Fotocesta

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zombi
Příspěvky: 20
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#16 Příspěvek od zombi »

su k tomu aj take stylove bryle :D

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od stepa »

Mica píše:Může mi někdo kua říct proč se všichni "serou" s upravováním nějaký výbojky která vyzařuje moc UV všude okolo, a je s ní prostě moc sraní, když se s 125W Halogem z OBI za 100Kč dosáhne naprosto skvělej výsledků a ne-li lepších, a je to skoro bez práce a nezáří tuny UVčka všude okolo? :-O
takovyhle nazory fakt zeru...proc se s tim "seru"? protoze jsem to sehnal zadarmo...celou vyrazenou lampu ze stozaru i se rtutovou vybojkou

...mne trva doba osvitu se rtutovou vybojkou 125W tak 2 minuty

Uživatelský avatar
heldybeldy
Příspěvky: 488
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Spišská Belá

#18 Příspěvek od heldybeldy »

No to je mozne ze dve minuty, ale najprv ju musis aspo 10 min rozpalovat, aby mala konstantny jas. Ked ju potom vypnes, tak zase 10 min cakat kym vychladne, lebo nechytne a potom znova rozpalovat. Keby som to vedel skor, tak dam prednost halogenke, ak je to ovsem pravda, kedze som to este nevyskusal.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od stepa »

heldybeldy píše:No to je mozne ze dve minuty, ale najprv ju musis aspo 10 min rozpalovat, aby mala konstantny jas. Ked ju potom vypnes, tak zase 10 min cakat kym vychladne, lebo nechytne a potom znova rozpalovat. Keby som to vedel skor, tak dam prednost halogenke, ak je to ovsem pravda, kedze som to este nevyskusal.
nezhavim...pak to dost topi...necham to 10s zaply,pak vkladam desku s pozitivem...vysledky pro me dostacujici

...nekdy se stane ze to presvitim,potom to leze pres pozitiv na papire...holt laser je lepsi nez inkoust

Strýèek

osvit DPS pomocí UV LED ???

#20 Příspěvek od Strýèek »

Zdravím,
rád bych se zeptal, zda je možné pøi výrobì DPS fotocestou osvítit desku nìkolika UV diodami.
Díky :D

Uživatelský avatar
Fox_VK
Příspěvky: 48
Registrován: 10 úno 2008, 01:00
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Fox_VK »

Strýček píše:Zdravím,
rád bych se zeptal, zda je možné při výrobě DPS fotocestou osvítit desku několika UV diodami.
Díky :D
Přesně na toto sem se chtěl zeptat taky.
V GME prodávájí aktuálně v akci UV lampu ke kontrole bankovek zkušel jste to někdo ?
Jsem amatér - tak opatrně...

Uživatelský avatar
Fox_VK
Příspěvky: 48
Registrován: 10 úno 2008, 01:00
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Fox_VK »

Beru zpět. Ono to nemá ztmavnout až tak jak se si myslel takže 15-20 minut pod halogenovou lampou deska položená na chladiči z celeronu (ten je docela nutný nebo neco jiného co vede teplo) potom to lehce vyráchat ve vývojce co sem koupil ve gesu za dvackuumýt šup s tím do chloridu a z chvilku je hotovo.
TeĎ bych si nejradši nafackoval že se váhal. :D

Jo předloha vytištěná inkoustovkou na samolepící průhlednou folii určenou pro inkoustové tiskárny.
Jsem amatér - tak opatrně...

Uživatelský avatar
sqad
Příspěvky: 148
Registrován: 23 zář 2007, 02:00

#23 Příspěvek od sqad »

pridám ďalšiu možnosť ktorú prevádzkujem ja - tiež som potreboval fotocestu a nemal som uv výbojky ani nič podobné, tak som si spravil osvetlovač do krabice od skeneru (ktorá sa na to hodí skvele), pričom vo vnútri sú tri obyčajné rovné trubicové žiarivky výkonu 8W, pričom osvetľujem 30min (presnú dobu od 1s až po 99,59 min s krokom 1s riadi mikroprocesor a čas zobrazuje na lcd displeji). Skúšal som nasvecovať od 10min až po 30min a výsledky boli vo všetkých prípadoch výborné. V prípade záujmu môžem pridať fotky...

Uživatelský avatar
Fox_VK
Příspěvky: 48
Registrován: 10 úno 2008, 01:00
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Fox_VK »

no tak s tou folijí pro inkoustovky a to bududu muset asi eště trochu vyladit. po vyvolání vypadá deska parádně ale po vyleptání je to celé takové zubaté. Mám docela podezření že ten černý inkoust nepohlcuje světlo tak jak bych potřeboval :( zkusím jí na sebe pilepit víc ale to bude stát asi stejně za prd.

Čekal jsem spíš, že budu mít neostré okraje jak všichni vyhrožují pokud toner nelžeí přímo na desce, ale není tomu tak.
Jsem amatér - tak opatrně...

Jenda_KL
Příspěvky: 1173
Registrován: 10 zář 2008, 02:00
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od Jenda_KL »

mám 250W uvir (horský slunce), osvit přes jednu předlohu 10minut (položit,srovnat,zapnout,10min,vypnout) ze vzdálenosti 40cm. Když je to blíž a větší deska, tak se jednak plošák strašně hřeje a na krajích je výsledek rozmazaný, nebo uprostřed podleptaný.

Uživatelský avatar
Fox_VK
Příspěvky: 48
Registrován: 10 úno 2008, 01:00
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od Fox_VK »

Hurá 8-)

Takže S inkoustovkou to taky jde. akorát je třeba to vytisknout dvakrát a nalepit na sebe. Není to sice 100% profi ale řekl bych že to docela ujde.
viz http://picasaweb.google.com/FoxfVK/VEho ... 1228454930

Ten nahoře je osvicovaný přes dvě folie na sobě ten dolní jenom přes jednu.
Jsem amatér - tak opatrně...

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od stepa »

nebere mi hlava, proc to nevytisknes na pauzak a delas to celkem slozite :) ...ale proti gustu
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
Fox_VK
Příspěvky: 48
Registrován: 10 úno 2008, 01:00
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Fox_VK »

protože pauzák moentálně narozdíl od těch fólijí nemám - nic méně jak bys to zjednodušil ?

Neví jak dlouho bych to musel smažit pod halogenkou přes pauzák. teĎ to trvá skoro 45 minut. Pořizovat UV výbojku/zářivku/žárovku/LEDky nebo horké slunka se mně nechce. dělám několik plošňáků do roka.
Jsem amatér - tak opatrně...

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od stepa »

Schvalne zkus ten pauzak, misto tech dvou slepenych folii. Mylsim si, ze to vyjde zhruba na stejno a budes mit snazsi pripravu(3-4 Kc za A4 list, na ktery se ti vejde nekolik desek mi prijde jako pakatel). Sehnat vybojku neni takovy problem, kamosi urcite neco maji...sam jsem nejake rozdal. Uspora casu znacna a mas s tim mene prace. Ale znovu pisu - proti gustu...

PS neni to horke, ale horske slunko :wink:
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
Fox_VK
Příspěvky: 48
Registrován: 10 úno 2008, 01:00
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od Fox_VK »

Ty to tiskenš taky na inkoustovce ? Mně se nechce moc věřit že by ten inkoust při vytištění na pauzák kryl výrazně líp.
BTW upsal jsem se myslel sem horské.
Naposledy upravil(a) Fox_VK dne 23 lis 2008, 00:34, celkem upraveno 1 x.
Jsem amatér - tak opatrně...

Odpovědět

Zpět na „Poradna“