OVP CTV2951RFS, potrebujem pomoct

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#16 Příspěvek od kokun »

oto363 píše:neviem ale dako som tam nenasiel tu schemu :(
Nj - taky jsem ti psal, že z tebe servisák nebude ani za rok. Pokud ovšem hledáš sch. OVP CTV2951RFS (tak, jak sis ho dal do zadání), tak ho tam nenajdeš ani za ten rok :cry:
Musel bys totiž mj. vědět, že sch. na tvůj tvp je součástí dokumentace, kterou OVP vydalo jako: Servisní manuál č. 10 - no a tu už najdeš i v tom Uploadu:
Rozcestník :arrow: Starý Upload (pouze pro čtení, ale se všemi daty) je tady : http://old.elektroworld.info/ftp/ :arrow: Schémata :arrow:
schema_sm10.zip
OVP servisny manual 10 8O :lol:

Tak jsem tě, pěkně za ručičku, dovedl až k němu (ale tohle se tady nenosí - nespletl sis to s radiokroužkem?) - otázkou teď ale je, či ti vůbec k něčemu bude :(
Jinak - co ti třeba bránilo koupit si ho třeba tady, anebo tady (anebo u Hopera, v Limelu, ...) :roll:
Ale ono je jednodušší (a hlavně levnější!) napsat: "Hoďte mně to sch. sem a hlavně rychle!!!" :cry:

Nečekej ale, že tě takhle, za ručičku, někdo bude vodit i při hledání závady v tvé telce - samostatnost jsi neprojevil ani při hledání blbého schématu, takže mám obavy, zda budeš dostatečně samostatný i při její opravě 8O :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#17 Příspěvek od jogo »

kokun píše:Třeba to pomůže i uživateli jogo :wink:
Vďaka, pomohlo :)

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#18 Příspěvek od Killroy »

Teď jsem si pokusně stáhnul schema_sm10.zip co na něj odkazuje Honza. Je plně funkční. Bohužel přímý link ke stahování souboru ze starého uploadu nefunguje, dotyčný si tam tedy musí ten soubor sám najít a poté stáhnout. Nicméně to, kde je závada, v tom schématu rozhodně napsáno není..
http://upload.ebastlirna.cz/index.php?& ... Sch%E9mata
.
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#19 Příspěvek od kokun »

A máš to tady dokonce dablovaně - jednou (od Kondika - na Schematech), jak ti to dal Killroy: http://upload.ebastlirna.cz/index.php?& ... Sch%E9mata -
schema_sm10.zip
OVP servisny manual 10

a podruhé, na Home (od už. Juca - z toho mého odkazu) tady: http://upload.ebastlirna.cz/index.php?d ... n=0&order=& -
schema_sm10.zip
OVP2951

8O 8O 8O - stačí jen "vědět a hledat" 8O 8O 8O
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
oto363
Příspěvky: 17
Registrován: 15 zář 2011, 02:00

#20 Příspěvek od oto363 »

diky hosi ze mi tak pomahate aj ked si to asi nezasluzim ale stiahol som to aj z home aj z schemata a ani jeden mi nejde otvvorit stale mi vypise akusi chybu ..........daco v tom zmysle zeneocakavany koniec archyvu :cry:

Uživatelský avatar
oto363
Příspěvky: 17
Registrován: 15 zář 2011, 02:00

#21 Příspěvek od oto363 »

takze takto schemu som si zohnal inym sposobom ale nevadi ....... zacal som merat tu telku a zistil som ze ked odpojim VN trafo od zdroja tak to piskanie prestane a na sekundary sa objavia napetia ake tam maju byt moze byt ze je zasa vadne to VN trafo ? a este jedna vec v doske je osadene VN trafo PET 40-14B a to ma napajacie napetie 142 volt a ja som tam nameral 152 volt nemohlo preto odist ?

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#22 Příspěvek od jopo166 »

zdroj zaťaž ziarovkou a tak zmeraj

Uživatelský avatar
oto363
Příspěvky: 17
Registrován: 15 zář 2011, 02:00

#23 Příspěvek od oto363 »

oks diky idem skusat :)

Uživatelský avatar
oto363
Příspěvky: 17
Registrován: 15 zář 2011, 02:00

#24 Příspěvek od oto363 »

jopo166 píše:zdroj zaťaž ziarovkou a tak zmeraj
zatazil som ho ziarovkov a vsetky napetia tak ako maju byt ....pripojim naspet VN transformator a znovuto piskanie

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#25 Příspěvek od kokun »

Píská zdroj (vypíná ochrana - má snahu nastartovat, ochr. vypne, a stále dokola) :cry:
Máš pořád problém v ŘKS (anebo za ním), trafem (novým) to na 99,9% nebude - rozum (a měřák) do hrsti a přemýšlet a měřit (a taky tady, na EB, číst - bylo to tu nesčetněkrát) - a nečekat jen, kam mně ostatní "dokopou") 8O :cry:

EDIT:
oto363 píše:diky hosi ze mi tak pomahate aj ked si to asi nezasluzim ale stiahol som to aj z home aj z schemata a ani jeden mi nejde otvvorit stale mi vypise akusi chybu ..........daco v tom zmysle zeneocakavany koniec archyvu :cry:
Teď jsem zkoušel to stahování a dtto - nj, ale já jsem PC-lama - :nevim:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
oto363
Příspěvky: 17
Registrován: 15 zář 2011, 02:00

#26 Příspěvek od oto363 »

lenze ked som tamhodil to nove VN trafo tak ta tv sla asi 20 minut a potom sa az vypla a uz len ten piskot ..a mozem sa spytat co to je ŘKS dakujem a nemusis sa rozculovat som zaciatocnik nesom na takej urovni ako si ty :)

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#27 Příspěvek od kokun »

oto363 píše:...
..a mozem sa spytat co to je ŘKS dakujem ...
Nemůžeš :!:
- to je základní věc (pokud se v tom sám chceš vrtat - na ruských forech se to takovými zkratkami jen hemží, tam by ses vyptával stále :cry: ) - jasně jsem ti několikrát psal: ČTI (a dočteš se!) :!: :!: :!:

A pokud budeš všechny příspěvky CITOVAT, tak si akorát vysloužíš pojeb od moderátorů (jasně ti to výše napsal jogo):
jogo píše:Nemusíš stále používať k odpovedi tlačítko "citovať", to sa používa napríklad, ak naviazanie tvojej odpovede nie je plynulé za nejaký príspevok, ale naväzuješ na iný starší príspevok "obkročmo" predtým, prípadne potrebuješ zvýrazniť na uzrozumenie časť z príspevku predchádzajúceho, pretože on sám obsahuje viacero tém. Inak je vhodné použiť tlačidlo "zaslat odpoveď"....
EDIT: Buďto se chceš něco naučit (a tím pádem na opravu nespěcháš), anebo potřebuješ telku opravit hned (a tím pádem tu zase do příští poruchy, ani náhodou, nezabloudíš :cry: ) a hlavně chceš ušetřit na servisu 8O :evil: :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
oto363
Příspěvky: 17
Registrován: 15 zář 2011, 02:00

#28 Příspěvek od oto363 »

mne ta oprava neponahla ale tak chcel by som ju opravit a ty kokun sa robis moc namysleny neches nic prezradit ty niesi clovek co rad pomoze skor slovek ktory rad kritizuje

Zbytečná citace celého předchozího příspěvku vymazána. Viz PRAVIDLA, odst.14b). Killroy

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#29 Příspěvek od p32 »

Nech té zábavy a urážení druhých jako kokuna. Vůbec není namyšlený a vedl tě za ručičku, ale zbytek musíš dělat sám. Měřit a porovnávat nebo když to neumíš, tak standardně hodit to do servisu. :wink:
A na čtení podobných závad je toho tady na celý večer nebo i dva.

Uživatelský avatar
oto363
Příspěvky: 17
Registrován: 15 zář 2011, 02:00

#30 Příspěvek od oto363 »

no ved prave to ze je tu toho kopec a kokun to ma nastudovane len nechce nic povedat chce aby som sa trapil sam :)

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“