Zatezovy 3F rezistor

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

Alebo k tym 4kW kupit este nieco 2kW, 1kW, 500W a 250W. A uz len prepinat kombinacie - ako "zatazovy D/A prevodnik" :)

Uživatelský avatar
pajap
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00
Bydliště: Kousek od Plzně

#17 Příspěvek od pajap »

Nebo můžeš použít 3 jednoplotýnkové vařiče - ty s přepínačem výkonu (různě se připojujou odporové topné články)
Zdraví Pája...

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#18 Příspěvek od fredis »

BTW Pres roztok reguluji vykon cerpadlo-turbiny na Dlouhych Stranich dodnes. A jak to tam funguje krasne.
Seš si jistý? O jaké "čerpadlo-turbiny" se jedná? To určitě bude zajímat víc lidí. Jak to tam krásně funguje..

Uživatelský avatar
kyori
Příspěvky: 211
Registrován: 26 bře 2011, 01:00

#19 Příspěvek od kyori »

a co dát na výstup trafa usměrňovač a za něj připojit elektronickou zátěž? Já to takhle mám vyřešený na malý trafa do 800 wattu. Ale mělo by to jít i na víc. Viděl jsem před časem fotku obrovitý elektronický zátěže, kterou udělali v ČKD v Praze na Harfě. Snad to byla ČKD elektrotechnika, nebo ČKD trakce.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#20 Příspěvek od PavelFF »

Elektrotechnika ani Trakce nebyly na Harfě. Byly na ul. Fučíkova, nyní Kolbenova. Na Harfě byl tak akorát Učňovský závod.

Ale tentokrát ti výjimečně nevyčítám, že to u nás neznáš. Já taky nevím, kde je v Londýně třeba ZOO.

Spíš bych ti vyčítal rady jako chladit pomocí tranzistorů 4kW. To by asi moc laciné nebylo. V jiném ČKD (Polovodiče, naproti TUZEXu Motokov - kupovals tam džíny) vyráběli výkonové tranzistory, ale ani dneska se nedají sehnat za rozumné peníze. Kromě toho byly stejně určeny pro spínací provoz.

Mohl bys prosím konečně ukázat fotku nějaké své skutečné konstrukce, jako třeba elektronické zátěže na 800W?

Uživatelský avatar
kyori
Příspěvky: 211
Registrován: 26 bře 2011, 01:00

#21 Příspěvek od kyori »

Tak na Harfe v Praze sice byl učňovský závod ČKD, ale až za kžižovatkou smerem ven z Prahy. Před křižovatkou, proti nádraží byla jakási budova vzadu za ředitelstvím Barvy Laky a to bylo ČKD, bylo to projený uvnitř v areálu až dál 1-2 stranice tramvají do ČKD Lokomotivky. Dnes tam je Hušákova aréna. Tak tam v halách tu elektronickou zátěž měli. Pochybuju, že v ní měli tranzistory, spíš bych tipoval, že to měli udělaný s tyristorama z ČKD Polovodičů. Mě to tenkrát nezajímalo, já tam řešil jinou věc a ta almara (ona to byla skutečně almara, plechová) tam stála. Byla vysoká tak 2m a široká asi 1.5m. Hloubku si už nepamatuju. A nepsal jsem tu, že to měli s tranzistorama.

Kde je v Londýně ZOO, také netuším. Zkus zagůglovat.

Co se týká mé zátěže, ta je na fotce, má to 2 kanály, každý kanál teoreticky do 600 Watt, v praxi bohužel zatím jen do 400 Watt/kanál. Potřebuju sehnat ještě jeden válcový ventilátor.

Vepředu jsou dva kruhové ventilátory, vzadu dva válcové, ale jeden z nich bohužel neběží. Takže to 2x600 Watt neuchladí, jen 2x400 Watt. Až seženu druhý válcový ventilátor, tak to bude OK.

Červené přepínače vepředu slouží na přepnutí režimu do elektronické nebo pasivní zátěže.

Nastavení odporu zátěže, nebo proudu se dělá přes HP-IB po kabelu (konektor vzadu). To má tu výhodu, že se dají naprogramovat různé skoky zatížení, zátěžová průběhy atp.

Maximální vstupní napětí je 75 Volt a max. proud je 10A (ovšem nikoliv současně). Výkonový limit je momentálně 400 Watt na kanál.

Kanály se dají spojit paralelně nebo sériově. Takže místo 2 kanálů můžu mít jen 1 kanál a sice vstup buďto max 150V a 800 Watt (to je cca 5A max), anebo proud max. 20A a 800 Watt (tj napětí max 40V).

Na fotce se testuje HP zdroj po opravě.
Přílohy
Img_0697-800.jpg
(66.01 KiB) Staženo 105 x

Uživatelský avatar
kyori
Příspěvky: 211
Registrován: 26 bře 2011, 01:00

#22 Příspěvek od kyori »

takovejhle ventilátor potřebuju do té zátěže, aby mohla jet na plnej výkon. Jestli někdo má, tak dejte vědět.
Přílohy
ventilator-1735.jpg
(91.1 KiB) Staženo 95 x

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“