Jaký SATA NTB HDD?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#16 Příspěvek od p32 »

Duvsan píše:No myslel som si, že SEAGATE je najhoršia možná voľba a pritom HITACHI či WD najlepšia. :?:
Nevím, jak jsi k tomu došel. Prostě je ber z dostupného jako nejlepší, potom Samsung, pak dlouho nic, potom WD, pak zbytek světa.
HDD 2,5" SATA se nedá srovnávat s 3,5" od stejných výrobců - je to trochu o něčem jiném.
Z Hitachi bych to neriskoval, raději 3x za sebou http://www.softcom.cz/produkt/seagate-m ... m/?flist=1

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#17 Příspěvek od p32 »

AmarokCZ píše:... vezmu Hitachi Z5K320 - 3roky záruka, kapacita tak akorát, vyrovnávačka poměrně velkých 16MB
Na to jsi přišel kde ? Má jen 8 MB a je to sakra rozdíl oproti těm 16 MB u Seagate.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#18 Příspěvek od rnbw »

petr_ píše:Ale dìlal, jeden mám v práci.
Tak to by som rad videl.

Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#19 Příspěvek od dj_rizek »

Dneska je to bohuzel uplne jedno,jsou to sr.cky vsechno.Nevim jak kdo ale 2,5 disky co jsem menil byly vadny diky vysoky pracovni teplote nebo vadny sektory od hrubyho zachazeni.

Jinak tvrdit ze Seagate byl driv spatnej stejne jako WD je nesmysl,do doby co koupil Seagate Maxtora jsem je kupoval a montoval,v zivote jsem nemel reklamaci narozdil od WD.Do dneska mam svuj vubec prvni disk 120 mega Seagate a je plne funkcni narozdil od stejnych WD ktery byly mrtvy uz v roce 1999.

Pri nedavnym uklidu jsem vyhazoval i HDD do kapacity 20giga a pri kontrole dat co na nich zustaly jsem WD vyrobeny do roku 2000 skoro neprecetl a pred par lety byly funkcni.Ostatni vyrobci jak co.

Jinak kup co se ti libi,je to jedno.Hlavni je aby nejel v nejaky vysoky teplote,pak neco vydrzi.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od AmarokCZ »

Vždycky je sranda sledovat debaty o HW :lol:
p32: s tím 16MB u Hitachi jsem se trošku seknul, asi vezmu teda ten Seagate, ty bývávali kromě mega hlučnosti OK a tenhle by měl být tichý a pokud se má rychle posrat, tak to do konce záruky určitě stihne a zbytek vyřeší záloha.

Mohl by ještě někdo doporučit nějaký SW na přezrcadlení toho starého disku na nový, abych nemusel jak ko**t zase instalovat znovu všechen SW?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od rnbw »

Preco by mali byt vsetko sracky? V praci mame na starost vela (niekolko stoviek) PC DELL. Su tam pouzite vsetky znacky diskov (WD, Seagate, Hitachi aj Samsung - akurat neviem, kolko je ktorych) a ani po 4 rokoch nie je ziadna vyrazna umrtnost diskov. Vadne disky sa pocitaju na jednotky kusov(!).

V notebooku som minule menil vadne WD, v zaruke ako nahrada prisiel Seagate. Predtym bol zase inde vadny Seagate a menil som za WD...

SW: Napr. Clonezilla a pripadne GParted na zmeny v particiach - open source a dostupne ako live CD.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#22 Příspěvek od Davidus »

poruchovost disků je spíš náhodná, vyjímečně některé serie zlobí víc

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od AmarokCZ »

rnbw: ten GParted ve verzi LIVE umí i USB? Mám totiž v plánu ten nový disk hodit do SATA-USB adaptéru ...

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#24 Příspěvek od Cust »

Je fakt, že disků mě přišlo pod ruku asi jen stovka, ale nikdy jsem neměl nějaké problémy. Snad jen:
- nějaký Quantum 40 MB, z ničeho nic nešlo zapisovat (čtení OK), po bližším ohledání zjištěn vyhořený tišťák, vypálené místo nahrazeno drátem a vše funkční, kolem roku 2000 byl vyhozen pro zastaralost.
- další hitachi 40 GB (dvaapůlka), ten byl v notebooku Toshiba a občas nenastartoval, dodnes nevím jestli za to mohl HDD nebo napájení, řadič, ...

Jinak v podstatě nevím ani co je to beďar.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#25 Příspěvek od rnbw »

Samozrejme, pouzival som to presne takym sposobom. Bezi to na Linuxe, takze funguju USB aj firewire disky. GParted je iba na zmenu particii, Clonezilla je na kopirovanie diskov - teraz neviem, ci vie automaticky zvacsit particie, alebo to treba urobit potom cez GParted.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#26 Příspěvek od p32 »

AmarokCZ píše:Mohl by ještě někdo doporučit nějaký SW na přezrcadlení toho starého disku na nový, abych nemusel jak ko**t zase instalovat znovu všechen SW?
Pod woknama mi vždy fungoval Acronis a bez jediného problému. Samozřejmě jede i na USB disky.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od AmarokCZ »

Mě pod rukama moc disků neprošlo, ale WDček s vadnými sektory bylo dost, zato Hitachi (IBM) drží dodnes :)

rnbw: díky za info, to už nějak vyzkouším ... není přece co zkazit :wink:
p32: zrcadlit wokna za běhu ani zkoušet nehodlám :?

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#28 Příspěvek od Duvsan »

Nechcem zakladať nové vlákno. Poradíte mi vhodný USB HDD, tak medzi 500 - 800 GB (pod tera)? Podmienka je, aby to v škatuľke bola tá istá firma, čo je na štítku krabičky. Počul som, že i SAMSUNG dáva WD, TOSHIBA zase SAMSUNG, ..., proste bordel. Môj favorit bol WD, ale teraz ste ma zblbli.
Amarok, prepáč, že Ti do toho leziem.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od AmarokCZ »

Duvsan: v pohodě, já jsem to už vyřešil, už si tu můžete dělat co je libo :)

Já mám 2.5" WD a je v něm WD disk a asi bych koupil WD znovu (sice se mi ztratilo pár bytů, ale od známých vím o horších), případně Seagate nebo Samsung (tenhle výrobce se mi nelíbí). Ostatní výrobci mimo tyto tři jsou podle mě podezřelí :angel:
Proč by ale Samsung dával WD? ... to je trochu úlet, když sám vyrábí HDD.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#30 Příspěvek od rnbw »

Neviem, co si teda pocul, ale napriklad Samsung G2 je vnutri tiez Samsung, pretoze disk vnutri ma USB rozhranie priamo na plosaku.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“