Stiahnutie ložiska z rotoru v bytových podmienkach (vysávač)

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
patrikvarga
Příspěvky: 1062
Registrován: 24 dub 2007, 02:00

#16 Příspěvek od patrikvarga »

Možno bi ti pomohla aj takáto hračka.
Za tú cenu , no nekúp to.
http://www.hobiprofi.cz/index.php?s=product&id=18830

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#17 Příspěvek od BOBOBO »

Tak jestli něco NEPOMŮŽE , tak toto .

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od durkovic »

zdravím tak dnes som ten motor kuchol, ide o klasiku motor "Hlinsko" typ 1,983 ked som zložil lopatky a vysunol rotor tak hlavne ložisko 609Z už len ako stružlinka a guličky vypadali von, spodne ložisko 608Z sice ztuhle ale bez maziva a strašne tažko ide pretočiť, chvalabohu že to panička dlhšie netrápila ked to začalo "chrčať" , kupil som nove ložiská a nové uhlíky , tie poôvodné uhliky tu už maju za zenitom. po dohode s paní som sa rozhodol že tie ložiská zosuniem na zahrade, skušal som to aj tu doma podla uvedených rád no neuspešne takže počká to dozajtra

Uživatelský avatar
Hurvo
Příspěvky: 156
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Pod Javorinou

#19 Příspěvek od Hurvo »

Ja ťa obdivujem, že to vôbec rozoberáš v bite. Pár vysávačov som opravoval, no boli z vnútra strašne zasvinené. Nadával som, lebo som bol špinavý a to som robil v garáži. V byte si to neviem ani predstaviť, to by ma určite hnali.....

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od durkovic »

mam na to svoju miestnosť, taka pracovňa, a ked to rozoberám tak môj vysavač je vedla stola a hneed ked treba tak cvaknem do vypinača a rýchlo vysajem, takto to bolo aj tu, tým som sa vyhol bordelu na zemi samotný motor po vybratí z vysavača som šiel rozobrať do pivnice , kde mám tiež menší kutloch , skôr sklad vecí v našej "klietke" .

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#21 Příspěvek od mirosne »

No Tebe by bolo lepšie v rodinnom dome a mať poriadnu dielňu,lebo vidím,že stále niečo majstruješ a v bytovke to stojí za nič.Tiež som dávnejšie býval v bytovke,a keď som niečo robil,večne sa chodili sťažovať.Som rád,že som odtiaľ vypadol,teraz môžem doma aj o polnoci naštartovať tank. :lol: (no ale v bytovke je asi väčšie pohodlie :lol: )
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Oldradio »

Taky mě zajímá, jak to stažení ložisek dopadne, vždycky na to jdu rozbruskou a rotor ve svěráku a "těším se", jak štrejchnu o vinutí a půjde to do popelnice...

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#23 Příspěvek od tatramacek »

Kluci kluci..Jelikož motory 1.983 jsou myslím jedny s posledních poctivých motorů dodávaných fa. ETA do svých vysavačů tak by jim majitel měl po čase pořádné a poctivé práce ,když přijde nějaká ta porucha dát to,aby zase fungovali dalších 15 let v pohodě a spolehlivě.Kdyby jste věděli kolik já praček opravil v mém bytě a přitom bočnice byli opřeny o starou kuchyňskou linku - a majitelka o tom ani neví 8-) - taky proč že ? :wink:
Když jsem ty vysavače a pračky dříve tak mega žral a opravy se hemžili a já ještě bydlel u našich,tak jsem byl takový,že mi nedělalo problém dát veškeré drobné díly ( skříňku statoru,ložiskový štít,kryt turbín, turbíny, plastové díly čerpadel,propojovací hadice mezi nádrží a násypkou, čerpadlem ) a drobnějsí díly ( klapky vypínačů,kryty regulace,a různé doplňky jako tlumiče motoru,molitanové tlumení motorů,knoflíky programátorů a tlačítka) do naší staré pračky PHILCO S85RXT se starým komutátorákem MEZ Mohelnice a díly jsem vytáh jako nové :wink: Maminka jen "skákala" radostí :roll:
Aneb málo práce bez legrace.. Takže nějaké provizorky v bytě atd.. mi příjdou naprosto normální :wink:

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#24 Příspěvek od JirkaCZ »

hech... dávat turbíny a kryty turbín, ložiskový štíty atd... do pračky ?? To by si je vyndal tak zmuchlaný že by ti ani žehlička Tefal nepomohla :D Nemluvě o tom jak asi musel vypadat ten buben v práčke :)

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#25 Příspěvek od tatramacek »

mno ty aby jsi neco taky neokomentoval :P
Mno je samozrejme,, ze sem tatikovi musel sebrat nejake ty hadry ze aby se buben od toho neposkodil.. ale neresil jsem to.. pracka je stara skoro 20 let a to esi se nejak poskodi nebo ne.... :wink:

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#26 Příspěvek od JirkaCZ »

Zdravím :) nechci zakládat další vlákno když se jedná o to samé :) Dnes jsem vysával a ve vysavači se zadřeli ložiska. Prosím vás tedy abyste mi doporučili nějaká kvalitní ložiska, ikdyž jedno bude stát 50,- Protože ty co vtom motoru( Zelmer 309.5) byly od února dneska skončily :) Děkuji

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#27 Příspěvek od mirosne »

tatramacek píše:když přijde nějaká ta porucha dát to,aby zase fungovali dalších 15 let v pohodě a spolehlivě
V dnešnej dobe? 8O Keď kúpim ložisko a hneď za nova má veľké vôle?A to som skúšal aj kvalitnejšie ložiská a veľmi ma ich kvalita nenadchla.Aby veci po oprave fungovali ďalších 15 rokov by sa možno dalo zaručiť v dobe pred 20-timi rokmi. :cry:
Pozdravujem Vás, Miro.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#28 Příspěvek od p32 »

A jaké velké vůle má nové ložisko ? Zkus to napsat konkrétněji. :wink:

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#29 Příspěvek od JirkaCZ »

souhlasím s mirosone.. skutečně i nový ložisko má vuli :(

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#30 Příspěvek od tatramacek »

Kuci,bylo to mysleno samozrejme obrazne.. I kvalitni ZKL vydrzi treba jen 5 let.. o to cele jeden cinskej kolotoc.. Njn vsude se setri.. Kamos ma Octavii s roku 2003 a v servise mu menili akumulator.. A po vymene sice tocila suprove ale : prestalo fungovat turbo.. Motor se na více jak 3000 nevytocil.. Prestal fungovat central - leva strana ridice i spolujezdce... Nakonec vadna ridici jednotka centralu za 10 000 kc. Az se vymenila ( za 2500 starsi ) zacalo fungovat i turbodmychadlo - vadná podtlaková regulace statoru - spojitost s centralem :wink: Dneska si člověk fakt nevybere.. :roll: Bohužel..

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“