ESR metr, úprava schématu

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#16 Příspěvek od vasekpetr1 »

Cafenet: prosím tě stáhl jsem si tvůj nákters tišťáku do Eaglu 5.6.0 a mám pocit, že tam chybí nějaké linie - mínusový propoj z fetu Q1 na baterku, ale chápu, že je to udělané jako plný mínus okolo živých potenciálů. Nemáš tu verzi tišťáku, která je aktuální na tvé fotce? A ještě poraď: jak to v eaglu otočím, abych měl stranu tišťáku? V souboru od tebe je schéma a pohled ze strany součástek. Hádám, jestli to není povel Mirror, ale nic mi to nedělá.

Uživatelský avatar
cafenet
Příspěvky: 428
Registrován: 14 říj 2004, 02:00
Bydliště: RK

#17 Příspěvek od cafenet »

deska by měla bejt dobře jestli nemáš rozlitou měd tak si klikni na ratsnest otačet nic nemusíš, pokud ji vytiskneš zrcadlově tak bude špatně, jenom vypni součastky at ti tam zustane jenom vrstva bottom,vias,pads,dimension - vytiskni - nažehli

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#18 Příspěvek od vasekpetr1 »

Asi to s tím eaglem neumím: po tvé radě jsem nastavil vrstvy, ale prostě ten tišťák mám proti tvé fotce zrcadlově otočený.
Přílohy
esr.JPG
(93.06 KiB) Staženo 100 x

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#19 Příspěvek od Andrea »

Obrátit se dá při tisku nebo exportu, ne při zobrazení.

Uživatelský avatar
ron
Příspěvky: 21
Registrován: 10 led 2011, 01:00
Bydliště: Křivoklátské lesy

#20 Příspěvek od ron »

Na souboru DPS do eagle od ,cafenet, chybí kondenzátor C1 1n (na uveřejněné fotce desky ho ale má), mezi vývody 3, 4 má kond 560pF aby to kmitalo. Na stahované desce už s ním ale počítá, deska je ale použitelná a C1 lze přilepit ze strany spojů.
Desku jsem nakreslil fixem, teď čekám na integráče, zajímalo by mě jak se to zkalibruje, u R7 je hvězdička? a u R6 má ze strany spojů vložen SMD odpor 3K9? proč?
Rozdíl mezi ADM2000 a 2001 je to samé, jen 2001 je na větší dese.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#21 Příspěvek od Duvsan »

Prepáčte OT; napadá mi, nemáte niekde konštrukciu (modul) ESR metra, ktorý by pokračoval klasickým multimetrom (ako zobrazovacej jednotky)? Ď

Uživatelský avatar
cafenet
Příspěvky: 428
Registrován: 14 říj 2004, 02:00
Bydliště: RK

#22 Příspěvek od cafenet »

ron: pod tím smd odporem 3k9 je ještě jeden na dotažení přesný hodnoty 602R, na puvodním schematu tam je 402R a 200R ale nejsem si jistej jestli to má význam, ten kond 1n co jde na zem sem vyhodil misto něj je těch 560p mezi vývod 3-4

Odpovědět

Zpět na „Poradna“