Aka malta sa použiva na zarovnanie dier po kabloch?

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#16 Příspěvek od Zaky »

Maluji Primalexem Polar, je prodyšný a parádně kryje, kdo si vymaluje neprodyšným nátěrem, koleduje si o opadání omítky, nehledě na nemožnost nátěr v budoucnu snadno odstranit. Pokud se vymaluje moc brzo, jediné riziko je, že vylezou fleky, kterých se pak opravdu špatně zbavuje. Je zcela něco jiného nechat vyzrát nahozenou celou zeď nebo zahozenou drážku po kabelu, když je okolní zeď i omítka suchá a prodyšná , takže CO2 může k maltě ze všech stran, navíc zeď rychle vytáhe vodu. Co se polystyrenu na zahlazení týče, filcové hladítko se mu nemůže rovnat, doporučuji vyzkoušet.
Michal

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#17 Příspěvek od Andrea »

To je o zvyku, mně třeba vyhovuje hladítko s molitanem, tím obyčejným žlutým.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#18 Příspěvek od Zaky »

Vždyť jistě, každý si odladí postup, který mu vyhovuje, když někdo neví, tak se zeptá a když se zadaří, dostane se mu funkční rady, takže nemusí začínat na zelené louce. Mnou popsaný postup jsem používal při rekonstrukci bytu, elektrikařinou se neživím a mým cílem bylo zdi opravit kvalitně, přičemž časová náročnost nebyla hlavním kritériem. Pokud někdo elektrikaří a musí to frčet, bude mít určitě zmáknutý postup, aby byl co nejefektivnější.
Michal

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#19 Příspěvek od tomasjedno »

Zaky píše:Maluji Primalexem Polar, je prodyšný a parádně kryje...
Zas až tak moc prodyšný není, je v něm spousta latexu a díky tomu je docela omyvatelný.
Já bych doporučil Primalex Plus, to je příjemný kompromis mezi otěruvzdorností a prodyšností.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#20 Příspěvek od EKKAR »

Tomáši, tos teda trefil kozla - ale jak říkáš, máš to jedno... Právě POLAR je prodyšný, obsahuje titanovou bělobu a má albedo až 98% a PLUS má vyšší obsah latexu = je oteruvzdornější, přitom obsahuje kaolín = je spíš zažloutlý...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#21 Příspěvek od tomasjedno »

Bělost je jiná kategorie - ostatně mně vyhovuje víc ten Plus než ten Polar. Polární běloba na zdi mi vadí.
Když ale malířský závod ve svém ceníku uvádí Plus jako otěruvzdorný, a Polar jako omyvatelný, tak to asi o vztahu k vodě něco vypovídá.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od ZdenekHQ »

Polární běloba dobře odráží světlo u některých lustrů - někdy je totiž potřeba preferovat vzhled před funkčností, t.j. žárovky směrem ke stropu.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“