houby v okolí Rožnova

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od ZdenekHQ »

Dovoluji si tímto obohatit češtinu o nový výraz - vybedlit . Podobně jako vybydlet to znamená, že jdete večer po lese, kde je hromada mladých bedel a když tam zajdete druhý den, není tam ani jedna, navíc jsou kolem vytrhané stromy a zpřeházené pařezy za účelem dalšího nálezu.

Taky mě docela vadí "sběrači", co sbírají jen klobouky a nohy nechávají hrdě trčet v domnění, že snad naroste další klobouk.

Plněná bedla se téměř vyrovná vepřovýmu steaku, to je prostě radost do toho zakrojit a ani s pivem se to nehádá.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#17 Příspěvek od bastliar »

Niet nad príjemne strávený deň prechádzkou lesom a radosť z úlovku, ktorý skončí v praženici.
Po zvyšný rok sa uspokojím s dopestovanou hlivou a šitake. Dá sa zakúpiť očkovací substrát. Po prvý krát som to však vyriešil zakúpenim už predpripraveného vreca. Hliva rodí striedavo znovu a znovu, aj keď som si už myslel, že ďalšia už nebude, stači len dolievať vodu a zbierať.
Aj tak sa dá hubáriť, ale niet nad prvú variantu samozrejme :wink:

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#18 Příspěvek od BIPOLAR »

mirosne píše:hafca som rád ,že si sa pochlapil svojím úlovkom,ale čakám na úlovky od p.Honza Kokun :lol:

Honza Kokun stále čeká v lese na traktor a přívěs. :wink:
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#19 Příspěvek od kokun »

BIPOLAR píše:
mirosne píše:hafca som rád ,že si sa pochlapil svojím úlovkom,ale čakám na úlovky od p.Honza Kokun :lol:

Honza Kokun stále čeká v lese na traktor a přívěs. :wink:
:lol: :lol: :lol:
Vtipálkové - chodím (od PO) téměř denně (alespoň na chvíli) - pouze dnes jsem nebyl (celé dopol. montáž sat. kompl. ke dvěma TVP), ale chystám se vyrazit zítra ráno.

U kompu sedím jen chvilku večer, tak jen "z povzdálí" sleduju - a hodnotím pěkné úlovky a snímky.
Můj největší úlovek byl zatím v UT - je to i zvěčněno, ale nebyl čas to zatím hodit sem (snad to brzy napravím).
Je ale fakt, že letošek byl doposud nedá se říct bída - spíše katastrofa. Nebýt toho, že minulý (a částečně i předminulý) týden celkem i u nás dost vydatně pršelo, tak by katastrofa pokračovala. Takto se to část. vylepšilo, ale zase se to okamžitě rozneslo (že začaly růst) a v lese je více houbařů, než hub. Není problém potkat v jedné lokalitě třeba i 7 houbařů :cry:
A hříbky tím pádem nemají ani čas dorůstat - najdeš jen ty malé (cca 2-5cm), páč do rána větší nenarostou (když večer je to v lese jak "po kobylkách") 8O :cry:
Pokud budu zítra úspěšný (míním navštívit jinou lokalitu), tak se večer pochlubím :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#20 Příspěvek od mirosne »

Bol som dnes na hríby,ale začalo liať,tak som zbieral len 35 minút:
Přílohy
V prírode.jpg
To je nádhera!
(193.6 KiB) Staženo 64 x
Dnes za 30.min.jpg
Zber dnes za 35.min.
(118.82 KiB) Staženo 65 x
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#21 Příspěvek od Celeron »

Panove, dnes jsem podlehl, vzal synovce a vyrazil do lesa. Dokonce brzo, v 7 hodin :) No nasli jsme za 3 hodiny s bidou kazdej pul bramboraku. Celkem nic moc. Kdyz jsme jeli domu, tak jsme predjeli babu na kole, ktera mela na zadech plnou nusi a v ni samy hriby!!!!! To me docela namichlo jak jsme slepy ci co. Doma pri cisteni jsem se prino nas..l, 80% bylo cervavejch. Tak jsem se zarekl, ze do lesa pujdu nejdriv za rok....
Jirka

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#22 Příspěvek od bastliar »

Podobnú príhodu sme taktiež zažili, zatiaľ čo sme prešli "celý" les, minuli ďalších hubárov, odniesli sme si každý skoro prázdny košík.
Cestou späť sme predbehli mladú hubárku, s plným košom, ako sa nám "pochválila", zbierala huby len okolo cesty 8O :twisted:

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#23 Příspěvek od mirosne »

Ja som nazbieral len na okraji hory,v hore (dnu)nebolo nič. 8O
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#24 Příspěvek od bastliar »

Keby niekoho nedajbože vyrušil medveď-ica, alebo naopak, môže vyskúšať nasledujúci humánny trik, nech sa nám potom pochváli, ako to dopadlo :)
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=znmb_0sF ... re=related
:) http://www.youtube.com/watch?v=nG02fwZB ... re=related

Uživatelský avatar
michal29
Příspěvky: 62
Registrován: 05 lis 2010, 01:00

#25 Příspěvek od michal29 »

potvrzuji že v rožnově už začínají růst hřiby ve velkém :lol:
jinak v Zubří si stačí vybrat les a dojít třeba až do rožnova. nikdo ti ale neřekne kde máš jít, to víš hřibaři si svoje místa hájí

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od pajosek2 »

Tak jsem taky trošku vyplenil lesy. Včera jsme si vyšli a ještě než jsme vlezli do lesa,tak žena měla 5 kozáků březových a v lese jsme to doplnili o cca 20 hřibů pravých smrkových. Třešínkou na dortu byly jedna bedla vysoká,kterou jsem zahlédl z auta po cestě zpět domů. Samozřejmě jsme udělali máčku z těch kozáků a zbytek jsem dali sušit.Tu máčku jdu právě pozřít,protože po pročtení tohohle vlákna jsem dostal hlad jak bezdomovec.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#27 Příspěvek od kokun »

michal29 píše:potvrzuji že v rožnově už začínají růst hřiby ve velkém :lol:
jinak v Zubří si stačí vybrat les a dojít třeba až do rožnova. nikdo ti ale neřekne kde máš jít, to víš hřibaři si svoje místa hájí
Nj - ale s touto "radou" jsi přišel "s křížkem po funuse" - on totiž BOBOBO byl v tom Zubří už před nějakými třemi týdny 8O :cry: (a hádám, že už tam během příští "pětiletky" ani nemíní jezdit :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#28 Příspěvek od kokun »

Tak, jak jsem včera slíbil, tak tímto činím:
Ráno jsem vyrazil (budíček jsem měl dokonce neplánovaný - ve 4.30 začala houkat požární siréna - ani nevím, jestli někde hořelo, či co).
Vyrazil jsem do lokality (nejprve vysoký bukový les - později smíšený, převážně březina). Úlovek za moc nestál - už to sice z katastrofy překvalifikovávám na bídu - ale i dnes jen bída. 6 praváků (z toho 4 červavé :cry: ), cca 10 kozáků (taky větší polovina červavých :cry: ) - jen cca 10 masáků za něco stálo. Ty jsem hned cestou z lesa ale rovnou "prodal" (obdaroval jsem jimi jednu známou), páč doma s nimi neuspěju. Manželka je nechce dělat, páč jsou to pro ni stále jen "muchomůrky" a když je udělám (usmažím smaženici) sám, tak je taky sám musím i sníst - páč "nabonzuje" i děcka, aby to nejedli 8O :cry:
Takže nebylo vlastně ani co fotit :cry:
Je fakt, že je v tom lese pusto a prázdno. Loni (touto dobou) bylo v lese "přehřibováno".
Přičítám to letošnímu abnormálně suchému jaru - takže trvá příliš dlouho, neř se vytvoří dostatečné podhoubí. Dnes bylo vidět "na kadém kroku" bílo a plesnivo - bohužel jen na zemi, nad zemí zatím "pusto a prázdno" :cry:

Z mé celotýdenní zkušenosti (byl jsem od PO do NE někde v lese denně, kromě včerejška) mohu říct, že nejvíce (u nás!) rostou ve vysokém smrkovém lese - a tady se taky nejlépe hledají - pokud vás nepředejde "rojnice" 8O :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#29 Příspěvek od BOBOBO »

No místo hub a slunění došlo na krytý bazén a občerstvovací podniky . Na Eropláně jsme "našli" houby na špagátě a v pivovaru nové druhy piva . Za týden jsme se slunili jeden den a to až v Bešeńové . Zatímco jinde záplavy , tak tam krásně slunečno . Po zkušenostech sousedů-místních , jsme do lesa ani nezatočili .

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#30 Příspěvek od kokun »

kokun píše:...
Je fakt, že je v tom lese pusto a prázdno. Loni (touto dobou) bylo v lese "přehřibováno".
Přičítám to letošnímu abnormálně suchému jaru - takže trvá příliš dlouho, než se vytvoří dostatečné podhoubí. Dnes bylo vidět "na každém kroku" bílo a plesnivo - bohužel jen na zemi, nad zemí zatím "pusto a prázdno" :cry:
...
Tak letos to bohužel bylo naprosto stejné (s tím suchým jarem) - ne-li horší. Víc než 5 týdnů nepršelo, do toho koncem dubna ty teplotní rekordy (kdy padaly 200 let staré rekordy: víc než 30°C 8O ) a konec května zase teplotně nad normálem :cry:
Naštěstí (z hlediska hub) je teď už několik dnů deštivých.
Ale jako téměř každý rok: začátek června, jahody dozrávají, tak musí ležet v blátě. A to se musely celý květen denodenně zalévat - a když dozrávají (a potřebovaly by slunce, aby nabíraly cukr), tak hnijí, či plesniví v blátě :cry:

No co už - nechtějme všecko, jen aby se ta houbová sezóna trošku vydařila. Už se nemůžu dočkat :wink:

EDIT:
Abych si "rozšířil obzory" (lokality), tak mně napadlo nahlížet na "své" rajony pomocí leteckých map - podstatně rychlejší zorientování se v neznámém terénu.
Tak zatím "houbařím" jen takto - za kompem. Ale už každým dnem vyrazím ... 8O :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“