Česká republika podpísala v Japonsku dohodu ACTA

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Generalsound
Příspěvky: 324
Registrován: 20 lis 2009, 01:00
Bydliště: Doma, kde asi?
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Generalsound »

A do prdele ! Že jsem tak sprostý... :evil:

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od CZJKP1 »

Souhlasím s tím!!! Jak si myslis ze jsem na tom já, jen by mi to hned pomazali, tak se nenamaham

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#18 Příspěvek od MetalGod »

Už jsem si stáhnul zdrojáky LOIC, až je zkompiluju, budu pomáhat Anonymous, ať už budu třeba pirát nebo terorista!
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od CZJKP1 »

jak jde pomáhat anonymous, poradís mi kdyztak pres SZ..

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#20 Příspěvek od Honza_dy »

Nechápu jednu věc: Když takhle hackeři odstaví na chvilku nějaký server tak jaký je v tom smysl? Vláda, OSA, protipirátská unie, většina lidí ani neví, že tyto stránky existují. Jejich chvilkovým znepřístupněním nevznikne nikomu žádná újma, tak proč to?

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#21 Příspěvek od Davidus »

protože to okamžitě rozmažou media a dělají z toho senzaci, z čehož jim plynou peníze. Lidi se na tohle rádi koukají.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od CZJKP1 »

jjj, davidus má asi pravdu..

el

#23 Příspěvek od el »

Je potøeba dostat pirátskou stranu do parlamentu.

Uživatelský avatar
piitr
Příspěvky: 1003
Registrován: 19 říj 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od piitr »

Tak já nevím, na co my tu ústavu vlastně máme.

V ústavě (listině) je napsáno, že zdravotnictví je bezplatné za podmínek určených zákonem. A zákon definuje tu podmínku tak, že se musí zaplatit. Podle mě demagogie.

V ústavě (listině) je napsáno, že studium na vysoké škole je bezplatné, pokud na to jedinec má a je to v možnostech společnosti. Nynější plošné zavádění školného tedy jasně říká, že společnost nemá na provoz žádné vysoké školy zdarma, ač doteď vždy měla. A pak nám Nečas tvrdí, že dáme půjčku, protože jsme zdravý kus. Pokud jsme zdravý kus, tak snad máme na školy, ne? Takže podle mě další protiústavní počin.

Teď ACTA nejspíš zavede presumpci viny.

Tak k čemu ta ústava vlastně je, když na ní všichni <zde_bylo_ošklivé_slovo>?

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#25 Příspěvek od fero7 »

piitr píše:V ústavě (listině) je napsáno, že studium na vysoké škole je bezplatné, ...
Je to myslene tak, ze ziak za studium neplati. Za studium platia rodicia.

Uživatelský avatar
piitr
Příspěvky: 1003
Registrován: 19 říj 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od piitr »

fero7 píše:
piitr píše:V ústavě (listině) je napsáno, že studium na vysoké škole je bezplatné, ...
Je to myslene tak, ze ziak za studium neplati. Za studium platia rodicia.
S tebou se mi o tom nechce moc dohadovat, protože máte přece jinou ústavu. To by bylo o koze a o voze.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#27 Příspěvek od p32 »

Ale má pravdu, my jsme platili za děcka víceméně 4 VŠ než se úplně dostudovalo bez opakování.

Jinak ohledně ACTA, slovy našeho velkého duceho "Kdo nic špatného neudělal, tak se nemá čeho bát !" a mými slovy "Na každého jednou dojde !", ale mám dojem že jen opakuji něco po někom jiném. :wink:

Uživatelský avatar
piitr
Příspěvky: 1003
Registrován: 19 říj 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od piitr »

p32 píše:Ale má pravdu, my jsme platili za děcka víceméně 4 VŠ než se úplně dostudovalo bez opakování.
No nevím. Jednak to, když to platí rodiče, nepovažuju za bezplatné školství, protože pokud na to potom ti rodiče nemají, tak nelze studovat, což je právě to, co má ta ústava eliminovat. Druhá věc je, že se přece mluví o úvěru, který bude student splácet, až dosáhne nějaké mzdy, což tedy nemá s rodiči nic společného.

To jste ale platili soukromé školy, ne?
p32 píše:Jinak ohledně ACTA, slovy našeho velkého duceho "Kdo nic špatného neudělal, tak se nemá čeho bát !" a mými slovy "Na každého jednou dojde !", ale mám dojem že jen opakuji něco po někom jiném. :wink:
S tímhle bych si právě nebyl tak jistý. Za války taky umřelo mnoho nevinných. Prostě, takhle to v tom světě bohužel moc nechodí.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#29 Příspěvek od tomasjedno »

piitr píše:...Pokud jsme zdravý kus, tak snad máme na školy, ne? Takže podle mě další protiústavní počin....
Takže rozhodovat o tom, na co máme a na co nemáme, na co peníze dáme a kde je uberem, je podle tebe z principu protiústavní?

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#30 Příspěvek od mtajovsky »

Protiústavní není to, co je v rozpopru s ústavou ve skutečnosti, ale co bylo jako protiústavní shledáno Ústavním soudem. Ústava, stejně jako jiné právní předpisy, nejsou zákony přírodní ale lidské a proto taky lidé nakonec rozhodou, kdy je něco podle zákona a kdy ne.
tomasjedno píše:Takže rozhodovat o tom, na co máme a na co nemáme, na co peníze dáme a kde je uberem, je podle tebe z principu protiústavní?
Z principu ne, ale výsledek může být protiústavní. Pokud jsme s penězi natolik ve srabu, že nemůžeme dodržet požadavky ústavy, tak by se měla změnit. Jenže to by byla politická sebevražda, protože by se lidé začali ptát, kdo za to může.

Ad školné - mám jednu dceru na VŠ a druhou to čeká (doufám). Přestože nejsem ze školného nadšený a upřímně řečeno, silně pochybuji o důvodech a benefitech jeho zavedení, které presentuje současný establishment, neberu to nijak dramaticky. 10 kKč/půlrok je v celkových nákladech na studium marginální věc. Celková cena vydržování dítěte na VŠ je dnes mnohem vyšší započítáme-li třeba i to, že jinak by už taky mohlo vydělávat. Takže řeči o studiu zadarmo na civilní vysoké škole jsou zcela mimo mísu.

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“