Průtokový ohřívač

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#16 Příspěvek od Bernard »

Připojení přes chránič nemám, ani v návodu není chránič uveden. Topné spirály jsou v přímém styku s vodou, vodovodní instalace je ocelová a uzemněná, takže případný unikající proud by se asi dělil mezi potrubí a PE. Možná by to chránič aktivovalo.

Uživatelský avatar
pospisjak
Příspěvky: 212
Registrován: 10 dub 2009, 02:00
Bydliště: Blanensko

#17 Příspěvek od pospisjak »

Aha, tak já mám asi nějaký novější typ, kde už chránič chtějí. Uzeměný je plášť ohřevu a výstupní Cu trubka. A chránič bych před to chtěl dát, přece jen se nechci spoléhat jen na vybyvení 32A jističe a vodivost vody.
Jak je u toho ohřívače provedena regulace výkonu?

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#18 Příspěvek od Bernard »

Ten můj typ má v názvu přívlastek 'electronic', tak předpokládám nějakou on/off regulaci pomocí triaků. Otočným knoflíkem se volí teplota výstupní vody a podle toho se řídí výkon. Jiné přepínání tam není.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od hafca »

Omlouvám se za OT, ale nedalo mi to. Tenhle "konstruktér" to evidentně tolik neřešil.

Obrázek
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#20 Příspěvek od BOBOBO »

Toto je hafco několik let staré , ale stejně to nejspíše funguje . :D

Uživatelský avatar
Lukar
Příspěvky: 411
Registrován: 18 čer 2009, 02:00
Bydliště: Karviná

#21 Příspěvek od Lukar »

Zkus si vybrat. Mám na chatě 3. rokem a voda ze studny. http://www.hakl.sk/cz/index.php

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#22 Příspěvek od milan222 »

BOBOBO píše:Toto je hafco několik let staré , ale stejně to nejspíše funguje . :D
co by nefungovalo... pokud nevyředí termostat a trubička bude nad urovní minimální hladiny, tak to vesele funguje. a když se zapomene, termostat se postrará
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#23 Příspěvek od vasekpetr1 »

Sice dávné téma, ale zkusím oprášit: chci do kuchyně pod dřez tlakový průtokový ohřívač vody, přívod samostatným kabelem CYKY 3x2,5, jištění B-20A,takže do výkonu 4,5kW, napojení do klasické pákové baterie přes hadičky se šroubením 3,8" shora. V kuchyni je myčka, takže ta spotřeba teplé vody bude spíše jen nárazová. Mám vyhlédnuté:
HA-DR T 145 z Dražic nebo
MTE 4,4 kW od Miravy.
Máte zkušenost případně s něčím jiným, co byste doporučili?
Díky za podněty. :wink:

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#24 Příspěvek od doktor365 »

Potřebuji taky ,ale tak 3kW.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#25 Příspěvek od PavelFF »

Pokud to chceš na malé a krátké odběry, tak zvaž zásobníkový. Máme 10l tlakový bojler ve skříňce pod dřezem. Používáme ho pouze mytí velkých plechů a hrnců, co by se nevešly do myčky nebo by je myčka neumyla. Pouze jednou se mi stalo, že jsem vypotřeboval teplou. Jinak 10litrů stačí. Hodnotím to jako výbornou věc.

Průtokový elektrický ohřívač nemám, ale měli jsme plynový Mora 674 s výkonem asi 16kW a nebyl to žádný zázrak. Zejména v zimě je voda o několik stupňů studenější. Takže si myslím,že 4,5kW nebude taky nic moc. I když, na oplach nádobí stačí malý čůrek, takže by to mělo stačit. Výhoda zásobníkových je, že stačí obyčejná zásuvka na 230. Nevýhoda je nutnost zpětné klapky a pojistného ventilu.

K elektrickým průtokáčům mám negativní poměr , protože jsem je občas zažil ve fabrikách nad umyvadlem a průtok byl tristní. Ale ty byly asi jen jednofázové a na zásuvku, takže slabé.
Naposledy upravil(a) PavelFF dne 11 úno 2019, 20:11, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#26 Příspěvek od vasekpetr1 »

Zásobník nechci právě z toho důvodu, že jsme se ženou sami dva a většinu dne je teplá voda zapotřebí na opláchnutí hrnku od kávy a lžičky, případně pár drobností při vaření, zbytek jde do myčky. A kvůli tomu držet pořád natopený třeba i pětilitrový bojler se mi moc nechce, proto průtokáč. Nehledě na to, že za linkou pod dřezem toho místa moc není.

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#27 Příspěvek od lesana87 »

Mám v podkroví na záchodě pod umyvadlem průtokáč 3,5kW a je to k prdu, trvá chvíli, než začne téct teplá a pokud má mít přes 40°C, tak je to opravdu jen takový čůrek. Víceméně vyhozené peníze. :?

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#28 Příspěvek od PavelFF »

To stejné jsem asi zažil na těch umývárnách.
V popisu Mirava píšou, že verze 4,4kW ohřeje vodu o 28stupňů při průtoku 2.5l/min. Obojí není nic moc. Ale na oplach nádobí voda stejně nesmí téct prudce aby nebyla rozcákaná všude kolem. A horká voda škodí rukám i zlatu na hrníčkách a podšálcích.

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#29 Příspěvek od vasekpetr1 »

Kdyby to tak měl člověk možnost vyzkoušet, než to koupí. Zkusím obejít nějaké kšefty po Třebíči, jestli není někde možnost praktické ukázky :D.

Uživatelský avatar
JoDiK
Příspěvky: 508
Registrován: 10 led 2018, 01:00
Bydliště: Olomoucký kraj

#30 Příspěvek od JoDiK »

vasekpetr1 píše:Kdyby to tak měl člověk možnost vyzkoušet, než to koupí
Nojo, jeden takový 3f průtokový ohřívač mi leží na půdě. Myslel jsem, že na chalupě vyřešíme letní sprchování, ale ten čůrek, co z toho tekl, byl nepoužitelný. Když jsem to chtěl reklamovat, bylo mi řečeno, že k tomu patří speciální sprchová hlavice, za které vytékají "mikroskopické" pramínky - takže třeba šampón z vlasů bych asi oplachoval hodinu...

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“