak se na ní musíte pověsit celou vahou a několikrát za ní plnou silou škubnout,dokud "šuplík" nevysadíte aspoň na jedný straně.Pozná se to tak,že v něm hlasitě bouchne/lupne/střelí a jedna strana propadne o několik cm jakoby dovnitř.Pak už pružina šuplík nevrací a k uškrcení nedojde.A s dvoumetrovou je to hned hotový,obvykle napoprvé.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#23 Příspěvek od Hydrawerk »

Slušnej bastlíř nepoškozuje kontejnery... :o

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#24 Příspěvek od helios »

Slušný bastlíř kontajner nepoškodzuje, len si ho trošku upraví. :wink:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#25 Příspěvek od milan222 »

slušnej bastlíř kontejner upraví tak, aby do něj elektrozařízení nešla vhodit...
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#26 Příspěvek od Vogon »

Slušnej bastlíř si místo původního postaví svůj kontejner a původní nechá ekologicky zlikvidovat.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#27 Příspěvek od kevin_mitnick »

milan222 píše:slušnej bastlíř kontejner upraví tak, aby do něj elektrozařízení nešla vhodit...
A pak pravidelne odvazi zarizeni, zanechana pred kontejnerem...

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od forbidden »

A nedá si říct a nedá :lol:
To už musí být demence v pokročilým stádiu, že udělá dvakrát stejnou chybu. V 15-ti letech 8O
Připomnělo mi to scénku ze Simpsnů, křeček dostal ránu a už podruhé nechtěl, Bart to zkoušel furt znova a dostal pokaždé :lol:

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#29 Příspěvek od PavelFF »

Však v tom prvním článku píšou, že je mentálně postižený.
Jak mu rozumím. Taky jsem prosmejčil všechny smeťáky, dokud to ještě bylo možné.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od forbidden »

Aha, já ten první článek nečetl. Pak je to jasný, ale naučit se nedělat stále stejnou chybu snad moc inteligence nepotřebuje.
Já jsem samozřejmě taky dřív lezl všude možně pro součástky, ale snad když kouknu na mechanismus toho kontejneru, tak je mi jasný, že sám se dostanu ven jen horko těžko.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“