Zeby konecne nieco prospesne?

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#16 Příspěvek od Andrea »

Tak to nevím, já telku nemám, takže nevím, co tam dávají za vymejvárny, ale zjevně fungujou, když si to pamatuješ. :D

Uživatelský avatar
radekrd
Příspěvky: 642
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od radekrd »

To byl jen příklad, co dávají v telce nevím. Ale visí tu takové bilblbosti kolem silnic takže to bude asi podobné.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od ZdenekHQ »

Pravda je, že sluch nespí. Čili nespí ani ta část mozku, která to vyhodnocuje, jestli se blíží medvěd nebo jenom tchýně a podle toho se člověk buď probudí, nebo ne. Řekl bych, že k "vyhodnocení" musí mozek použít paměť - jak už známých zvuků, tak pro uložení toho současného. A jsme tam, kde nás chtějí mít - ve spánku se dá vymývat mozek, proto by člověk měl spát u svého oblíbeného českého filmu , a ne u reklam.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#19 Příspěvek od pocitujlasku »

ZdenekHQ: ahaa, tak to preto sa mi lepsie spi, ked si pustim comeback, hospodu, alebo vypravej ako ked zaspavam pri telke.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#20 Příspěvek od FERYACT »

Pamatuju už hodně ale hudba byla vždy silnější než slovo.Operátoři tvrdili že úroveň pořád nenastavují. Kdyby nastavovali cajky podle subjektivních pocitů měnil by se jim poměr signál/šum při příjmu.
Místo reklamy by mi stačila zpráva 5min přestávka na čurání.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#21 Příspěvek od Hill »

jandu píše:...ale môj postreh je ten, že hlasitosť reklamy sa skokom zvýší, postupne klesá až po skončení reklamy sa hlasitosť skokom zníží, ale na úroveň nižšiu, ako bola pri programe, apomali,za cca 10-15 sec sa zase zvýši na takú úroveň, aká bola pred reklamou. Neviem, či je to popísané dosť zrozumiteľne.
To je normální projev zapnuté automatiky hlasitosti: vletí tam znělka reklamy a automatika řekněme po půlce sekundy ubere a s každou další signálovou špičkou ubírá dál, až se ustálí na předvolené hlasitosti. Reklamy samotné i se znělkami totiž řvou stejně od začátku do konce:
hlasitost reklamy je pořád 10 až 12dB nad normální hlasitostí filmu, ale automatika ji zeslabila řekněme na +3dB (liší se podle typu televize a nastavení hlasitosti na TVP a na settopboxu).
Reklama skončí, ale automatika má nastaveno na zeslabení o 9dB. Doba návratu bývá 10s a delší, proto je zvuk filmu po reklamě tak slabý.
To je výsledek asi tří dnů sledování úrovně na reproduktorovém výstupu CRT TV Thomson pomocí pomalého VU-metru s odezvou na jednotkový skok 2,5s, fyziologickou závislost ucha na hlasitosti a spektru jsem neřešil, takže subjektivně se často jeví ten skok hlasitosti ještě větší.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od ZdenekHQ »

Teď jsem editoval nějaký vánoční nahrávky z Barrandova a všiml jsem si, že zkoušeli jakýsi "logaritmický" časování reklam. První reklama byla snad po 5 minutách filmu, trvala 8 minut (to musel být zážitek na to koukat), další byla v cca třetině filmu a poslední asi v polovině. Zbytek filmu byl bez reklam.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#23 Příspěvek od helios »

Zrejme cez peoplemetre zistili, že keď je vo filme tých reklám moc, diviaci znervóznejú a prepnú na iný kanál či stoku. A ich reklamy na hovienka sa minú účinkom... :twisted:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#24 Příspěvek od FERYACT »

Mám pocit že při reklamně přepnu na jiný kanál a často je i tam reklama jako by se na nás domlouvali abychom jim neutekli.

Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#25 Příspěvek od dudo02 »

Tak v UK to maju urcite dohodnute.
Tam,ak isla reklama,tak na kazdom programe z ponuky Freeview(obdoba vysielania digi u nas).

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od ZdenekHQ »

Prý chlapi a navíc analyticky založení (což je většina bastlířů) reklamě nevěří a neberou ji vážně. Tak ať si vysílají, co chtějí....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#27 Příspěvek od helios »

Mňa tieto reklamné škváry niekedy inšpirujú a napadajú ma neslušné varianty. "kozy schovávať, pipku schovávať, máš ju suchú, nemôžeš ňou zarábať"...
a podobné nepublikovateľné vylepšenia. :D
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#28 Příspěvek od Crifodo »

TV už roky nesleduju, takový prase nejsem. ale http://www.rozhlas.cz/informace/press/_ ... e--1140255

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#29 Příspěvek od helios »

Zaujímavé. Ešte by som rád vedel, ako zisťujú pomer náročných a nenáročných poslucháčov. :?:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#30 Příspěvek od EKKAR »

...Toto opatření by mělo zejména omezit vzájemné rušení jednotlivých rozhlasových vysílačů mezi sebou a rušení dalších radiokomunikačních prostředků (např. letecké navigace)....
Komu to chtějí nacpat? Kdyby FM vysílače rušily leteckou navigaci, dávno by je nařídili vypnout! Zase si nějakej "pseudoredaktůrek" nevidí do držky...!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“