Rozkmitávání zesilovače s elektronkou ECL86

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#16 Příspěvek od frantajetel11 »

CZJKP1 píše:...Článek i DPS je převzato od 🤐 K 15 (nejedná se o vlastní návrh)...
Byl to opravdu 🤐 - umístit elyty centimetr od elky (aspoň to tak podle obrázku vypadá), to by nikdo jinej neudělal :?
Někdy si tím, že okopneš tišťák naděláš spíš problémy...

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Lukas-Peca »

K tomu vstupnímu trafu: když je tam výstupní, tak tam logicky musí být i vstupní, ne? :wink:

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#18 Příspěvek od ok1hga »

Lukas-Peca píše:když je tam výstupní, tak tam logicky musí být i vstupní, ne?
to víš, že néé . . .
že je tam výstupní trafo rozhodně neznamená, že tam musí být vstupní trafo.
Může být vstup přeci přímo . . .
Rozhodně je ale pravděpodobnější, že tam bude síťové trafo . . .

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od zdenoeddie »

Hlavne nahrad tie drotiky z UTP kablu za nieco lepsie, rozober nejaku sietovu snuru, alebo nieco.... cudujem sa, ze to este fachci.
Odpor R13 daj aspon 100R.
R12 urcite nizsi netreba, skor by som ho este zvysil na nejakych 220-470k, do mriezky vlozil 1k rezistor ako grid stoper.
Ak je zosik dobre postaveny, ten RC clen na primare VT (vystupne trafo) ani netreba. Odpor Ti zhorel preto, lebo Ti to kmita jak prase, ako uz to bolo napisane. Uzemnit zhavenie, signalovu a silovu zem do jedneho bodu spolu s PEN vodicom. Dodrzat izolacne vziadelonosti a pouzit odpovedajuce spoje pre vedenie do VT (cim kratsie) atd.
Ak si odlomil odbocku na vystupaku na primarnej strane, v podstate si ho znehodnotil, kedze ta "mensia" cast je vinuta "proti" vacsine primaru, a tvorila odbrumovacie vinutie, z ktoreho sa napajal budic, a dalsie stupne v prijimaci.
A uzemni sekundar VT.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od CZJKP1 »

Takže Vážení, už to zase hraje... Nejzajmavější je, že když dám R12 zhruba nějákých 215R tak se zesilovač naprosto vůbec nerozkmitává, ale přesto jsem tam dal zpět 100K a zase se to mírně rozkmitává, protože ten přecežejen slouží k nastavení předpětí první mřížky....Krom toho 215R je dost nízká hodnota, která nemá velký odpor, a vhledem k tomu by to mohlo ubrat na výkonu protože je to pro IN a GND téměř zkrat....

Jinak jsem měl problém s volbou hodnoty potíku, začal jsem vyzkoušením toho původního co byl z vraku carioca tj 1M to hrálo potichu potichu hop a už to řvalo.... Pak následoval 50K/G (protože se dost často tato hodnota v zesících používá) To bylo mnohem lepší, ale furt skok.. A když jsem dal 50K/N tak BINGO ale nechápu proč? Kdyť do zesíků je pravidlem dávat Logaritmický...

Jinak jako skříňku použiju plech, který mam z nějákýho vraku přímozesilující Tesly, ze zhroda příjde navrtat plech z krytu PC abych zadělal ty všechny díry

Do toho RC členu jsem dal 2x 20K paralelně 1W vypadá že se snad pálit nebudou...


Jirka

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od CZJKP1 »

frantajetel11 píše:
CZJKP1 píše:...Článek i DPS je převzato od 🤐 K 15 (nejedná se o vlastní návrh)...
Byl to opravdu 🤐 - umístit elyty centimetr od elky (aspoň to tak podle obrázku vypadá), to by nikdo jinej neudělal :?
Někdy si tím, že okopneš tišťák naděláš spíš problémy...

On má patice ze strany spojů !!! to jen já to udělal si tak abych je měl ze strany osazení... Asi tam dam mam někde takový protikus tak ten do tý patice a natáhnu to a na plech dam patici porculánovou

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od zdenoeddie »

Nekmitalo to, lebo si to zatlmil. A to tvoje HOP moze byt sposobene kvalitou potenciometru.
Co sa tyka toho RC clenu, neodstranuj nasledok, ale pricinu, uzemnil si sekundar? Mas spravenu zem? Vymenil si draty?

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od zdenoeddie »

Pokial je povodne patica zo strany spojov, ako si to prosim Ta predratoval na stranu suciastok?

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od CZJKP1 »

No myslel jsem, že to bude takový výstavní, ukázkový kus (pro sebevrahy?) kde budou viditelné všechny součásti vč spoje.. Pak jsem od tohoto ustoupil, neboť jsem vzal v potaz, že kdybych to montoval (např) na nějáký plech, že by bylo úplně vše na chassis ale nic ,,pod" a tak v té desce tu bakelitovou patici nechám. a mam z nějákého vraku telky protikus (konektorú, který přesně pasuje do patic pro elky... Patice do které bude tedy pasovat ECL86 bude instalována v chassis, ta bude porculánová, a bude to propojený drátkama a do té bakelitové bude zasunutý jen ,,konektor"....

Horší je, že ECL86 jsou prý pěkný srágory, no Polamp, a telamp, kdový jestli vůbec byly nějáké TeSla (řekl bych že jo když byly v našem katalogu, ale málo)

J

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#25 Příspěvek od breta1 »

Proboha, kdy už konečně napíšeš, jestli máš uzemněný jeden konec sekundáru a když ano, jestli jsi zkoušel přehodit vývody sekundáru.
Neřeš blbiny s R12 a piš, na co se tě lidi ptají.

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od zdenoeddie »

Obrázek

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od CZJKP1 »

Zdravím...

Když jsem přehodil na primáru vývody, tak to nehrálo vůbec... (Doufám, že si rozumíme, tu stranu na které je připojen reproduktor považuji za sekundár, a tam nevidím důvod prohazovat vývody, když je reproduktor jen cívka)....

Co se týče zapojení, ukostření, mam to přesně zapojené tak, jak sjem dokreslil, nic více jsem už neuzemnoval

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od zdenoeddie »

:roll:
Az to spravis, tak Ti dovolujem nieco napisat dalsie. Dovtedy hrebaj nohami.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#29 Příspěvek od ok1hga »

nezlob se Jirko, ale ty jsi úplný tatar . . .
. . . a to vlastně teď tatarům asi křivdím, když je s tebou srovnávám !!!!!

mimo tuto diskusi jsem ti něco radil . . . udělal jsi to ?

tady plácáš bláboly a dobré rady nerealizuješ . . .

teď když je to vlákno již rozpraseno, že se v tom už nevyzná nikdo, chceš ještě nějakou radu ???

prosím, nejdříve namaluj schema jak to vlastně máš zapojený, potom udělej pár pořádných fotek, abychom se přesvědčili jestli to co budeš mít na schematu je skutečně uděláno !
A potom teprve bude možné dál ti nějak radit . . .
Takhle to fakt nejde, děláš věci napřeskáčku, bez jakéhokoli systému a pak ještě plácáš hovadiny !

takže, teď se chytni za nos a začni znova jak jsem ti psal.

přeji šťastnou ruku v tvé práci a těším se na tebou namalované schéma a ty fotky.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“