Domácí telefon Tesla, připojení sirénky

Sem patří samozřejmě i přístroje s "utrženým sluchátkem"- bezdrátové, ale vždy dále s okolním světem komunikující po vedení, a to nejen ve veřejných sítích.
Pro telefony GSM a podobné máme samostatnou sekci.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#16 Příspěvek od fero7 »

4700uF je zbytocne velky. A mozno aj ten stabilizator.
Skus najprv iba jednu diodu a C cca 500-1000uF a hned na to sirenku.
Ak to bude slabe, zmeraj napatie na C.
Potom vymen jednu diodu za mostik a znova vyskusaj a zmeraqj U na C..

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od CZJKP1 »

Zdravím..

Tak se musím trošičku ,,opravit" kouknul jsem do té sirény, a je tam napsáno MHS 102 70mA 9V- a tak me je jasný že těch 11,5V bude asi moc, a tak to radši ,,stabilizuji"

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#18 Příspěvek od fero7 »

CZJKP1 píše:Ta sirénka těch 12V vydrží, vyzkoušeno!
Kto to skusal?

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od CZJKP1 »

Já, mám tyto dvě a jednu mam namontovanou ve sklepě, a dole hozené kontaktní pole, kdyby nedej bože přišla zas 100letá voda jako vr2002 abych to vědel alespon trochu s předstihem, a stihnul všechno mé harampádí (elektroniku) vynosit ze sklepa, je tam nějáké trafíčko, který bude mít pravděpodobně 12V/500mA..Ale to že to funguje neznamená, že je to proto určený. I když letos možná ta voda nehrozí, kde je sníh? V p*****.. :)

Jinak jsem pokročil, mám samozřejě hotovo.. Nakonec jsem použil L7809 (šuplatové zásoby), zapojení jsem provedl dle origo datasheedu ST, usměrnovač jsem použil do 1A, filtraci 1000uF/16V. dokonce i kondíky jsem poskládal, ten 330 nano jsem musel složit ze 3 :roll: , ale ty ostatní jsem měl. Kondíky jsem dával keramické jak jest doporučeno.. Napětí se mě zdá že kolísá mezi 8-9V (možná to bylo špatně kontaktujícíma drátama od trafa, které jsem strkal do zásuvky místo vydlice :) ), ale to už je jen detail, krom toho jsem si to už zabudoval do té krabičky se sirénkou (no vešlo se to tam horko těžko) musel jsem to hnízdo zaizolovat, aby se mě něco s něčím nezkratovalo, když je to tam jak sardinky.. Zkoušel jsem to ještě jednou - když je to v krabičce a funguje to...

Původně jsem uvažoval o tom, že bych ten stabilizátor dal do toho telefonu a ven táhnul už SS protože v tom telefonu je dost místa.. Nakonec jsem si to rozmyslel, například proto, že chci na ten kabel co bude pár cm mezi sirenkou a telfonem dát 🤐 Zap/Vyp, kdyby zas napadlo někoho cizího zvonit jen tak pro nic za nic- - ve stylu(například) tím že se opře na několik minut o tl u hl. dveří.., ze srandy, nebo co já vím.... A taky když se to vypne, tak aby neběžel ten stabilizátor, příp. i z důvodu aby šel vypnout ten stab. v příp. poruchy..

Ještě se nemohu rozhodnout (jestli mě můžete pomoci při rozhodování) Buďto ten původní bzučák něják inteligetně odštípnu (aby to šlo v příp. potřeby zase spájet) a dám tam čokoládu a připojím na to tu sirénku (Nechce se mě to pájet, jedu tam na štědrej den a chci to udělat, ale nechci zasmradit byt pájením).. Anebo tam nechám bzučák připojený a připojím ještě k němu tu sirénku, pak by se tím 🤐 vypínala a zapínala pouze sirénka, a bzučák by běžel tak i tak.. Jde mi o to, co je praktičtější funkčně a ne o to, co dá okousek více nebo méně práce..Nicméně nevím aby to obojí utáhlo..

J

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#20 Příspěvek od EKKAR »

Přecvakni jen 1 přívod od bzuku a dej tam přepínač - buď ten, nebo pištidlo. Druhý fous od usměrňovače pro pištidlo natvrdo spoj s tím nepřecvaknutým přívodem k cívce bzuku. Bude to BUĎ - A NEBO.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od CZJKP1 »

Taky je mto varianta, děkuj i za nápad...

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od CZJKP1 »

Zdravím.. Děkuji za rady.. Včera jsem namontoval tu sirénku. Kontrolně jsem měřil napětí na svorkách BZ což odpovídalo. Sirénka funguje jak má, vše ok. Ještě jednou díky..

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#23 Příspěvek od Artaban001 »

z nějaké Anety,nebo starýho Stropkováckýho telefonu jsem vydoloval kus plošnýho spoje z vyzváněcím švábem (LS 1240). Na místo pieza jsem dal telefonní sluchátko a tento obvod napájel zdvojovačem. Je to něco jako gretz,akorát dvě diody v můstku jsou nahrazeny kondenzátory 200uF/16v. I když aplikačka švába dovoluje min. Odpor zátěže 1k zvonek byl funkční až do jeho zrušení (aparát byl nahrazen modernější verzí).

http://www.datasheetcatalog.org/datashe ... 89tkpy.pdf

Tesla dělala nějakou tu náhradu - za Boha nevím název.
Nevýhodou je, že začíná vyzvánět až od nějakých 18V. Proto jsem použil zdvojovač z 8V (zvonkový trafo dává na prázdno o něco víc, než 8V)

Odpovědět

Zpět na „Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích“