Focení detailu fotoaparátem z mobilu

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#16 Příspěvek od Mysteri »

Bernard píše:Ona ta generace, která fotila na celuloid s aparáty bez automatiky, ví o technice fotografování daleko víc, protože bez těch vědomostí to tenkrát moc nešlo. Zajímavé je, že není nějaké hnutí za oživení starých tradic fotografování, podobně jako ve vinylovém nebo lampovém audiu.
Zlatý starý tatkov Flexaret, filmy Fomapan za 5Kčs, dokonca ani Pionier za 3,80Kčs nebol až taký zlý. A ORWO za 8Kčs /?/ a ešte tie Yugoš filmy, už si nepamätám, ale matne: R, alebo RW? Dokonca, čo tak foťák pre deti Corina za 180Kčs s bleskom? Jeden súbor 5ks jednorázových bleskoviek PHILIPS stál, nie som si istý, 15Kčs? Alebo to boli tie England, neviem už značku, ale boli štíhlejšie a lacnejšie.... :wink: Aj v r. 1978 som dokázal byť ,,akčný"! Foto bolo do 5hodín. Vyvolať film, osušiť fénom, spraviť fotky, vyvolať, ustáliť, osušiť fénom, lebo leštička nestíhala..... :lol:
P.S. Leštička bola tiež dobrá na sušenie ponožiek.... :wink:

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#17 Příspěvek od mtajovsky »

Cože? Cože? Sušit film fénem? Vždyť tam muselo být zasekáno strašně moc prachu. Já, když jsem sušil film v koupelně, tak tam nesměla být žádná hadra, ručníky, župany, všechno ven, film byl pověšen za igelitovým závěsem a do koupelny byl několik hodin vstup zakázán. A i tak se sem-tam na negativ dostalo prachové vlákno.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#18 Příspěvek od Andrea »

No je to zajímavé, ale když ovrstvuji kuprexit fotoresistem a nechám ho volně uschnout, tak na něj napadá bordel, když ho ale usuším fénem, tak je čistý. :)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#19 Příspěvek od Crifodo »

Pionýr napamatuju, ale za stejnou cenu jako Fomapan byl Brilant. Orwo stávalo 15,- a docela dobrá byla ruská Svema i když dost strmá a sem tam měla kaz v emulzi. Perfektní byly Ilfordy, nějakým omylem k nim bolševik dokonce přivezl vývojky Microphen a ty byly levnější než A49 od východoněmeckých soudruhů. Fotopapíry z Maďarska, maskovací rámeček z Polska,červené žárovky Narva, pak se objevily čb kinofilmy Fuji s gradací, která vůbec nešla dohromady se zdejšími vývojkami.

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#20 Příspěvek od frantajetel11 »

No to jste se zase dostali daleko od mobilu...
P.S. Ještě když jsem dělal v minilabu (cca 7let), tak Ilford byl špička v ČB filmech a troufám si tvrdit, jestli je ještě vyráběj, tak je špička doteď :wink:, akorát už na něj skoro nikdo nefotí.
P.S.II Andreo díky za radu, furt řeším jak to udělat, abych na nastříkanym plošňáku neměl sajrajt... vyzkouším fén :lol:
P.S.III Že by to bylo tím, že ten sajrajt po průletu spirálou dřív shoří, než se stihne přilepit?
P.S.IV Sorry za několik OT :lol:

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#21 Příspěvek od Cust »

Na Ilfordu ČB mám nafocenou svatbu. Nebylo to zas tak dávno, ženil jsem se v den vstupu ČR do EU.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#22 Příspěvek od mtajovsky »

Andrea píše:No je to zajímavé, ale když ovrstvuji kuprexit fotoresistem a nechám ho volně uschnout, tak na něj napadá bordel, když ho ale usuším fénem, tak je čistý. :)
Jestli ono to nebude tím, že kuprextit s fotoresistem není film s mokrou želatinovou vrstvou :D . Ale vážně, tohle je věc, před kterou vás bude varovat skoro každá učebnice klasické fotografie. Schnoucí želatina je velmi lepivá. Samozřejmě se dělaly sušící boxy, tam byl ale vzduch filtrovaný. Kromě toho, fotorezist si neprohlížíme 6-10x zvětšený a v průhledu, že. Možná bychom se divili, co je tam vidět.

Uživatelský avatar
xyxa
Příspěvky: 86
Registrován: 18 kvě 2006, 02:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od xyxa »

Počkej až Tě napadne fotit přes dalekohled :))[/quote]

To mě napadlo ale viděl jsem k Vám domů :o a výsledky které jsem nafotil zde raději zveřejňovat nebudu. :lol:

Odpovědět

Zpět na „Poradna“