Protest EN/US Wikipedie- bude na 24 hodin mimo provoz

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

Megaupload (a podobne sluzby) nie su o ziadnej slobode, ale o tom, ako sa nabalit na wareze. Mozno 5 % je tam legalnych a ostatne vsetko warez. A oni predavaju pristupove konta.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od ZdenekHQ »

To je ve své podstatě i sám internet - zavřem všechny ISP, protože vybírají peníze za přenos warezu a spamu ? Jaký je poměr užitečných informací a doslova sraček - myslím, že ještě horší.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#18 Příspěvek od Crifodo »

Ani jedna strana nehraje fair hru, takže je to souboj technologií. Původně, kdo chtěl, koupil si lístek do kina nebo desku a interpreti usilovali o proniknutí do rádia protože jim to zvyšovalo hodnotu na trhu. Pak přišli výrobci s domácími záznamovými zařízeními a interpretům začalo dilema, jestli zvýšená dostupnost a popularita vyváží úniky kopírováním. No a tohle dilema je v současnosti dotaženo do absurdna poplatkama autorským organizacím za prázdné nosiče, lobbováním firem za zákony ve prospěch autorským organizacím a mediální společností vůbec. Softwarové firmy, hudební a filmové společnosti, rádia a TV dělají všechno pro co největší penetraci svých produktů, tak se jim to holt vrací na druhé straně mince...

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#19 Příspěvek od fero7 »

ZdenekHQ píše:Tady je zřejmě původní megaupload : http://109.236.83.66/
Co si dal za link?
Ved nefunguje.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#20 Příspěvek od bu2520 »

pirátství ? řekněte mi zda můžu reklamovat umělecké dílo když se mi nelíbí. A proč bych měl kupovat zajíce v pytli a vyhazovat peníze za něco co mi nevyhovuje . Přijde mi to pokroucená spravedlnost.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od AmarokCZ »

bu2520: mám stejný názor! Kde si můžu poslechnout v klidu hudbu než si ji koupím? ... nikde! Mám si snad vědomě kupovat zajíce v pytli?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od ZdenekHQ »

Všímáte si, jak slovo "zakázané" či "nařízené" se už vyskytuje téměř na každém kroku a už dávno překonalo bariéru Lisitiny základních práv a svobod ? Navíc roste geometrickou řadou.

Nechci nijak vyzdvihovat Karla Marxe, ale nad tou definicí fašismu se musí člověk zamyslet : "Marxističtí teoretici fašismus od počátku chápali jako do krajnosti dovedený, agresivní kapitalismus. Oficiální definice, přijatá Kominternou roku 1935, líčí fašismus jako „otevřenou teroristickou diktaturu nejreakčnějších, nejšovinističtějších a nejimperialističtějších složek finančního kapitálu“"

Fašisti jsou často stíháni jako extrémisté, přitom toto se tady začíná (opět) dít jako "státní zájem USA".
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#23 Příspěvek od fero7 »

AmarokCZ píše:bu2520: mám stejný názor! Kde si můžu poslechnout v klidu hudbu než si ji koupím? ... nikde! Mám si snad vědomě kupovat zajíce v pytli?
Nie, nemusis si tu hudbu kupovat!
Ale je NEKRADNI!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od ZdenekHQ »

fero7 píše:
ZdenekHQ píše:Tady je zřejmě původní megaupload : http://109.236.83.66/
Co si dal za link?
Ved nefunguje.
Právě jsi zažil buď přetížený server, nebo reálnou likvidaci. Ráno a při odesílání příspěvku ještě IP žila.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#25 Příspěvek od Crifodo »

bu2520 píše:proč bych měl kupovat zajíce v pytli a vyhazovat peníze za něco co mi nevyhovuje . Přijde mi to pokroucená spravedlnost.
Tvůj výklad je taky pokroucený. Podívej se na to z pohledu prodávajícího. V hospodě taky napřed sežereš svíčkovou a pak se rozhodneš, jestli ji zaplatíš? A jak bys chtěl nakouknout do pytle se zajícem v případě thrilleru s pointou na konci? Tvoje právo je vybrat si zboží a tvoje riziko je, jestli sis vybral dobře. Navíc ten argument u hudby za existence tisíců rádií je praštěný.
Jestli je tady něco pokrouceného, tak je to propojenost médií, zákonodárců a autorských organizací, ale určitě není prodávající povinen nabízet svoje zboží formou ochutnávky.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tady je skutečně hlavní otázka, kolik vlastně dostane původní autor CD a kolik spolkne byznys. Jestli není vážně lepší mu poslat peníze formou daru po stažení hudby z netu.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#27 Příspěvek od Bernard »

Vážně? :)
A kdo už přispěl na Wikipedii, ať se přihlásí.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tím jsi hodně snížil pravděpodobnost úspěchu. Zeptej se, kdo už někdy přispěl nějakému hudebníkovi či kapele, od které si stáhl hudbu.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#29 Příspěvek od Crifodo »

ZdenekHQ píše:Tady je skutečně hlavní otázka, kolik vlastně dostane původní autor CD a kolik spolkne byznys.
Obávám se, že kdo má smlouvu na zastupování autorskou organizací nebo vydavatelstvím, tak má smlouvu výhradní. Těžko to bude nějaký kočkopes. Kolik znáš umělců nad rámec vesnice nebo okresu, kteří by nebyli zastupováni?
No a v případě filmu jde o kolektivní dílo, kde producent vkládá svoje peníze do podnikatelského záměru a hlavně nese náklady na promo, bez kterého by dneska už nic nefungovalo. Umělec je tam jen výrobní prostředek, i když po pravdě špičkový umělec je špičkově (pře)placený, tak proč by protestoval.
Něco se určitě časem změní, jen není zatím zřetelné, co a jak moc.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#30 Příspěvek od bu2520 »

ale i v hospodě mám možnost reklamace kde si objednám svíčkovou a ona je přesolená, nebo na dně najdu kuchařův nehet, přesto, že od ní očekávám a myslím, že právem že si pochutnám a proto si jí objednám. Od uměleckého díla čekám že mě pobaví a díky promo které dal distributor si slibuji , že ty peníze jsou adekvátní za ten prožitek.
Každopádně mám množství zakoupených děl , u kterých mi nebylo líto dát často nemalé prostředky. Bohužel mám i takové které za ty peníze nestojí.
Neobhajuji kradení , ale nelíbí se mi když mi někdo reklamou nabízí něco co mě zaujme a nakonec to nemohu vrátit pro nenaplněnost slibů. Např klasika některých filmů nazvou jej komedií ukážou komickou scénu a nakonec to je jedinná scéna které se zasmálo celé kino. Takhle jsem vyhodil kinům už docela dost peněz.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“