"bateriový guru" - pár otázek na Ni-Mh AA/AAA člán

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od hafca »

Je to něco přes rok a detaily si už moc nepamatuji. Dal jsem do ní 4xAA, výrobce už si nepamatuji, ale nějaký mišmaš, byly dětí mojí dcery, nastavil proud tuším 700mA a odjel s dětmi na výlet. Když jsme se vrátili celý kryt nabíječky byl zkroucený teplem a v šachtách zapečené podivně rozlezlé baterky. Stůl byl pokrytý černým prachem asi z těch baterek. Jak jsem z toho byl v šoku, že jsme mohli vyhořet a mnou vychvalovaná nabíječka mi tohle udělala, tak jsem jí ani nevyfotil. Zkoušel jsem to nějak dát dohromady, ale nebyla šance. Vyhodil jsem jí a nakonec z koše zachránil jen displej.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#17 Příspěvek od czatlantis »

jo k tomu jsem našel, že asi nebudeš sám...

http://www.candlepowerforums.com/vb/sho ... wn-Failure


Co jsem se tam dočetl, tak to není že by to neukončilo nabíjení (protože 500mA při kterých to ten borec nabíjel tohle neudělá), ale že se mosfety nějak zasekly úplně otevřený...novejší revize to už prej nedělaj...no však si to tam pročti, je tam víc témat....

Každopádně hlídat a chladit!

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od hafca »

Jak už jsem psal, není co hlídat a chladit. Ta Maha co mám teď vypadá konstrukčně o dost líp, je chytřejší, baterky jsou dál od sebe a každá má své teplotní čidlo. Ale je pravda, že už jí samotnou nenechávám.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
jankop
Příspěvky: 679
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od jankop »

Kdysi jsem koupil za cca 1500Kč procesorem řízenou nabíječku Ansmann a jejich original AA NiMH. Po roce šly drahé aku do kytek včetně vychvalovaných Sanyo a po dalším půlroce odešla i nabíječka. Pak jsem koupil Sanyo Eneloop a k tomu jakousi sériovou nabíječku za 250Kč. Přestal jsem hrát na sady akumulátorů, klidně strčím jeden do baterky a když je vybitej, tak ho strčím s nabitým do nabíječky. Fotoaparát, kterej s hejčkanejma baterkama nechtěl fungovat, teď naprosto nemá problém.
Přestala mě zajímat kapacita baterií, protože dřív mě aku 2500mAh po týdnu nerozjely foťák. Teď mi Eneloop 2000mAh po čtvrt roce v mém žravém foťáku foťí jak o život. Můj názor: není to o nabíječkách, ale o akumulátorech.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#20 Příspěvek od Atlan »

Asi tak GP to vzdali a nejake wipovky idu dalej.....

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#21 Příspěvek od czatlantis »

jankop: no právě jestli se ta za 250kč nechová k baterkám šetrně, když nabíjí hezky pomalinku (za předpokladu že to tam nenecháš hodně dlouho).


Jinak s těma baterkama to NAŠTĚSTÍ vypadá dobře. Dřív byly tak 1500mAh a fungovaly výborně, ve skutečnosti tady mám ještě hodně starých baterek, 1500-2000mAh, mají celkem malý samovybíjení a vydržely hodně dlouho. Pak nastala ta doba, kdy čím vyšší číslo, tím lepší a to šla životnost úplně do háje, viz GP 2700, Sony 2700 (nebo 2500), mají relativně pár cyklů ve srovnání s těma starejma 1700 co tu mám a mají obrovskej vnitřní odpor, kapacitu nižší než ty starý 1700mAh a samovybíjení taky jak kráva.
No a teď naštěstí se chytly ty s malým samovybíjením s kapacitou max 2000mAh. S těma mám taky dobrý zkušenosti a už bych nikdy nic jinýho nekoupil

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“