Laboratorni zdroj

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Woofe
Příspěvky: 120
Registrován: 31 bře 2005, 02:00
Bydliště: Czech Republic

#16 Příspěvek od Woofe »

Pokud tam dáš KD503 a budeš mít dostatečně silný gretz, s pořádným trafem cca 300VA, tak můžeš naprosto v pohodě tohle zapojení použít na 30V / 10A. Asi bych si tam ale dal el.pojistku, při spojení na krátko ti nepomůže ani svěcená voda.

Uživatelský avatar
xreef
Příspěvky: 44
Registrován: 01 pro 2004, 01:00

#17 Příspěvek od xreef »

no a myslíš,že to nebude bouchat jako do teď , našel jsem to "bouchací schéma" s těma bd911 a je to to samé skoro :) no poskládám to podle toho co je tu a dám tam ty kd503 můstek mám na 25A v hliníkovim pouzdru taky chladim :) ta předchozí verze se mi nešťastnou náhodou vyskratovala a je pravda,že jsem měl rázem na stole svářečku :) to vyrazilo i hlavní jistič :).
S tou elektronickou pojistkou máš na to nějáký schéma? já tam chtěl dát původně jistič 24V z náklaďáku,ale po pokusech jsem zjistil,že je dost pomalej a na víc moc dobře nefakal tak jsem ho vyhodil. za to schéma kdyžtak dík :lol:

Uživatelský avatar
Woofe
Příspěvky: 120
Registrován: 31 bře 2005, 02:00
Bydliště: Czech Republic

#18 Příspěvek od Woofe »

Po nějáký se ti podívám, s tím jističem to nebyla šťastná volba, na jištění polovodičů se dají použít i tavné pojistky ale pouze s označením F (flink) a to ještě s pískovou náplní.

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#19 Příspěvek od SMITH »

Nie všetky F majú pieskovú výplò :wink:
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

Zdroj

#20 Příspěvek od EKKAR »

S tím jištěním polovodičů tavnýma pojistkama bych nedělal takový humbuk, o jejich pískové výplni nemluvě - PN přechody se výkonovou ztrátou protaví tak rychle, že pojistka si to vůbec nestačí uvědomit a vytaví se až následným zkratovým proudem přes už DÁVNO zničený polovodič. Mám mnohokrát odzkoušeno, v průmyslové elektronice se klidně spíná topné vinutí s výkonem několika kW 3fázovým SSRkem, v obvodu jsou pojistky na provozní proud s označením FFF (=superrychlé), a stejně když se topení prorazí na kostru nebo zkratuje část topného vinutí, odejde pojistka i SSRko (Solid State Relay = relé v pevné fázi, většinou 3fázové, neboli 3 výkonové triaky s buď fázovým řízením, nebo se spínáním v nule a s opticky odděleným ovládáním 24V, to vše v jedné cca 5 x 5 x 1 cm "pecce"). Měnili jsme to v práci nejmíň 1x měsíčně, a polovodič to odnesl VŽDYCKY. Tady pojistka skutečně jen přerušuje odvod a chrání SPOTŘEBIČ, protože polovodič se speče asi 100x rychleji...

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“