CWRTECH CTV2137T, chassis TV2KR, zdroj, vertikál

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
belden
Příspěvky: 11
Registrován: 30 led 2012, 01:00

#16 Příspěvek od belden »

Ještě jsem našel vadný tranzistor BF422 ve video zesilovači a po jeho výměně se tv rozjela,tak jak jsem nafotil,také mám podezření na IC201 24C08,nebo taky IC202 TDA9351,bohužel procesor je programovaný,ten bych ani nesehnal.Paměť bych možná měl z jiné tv,ale nevím jestli je v ní taky něco vypálené,zase takový odborník nejsem,asi tv skončí na SD,nebo zůstane na součástky,škoda myslel jsem že to dám nějak dohromady s vaší pomocí,ten IO ve vertikalu jsem měnil za nový,ale bylo to pořád jenom s těma pruhama,taky se tv zapíná jako na heslo,1x jo,5x ne,ani nereaguje na DO,asi jsem v koncích,tak díky za příspěvky

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#17 Příspěvek od jopo166 »

a zvuk funguje? tu maš subor do tej eeprom čo maš je to HEX neviem či keby si vymenil inu eprom len čistu či by fungovala myslim si že nie a bud budeš potrebovať si urobyť na tu napln eprom nejaky programator jednoduchy alebo požiadaš niekoho na fore trebars kto ti tu eprom zašle naprogramovanu.Nemožeš dať eprom z hociakej telky lebo je inač naprogramovana eprom by si vymeniť mohol ale z takej istej tv aj stakym istym procesorom zhodni model.ten HEX sa asi najskor musi previesť na BIN no inu napln som nenašiel
Přílohy
Cwr-Tech_CTV_1437_T.hex
(2.83 KiB) Staženo 115 x

Uživatelský avatar
belden
Příspěvky: 11
Registrován: 30 led 2012, 01:00

#18 Příspěvek od belden »

Tak paměť bude pro mě velký problém,ale budu se snažit to nějak sehnat a opravit,zvuk v tv jde,ale velice slabě,je slyšet jen s uchem na reproduktoru spíše je slyšet šum,nebo jako syčení,jako zesílený zesilovač bez vstupního signálu

Uživatelský avatar
belden
Příspěvky: 11
Registrován: 30 led 2012, 01:00

#19 Příspěvek od belden »

Tak po delší pauze opět všechny zdravím,ubastlil jsem si programátor,paměť
jsem přehrál novým -HEX,ale bohužel pamětí to asi nebude,protože je obr zase poloviční,vyzkoušel jsem několik variant,které byly k tomuto modelu televize k sehnání na netu,ale pořád stejný problém,přikládám foto,a pokud mi chce někdo poradit na co se v tv zaměřit,tak budu velice potěšen,předem díky za vaše názory
Přílohy
Fotografie0070.jpg
(296.59 KiB) Staženo 72 x

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#20 Příspěvek od jopo166 »

sisi isty že si tu pameť prehral? použil si inu prazdu a donej si nahral subor alebo do tej starej s telky?

Uživatelský avatar
belden
Příspěvky: 11
Registrován: 30 led 2012, 01:00

#21 Příspěvek od belden »

Koupil jsem novou prázdnou a do ní nahrál celý nový soubor hex, byl jiný po načtení než ta původní v telce,ale žádná změna,bohužel,jenom to vypadá,že je menu v polštině,tak nevím,ale procesor by měl být ok,i když je to pořád to samé.

Uživatelský avatar
belden
Příspěvky: 11
Registrován: 30 led 2012, 01:00

#22 Příspěvek od belden »

Předem všechny zdravím.Chtěl bych poděkovat,těm co mě poradili,po velkých potížích se mě podařilo konečně tv opravit a doufám,že ještě pár let bude sloužit,ještě že to nebyl vadný procesor,nakonec byla vadná zenerka VD101,ta byla příčinou problému.Ještě jednou díky za rady.Přikládám foto mého úspěchu
Přílohy
Fotografie0071.jpg
(98.27 KiB) Staženo 79 x

Uživatelský avatar
popopepe
Příspěvky: 548
Registrován: 26 říj 2005, 02:00

#23 Příspěvek od popopepe »

A tady vidíte, jak nás ti výrobci berou na hůl :-) Jedna půlka obrazu jedna zenerovka, druhá půlka obrazu druhá zenerovka. A to za to chtějí takové peníze :lol: :lol:
Sorry za OT :-)

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#24 Příspěvek od kokun »

belden píše:... nakonec byla vadná zenerka VD101,ta byla příčinou problému.Ještě jednou díky za rady.Přikládám foto mého úspěchu
Pokud je pravda, že v telce je šasi TV2KR, tak ti nevěřím ani "nos mezi očima".
Telka měla "tisíc" závad a vyměnil jsi "polovinu" jejích součástek :cry:
Bohužel, jenom 3 měly svá poziční čísla:
belden píše:... LM317 a STV9302A jsem vyměnil i s kondenzátory okolo - nepomohlo.

Ještě jsem našel vadný tranzistor BF422 ve video zesilovači a po jeho výměně se tv rozjela,tak jak jsem nafotil,také mám podezření na IC201 24C08,nebo taky IC202 TDA9351,bohužel ...

... nakonec byla vadná zenerka VD101,ta byla ... (ta zase ale nemá žádnou hodnotu :o ) :cry:
Vysvětli nám, co má společného zenerka VD101-5V1 společného s vertikálem - když stabilizuje napájení +5V pro IR-čidlo (IC102-HS0038A2) :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#25 Příspěvek od Lubanec »

Televize je jedna z největších záhad planety...Má záludnosti,které člověk horko těžko svojí silou oběví...Ale blahopřeji k rozjetí Tv... :D

Uživatelský avatar
belden
Příspěvky: 11
Registrován: 30 led 2012, 01:00

#26 Příspěvek od belden »

Tak ještě jednou všechny zdravím,a pro návštěvníky stránek uvedu,jak vše probíhalo:TV po zapnutí "tma",bez zvuku,nekomunikovalo s ní DO,prostě mrtvá.
1) výměna IC302 LM317,C307,C302-zpětné běhy,viz foto61,IC302 vrácen původní
2)výměna IC401 STV9302,C501,C402,-viz foto61,IC401 vrácen původní
3)výměna VT6 BF422,polovina obrazu,-viz foto67
4)výměna IC201 24C08W6,vypálená nová čistá na menu v polštině,polovina obrazu,viz foto70,vrácena původní
4)výměna VD101 5V1,celá obrazovka,TV O.K. běží i se zvukem
Jelikož nevlastním žádný měřič C na kapacitu nebo ESR,dle mého názoru byl některý kond taky v háji,i když zkraty na nich nebyly, a jejich výměny měli na rozchodění TV vliv.Opravoval jsem pouze s multimetrem.Každopádně po výměně zenerky,která měla zkrat 100%,(pouhý vodič)se TV rozjela.Samotnému mě to nebere,asi měl procesor nějaké pomýlené vstupní údaje nebo co.
Je mě taky jasné že VD101,stabilizuje +5V na čidlo DO a v telce je fakt šásko TV2KR-TXT,podle tohoto schematu zapojení jsem taky TV spravoval
a ještě jednou dík všem.
P.S. Ale polovinu součástek jsem snad nevyměnil ne? (':lol:')

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#27 Příspěvek od kokun »

belden píše:Zdravím všechny, mám problém. Zdroj v TV vypíná +8V, ale někdy TV naskočí. Na obraze uprostřed pouze úzký svítící proužek.
+15V ok
+110V ok
+12V ok
+8V nejde

na LM317 vstupních 12V ok, výstup pouze 1.2V

LM317 a STV9302A jsem vyměnil i s kondenzátory okolo - nepomohlo.

Prosím o nějakou radu.
Tak toto nebyla vůbec závada - 1,2V bude mít OUT-pin IC302-LM317 tehdy, když bude telka ve ST-BY provozu (v pohotovosti)!
(Podobně a podrobně jsem o tom psal včera v tomto vlákně. Tady je to identické).

"Vadu" jsi měl ale (kromě vady vertikálu) jinde - tady:
belden píše:...
4)výměna VD101 5V1,celá obrazovka,TV O.K. běží i se zvukem
...
Je mě taky jasné že VD101,stabilizuje +5V na čidlo DO a v telce je fakt šásko TV2KR-TXT,podle tohoto schematu zapojení jsem taky TV spravoval
...
Zkratlá (pokud tedy byla) VD101-5V1 nedovolila napájení IR-čidla a současně vyřadila indikaci LED-VD102) - telka by nemohla být zapnuta povelem z DO (s vertikálem nic společného!) :!:
belden píše:3)výměna VT6 BF422,polovina obrazu,-viz foto67
I tohle je blbost - VT6 je součástí G-kanálu videozesil. a nemá rovněž s vertikálem (píšeš "polovina obrazu") nic společného (ani s šedou obrazovkou - foto 61) :cry:

Tohle všechno byly spíše "závady/nezávady" -
- skutečné závady (nejspíše stud. spoje) jsi měl ve vertikálu, příp. v jeho napájení (U=, příp. VD-):
belden píše: ...
2)výměna IC401 STV9302,C501,C402,-viz foto61,IC401 vrácen původní
...
Jelikož nevlastním žádný měřič C na kapacitu nebo ESR,dle mého názoru byl některý kond taky v háji,i když zkraty na nich nebyly, a jejich výměny měli na rozchodění TV vliv.Opravoval jsem pouze s multimetrem.
...
Tomu odpovídá, co jsi psal:
belden píše:Na obraze uprostřed pouze úzký svítící proužek.

...,tv už se mě podařila zprovoznit o něco více,ale obr není v pohodě,přikládám foto ...

...ale bohužel pamětí to asi nebude,protože je obr zase poloviční...
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#28 Příspěvek od jopo166 »

hlavna vec že si ju opravyl zaujimalo ma to lebo mam taku istu ked sa mi pokazi ta skontrolujem studene spoje najskor :D

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“