Společné napájení předzesilovače se zesilovačem

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
popopepe
Příspěvky: 548
Registrován: 26 říj 2005, 02:00

#16 Příspěvek od popopepe »


Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#17 Příspěvek od Andrea »

Ale on je to X1 Y2. :)

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#18 Příspěvek od masar »

Jeden z českých překladů Googla:
"Jednou za čas se zobrazí bezpečnostní kondenzátor, který je kombinace X a Y tříd. Například X1/Y2 keramické kondenzátory disku bezpečnost. To jednoduše znamená, že kondenzátor splňuje bezpečnostní kvalifikaci zároveň jako kondenzátor X1, Y2 a kondenzátorem. Pokud bych mohl použít analogii auto znovu, možná si myslíte, že z kondenzátoru X2 jako speciální letní pneumatiky, na Y2 jako drsné zimní pneumatiky a X1/Y2 jako univerzální celoroční pneumatiky."
:wink:

Uživatelský avatar
AlesKL
Příspěvky: 54
Registrován: 04 úno 2012, 01:00

#19 Příspěvek od AlesKL »

No dobrá, ale ten kondik byl naletovanej(tuším) na oba vývody vypínače.To znamená, že když byl zesilovač zapnutý, tak tam neměl kondenzátor žádnou funkci :o .....nebo jestli byl zapojený jinak :?: Mám ho tam někam vůbec strkat? :)

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#20 Příspěvek od Andrea »

Asi odrušoval zajiskření vypínače při zapínání/vypínání. :)

Uživatelský avatar
AlesKL
Příspěvky: 54
Registrován: 04 úno 2012, 01:00

#21 Příspěvek od AlesKL »

To jako vážně? :D Jako já bych ho tam vrazil, ale aby to nevyhodilo pojistky, když ho napojim "jakože do zkratu" na 220V :) Na vypínači mi to přijde jako blbost, tak jsem se možná překoukl...

Uživatelský avatar
AlesKL
Příspěvky: 54
Registrován: 04 úno 2012, 01:00

#22 Příspěvek od AlesKL »

Heh, za dvě stovky 100W Zesilovač: http://www.stavebnice.postreh.com/select.php?link=PT005 8O

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#23 Příspěvek od masar »

AlesKL píše:No dobrá, ale ten kondik byl naletovanej(tuším) na oba vývody vypínače.To znamená, že když byl zesilovač zapnutý, tak tam neměl kondenzátor žádnou funkci :o .....nebo jestli byl zapojený jinak :?: Mám ho tam někam vůbec strkat? :)
I na následujícím schematu je kondenzátor naletovaný na oba vývody vypínače. Je to běžné u mnoha výrobků. :wink:

edit: tak pardon, je tam ještě ta pojistka. :wink:
Přílohy
X1.png
(83.8 KiB) Staženo 61 x

Uživatelský avatar
AlesKL
Příspěvky: 54
Registrován: 04 úno 2012, 01:00

#24 Příspěvek od AlesKL »

Díky Masare, ale to byl jenom kolébkový vypínač se dvěma výstupy.Takže jsem se spíš špatně koukal.To znamená, že tím kondíkem můžu normálně propojit fázi a nulák a nic se nestane? :) Ba naopak to bude ještě k něčemu dobrý?

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#25 Příspěvek od masar »

Je to odrušovací prvek. K tomu je to dobrý. Pokud je kondenzátor v pořádku, nic neshoří. :wink:

Uživatelský avatar
AlesKL
Příspěvky: 54
Registrován: 04 úno 2012, 01:00

#26 Příspěvek od AlesKL »

Aha, tak supr!Díky :wink:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#27 Příspěvek od Hill »

AlesKL píše:Heh, za dvě stovky 100W Zesilovač: http://www.stavebnice.postreh.com/select.php?link=PT005 8O
No a co je na tom divného? Vždyť je to jen holý koncový zesilovač, bez ničeho.
Další stovku dáš za pořádný chladič, něco bude stát síťový zdroj, který ho patřičně, ale bezpečně, uživí...

Jinak tyto zesilovače má oměřené a vyzkoušené náš uživatel Histes (pokud vím, tak PT v označení vzniklo ze spojení Postreh.com / Tipa.eu ), stavebnice jsou převážně jeho dílem, i když autoři zapojení jsou různí, často jde jen o výrobcem doporučené katalogové zapojení, ale dotažené do podoby stavebnice, která, složena samo-domo skutečně funguje...

Uživatelský avatar
AlesKL
Příspěvky: 54
Registrován: 04 úno 2012, 01:00

#28 Příspěvek od AlesKL »

Jasně no, děkuji.Já jenom, že nevim, jak využiju ostatní kanály na tom zesiku, tak jsem jen tak koukal co stojí mono zesilovač.
Mimochodem, když napojim výstup na sluchátka přímo k výstupu na repro, tak to taky asi nebude úplně vončo žejo? :)

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#29 Příspěvek od fredis »

Jsou věci, které bys neměl zapomenout ani za 16 let! :roll:

Uživatelský avatar
AlesKL
Příspěvky: 54
Registrován: 04 úno 2012, 01:00

#30 Příspěvek od AlesKL »

To asi jo, ale tak časem člověk spoustu věcí vytlačí.Nejsem zas taková kapacita :)

Teď mám ale složitější problém.Koupil jsem si ještě jednu stavebnici předzesilovače, abych měl ještě předzesilovač pro jakýkoli linkový vstup.
Problém je v tom, že to budu napájet adapterem.A teď, jak udělat z nesymetrického napájení adaptéru symetrický? :?

Nemáte prosím někdo nějaké jednoduché schéma?Nebo nápad?

Tady jsem něco našel, to by mohlo možná fungovat: http://paja-trb.unas.cz/elektronika/kon ... zdroj.html

EDIT.:Zapomeňte na to.To stejně nepujde, protože mám jen max. 12v adaptéry.No nic.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“