Nový mixed signal osciloskop

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#16 Příspěvek od Atlan »

rigol mam je pravda ze knofliky prasskli ale zatial neodpadli, co sa tyka enkoderov, neviem zasa to kazdy den nepoizivam... inak na moje ucely staci 1052.

Uživatelský avatar
sqad
Příspěvky: 148
Registrován: 23 zář 2007, 02:00

#17 Příspěvek od sqad »

Pripadá mi to tak, akoby sa spomínaný Pico chcel podobať na bitscope, nad ktorým som uvažoval už pred časom.

Nie je mi však jasné, ako je u Pica riešené galvanické oddelenie od siete - u toho Pico osc. je písané, že je "usb powered". Myslíte si, že ak by som tento osc. používal s notebookom na batériu s použitím neizolovaného usb kábla, resp. aj s notebookom napájaného adaptérom, mohlo by to byť pre ten notebook resp. osciloskop nebezpečné? (myslím si, že adaptér notebooku je izolovaný, ale nemeral som)
Výsledok logického predpokladu je niekedy nezmysel... bacha na to! :)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od ZdenekHQ »

Klasickej osciloskop je taky zemněnej na PE. Ještě, že vynalezli fíčko, jinak jsem už párkrát měnil sondy...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#19 Příspěvek od Atlan »

izolacne trafo nemas ? (inak aj mne sa podarilo pri pojit kostru sondy na -ucc a sondu na vystup OZ hned isiel zdroj do obmedzenia prudu...) tak ze momentalne nepredpisovo som LABOratorny zdroj odzemnil.... na telku , invertor pouzivam oddelovacie trafo....
Naposledy upravil(a) Atlan dne 29 pro 2011, 23:03, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
sqad
Příspěvky: 148
Registrován: 23 zář 2007, 02:00

#20 Příspěvek od sqad »

Presne tak, na normálny osc. použijem oddelovacie trafo, ktorého parazitná kapacita (medzi primárom a sekundárom) je pri väčšine meraní zanedbateľná.

Avšak aj keď adaptér notebooku je izolovaný, má asi medzi primárom a sekundárom nejaký kondenzátor, ktorého kapacita už zanedbateľná byť nemusí - obzvlášť ak sa tieto ,,zemné prúdy" majú viesť cez usb kábel, mám z toho pocit minimálne odpálenia usb portov na notebooku...

Rád by som preto počul skúsenosť niekoho kto to reálne používa, alebo ako sa s tým vysporiadať.
V krajnom prípade to istí prevádzka nb na batériu.
Výsledok logického predpokladu je niekedy nezmysel... bacha na to! :)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od ZdenekHQ »

V případě "živých" částí se používá diferenciální měření a dvě sondy.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#22 Příspěvek od Atlan »

no hej ...ale ma to nenapadlo ze sa to takto prepoji...myslel som na ine veci :D no tak z impulzneho zdroja notasa by som PE neodpajal... ked bude slahnuty nejaky kondik... tak nieco odide...

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“