Eagle

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#16 Příspěvek od Andrea »

Nemá, musíš mít otevřené schéma i desku a změny ze schématu se automaticky přenáší na desku. Jak tu desku zavřeš, nemá se to kam přenášet.

Uživatelský avatar
Velous
Příspěvky: 99
Registrován: 12 bře 2010, 01:00

#17 Příspěvek od Velous »

To vše dělám, jak říkáš. Naskládám součástky, nakreslím schéma (net), přepnu se na návrh desky (File -> Switch to board) - schéma mám po celou dobu otevřené. A přesto vidím, že mínusová větev tam není spojena vzdušnými (gumovými) čarami. Opravdu už nevím, co dělám špatně.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#18 Příspěvek od Andrea »

Kde neni spojená? Hoď to sem.

Uživatelský avatar
Velous
Příspěvky: 99
Registrován: 12 bře 2010, 01:00

#19 Příspěvek od Velous »

Tady je soubor se schématem: http://www.edisk.cz/stahni/2584/regulat ... 3.5KB.html

Posílám obrázek schématu a rozdělaného návrhu desky. To, co je červeně zakroužkováné, nebo nakreslené tam nevidím.
Přílohy
regulator2.jpg
(52.61 KiB) Staženo 90 x
regulator.jpg
(21.5 KiB) Staženo 88 x

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od forbidden »

:D Ale já to tam spojený vidím, ty ne?

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#21 Příspěvek od Andrea »

Velous píše:Tady je soubor se schématem: http://www.edisk.cz/stahni/2584/regulat ... 3.5KB.html
Není.
A myslím, že řešíš kraviny, ten spoj tam je, jen vede jinudy než ty si myslíš, si ho rozsviť příkazem show ve schématu a uvidíš ho i v desce.

Uživatelský avatar
Velous
Příspěvky: 99
Registrován: 12 bře 2010, 01:00

#22 Příspěvek od Velous »

Kde je spojený C2, C3, R4, T1??? Nebo jak může být svorkovnice s kondenzátorem C1 spojena jinou cestou než přímo? To nechápu.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#23 Příspěvek od Andrea »

No ona ta svorkovnice je spojená s pěti dalšíma součástkama, tak jestli to jde nejdřív na jednu, pak druhou, pak na třetí, na čtvrtou a na pátou, nebo nejdřív na třetí pak na pátou, pak na první, na čtvrtou a nakonec na druhou je snad fuk, pořád je to jeden uzel. :roll:

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od forbidden »

Evidentně jsi nepochopil systém gumových spojů. Na tobě je, abys to propojil smysluplně, zatím je to propojeno všechno elektricky správně. Když se ti to nelíbí, dej "ratstnest", ty gumový spoje se přepočítají.

Uživatelský avatar
Velous
Příspěvky: 99
Registrován: 12 bře 2010, 01:00

#25 Příspěvek od Velous »

Andrea: Ano, to je pravda, ale proč teda není spojený kondenzátor C2 s C3 vůbec?

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#26 Příspěvek od Andrea »

Tady, vidíš, jsou tam všechny.

Edit: I C2 s C3.
Přílohy
figl.png
(12.25 KiB) Staženo 101 x

Uživatelský avatar
Velous
Příspěvky: 99
Registrován: 12 bře 2010, 01:00

#27 Příspěvek od Velous »

to Andrea: Díky moc za rady, vše se mi podařilo úspěšně navrhnout. Jen bych měl ještě jeden dotaz: Existuje ještě nějaký jiný a lepší software jak je Eagle? Nedovedu si totiž představit, jak by se např. v programu Eagle navrhoval takový plošný spoj jako je například základní deska PC. Ty gumové spoje by logicky uspořádal a pospojoval asi jenom David Copperfield. Dříve jsem si myslel, že pro návrh desek plošných spojů je vytvořen program pro to, aby mi rozmístil součástky a zároveň zabránil křížení jednotlivých spojů a tímto mi usnadnil práci při navrhování desky ručně narozdíl od navrhování desky ručně. Eagle mi poskytne vlastně jen rozteče vývodů součástek. Jinak se mi nezdá, že by mi to nějak zvlášť ulehčil, zvláště u jednodušších zapojení bych preferoval návrh desky ručně. Co vy na to? :-)

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#28 Příspěvek od Andrea »

Já jsem si vždycky vystačila s Eaglem a po ničem jiném netoužím. Kolega v Eaglu navrhuje 6-vrstvé desky s FBGAčkama a nevím, že by u toho nějak trpěl. Co vím, tak všechno tahá ručně bez autorouteru, já ho také nepoužívám, ani jsem si ho nekoupila.

Uživatelský avatar
Sesi
Příspěvky: 287
Registrován: 31 pro 2007, 01:00

#29 Příspěvek od Sesi »

Velous: k Eaglu si zkus najít cestu, já taky na začátku Eagle moc v lásce neměl, ale zvyknul jsem si, dělám jenom v něm a vyhovuje mi. Není to perfektní program, hlavně mi tam připadá kostrbatej postup návrhu vlastní součástky. Ale je to taky o zvyk.
U profi programů je výhoda podstatně lépe fungujícího autorouteru, v Eaglu je autorouter naprd, spoje tahám ručně, stejně většinou potřebuju dodržet nějaká pravidla layoutu(např. spínaný zdroj, silové spoje), což autorouter neudělá.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#30 Příspěvek od Andrea »

Sesi píše:stejně většinou potřebuju dodržet nějaká pravidla layoutu(např. spínaný zdroj, silové spoje), což autorouter neudělá.
To bych takhle netvrdila. Třeba ty silové spoje, co podle tebe u nich autorouter neudělá?

Odpovědět

Zpět na „Software“