Hydropol a ostatní podvody

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#16 Příspěvek od termit256 »

Hydrawerk píše:K homeopatii jsem samozřejmě velice skeptický. Velmi, velmi pravděpodobně nefunguje o nic lépe než placebo efekt... (Trochu OT neuškodí.) Výrobce Boiron si mastí kapsu již od roku 1932.
Nekde jsem cetl, ze EU dala 2M EUR na projekt leceni zvirat homeopatiky. Jem zvedavej jak budou pasiky presvedcovat ze jim to vlastne pomaha :-)
Ale kdyz nic jineho, aspon se ukaze ze lecba predrazenou vodou je kravina.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#17 Příspěvek od kejki »

To je na tom zvláštní, že v Budějovicích dokázali, že to hubí cizopasníky jako antihelmetika. To mi spadla brada, protože koně na placebo efekt moc neukecáš.
Ale u lidí to funguje velmi dobře, existují studie, které dokazují, že antidepresiva nejsou účinější než placebo, sice placebo je typické dočasným efektem, ale hurá, může se kopat do vyspělé farmacie. A spřádat teorie o spiknutí.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#18 Příspěvek od kevin_mitnick »

Hydrawerk píše:K homeopatii jsem samozřejmě velice skeptický. Velmi, velmi pravděpodobně nefunguje o nic lépe než placebo efekt... (Trochu OT neuškodí.) Výrobce Boiron si mastí kapsu již od roku 1932.
Jo, presne tvuj nazor jsem zastaval docela hodne let.

Pak jsem se pred rokem v lednu silene nachladil a krome kaslani a smrkani jsem jen lezel. Tchyne mi poslala Oscilococsinum a ja jsem to uzival spis proto, ze jsem chtel dokazat jaka je to hovadina a jak je to k nicemu. Ocekaval jsem ze vyberu to baleni 6 ampuli a bude mi jeste hur a ze pak tchyni pekne vynadam. Jake bylo me prekvapeni, kdyz jsem byl za dva dny bez teploty a kasle a za tri bez rymy vam asi licit nemusim...

Pak jeste manzelka dovlekla od tchyne Coculine pro trileteho syna, ktery v aute blil jak alik na peti kilometrech do sousedniho mesta i po Kinedrylu a synek najednou vydrzel bez bliti 200 km do ZOO Zlin. A ja zacal premyslet, zda na te homeopatii fakt neco nebude... Myslim, ze placebo efekt na triletem decku asi fakt nebude to, kvuli cemu nezvraci...

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#19 Příspěvek od Vogon »

Řekl bych že v tomto případě je to klíčové slovo "tchyně".
BTW tahat dítě s kinetózou 200km v autě je IMHO zvěrstvo. Když se mi něco podobného pokoušel kdysi dávno udělat strejda výletem do "jugošky", blil jsem mu za krk tak důsledně že to otočil ještě ve Znojmě.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#20 Příspěvek od PavelFF »

Vlákno o původně hydropolu se slibně rozvíjí.

Možné je všechno. Na rozdíl od hořích zásuvek nemám s léčením homeopatiky zkušenosti.

Ale taky se mi stalo, že jsem měl teplotu, průjem a blil jsem(všechno současně:-) ) a přestalo to tak rychle, jak to přišlo. Říkám tomu jednodenní chřipka. Někdy trvá až dva dny. Kdybych si býval vzal během ní nějaký lék, uzdravení bych přičítal léku. I když to přešlo samo.
Nebo jsme vozili děti v autě a někdy blily, jindy neblily(trasa byla vždy stejná). Takže pokud bych jim náhodou dal lék, a ony neblily , tak by to bylo přičítáno léku. Pak jsme jim začali dávat Kinedryl a s blitím byl spolehlivě konec. A pak jsme jim přestali dávat Kinedryl a s blitím je konec taky. Co to dokazuje? Nic. Jen to, že dítě si zvyklo, a už nebleje i bez léku.

Uznávám, že to není silná argumentace, ale chci tím říct, že na jedna nebo dvě příhody typu vzal jsem si homeopatikum a ejhle, mě nepřesvědčí.

Dokonce si teď vzpomínám, že některé naše dítě mělo snad chřipku nebo nějaké nachlazení a žena koupila nebo dostala od doktorky nějaké "occilococ..." (Asi to teda bylo Oscilococsinum , které uvádíš.) Bohužel se žádný zázračný účinek nedostavil a prostě to musela vyležet jako vždy při chřipce.

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Oldradio »

V roce 1986 se na čs. trhu objevil zázračný chemický přípravek HORP, odstraňující vlhkost zdiva. Kdo si na něj ještě vzpomene...
Prodávali ho tehdy na Sokolovské u Vysočanského nádraží a stála se na něj fronta, jeden den jsem si tu frontu taky vystál a druhý den rukoval na vojnu. No samozřejmě, že to nic neodvlhčilo ani nezabránilo další vlhkosti.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#22 Příspěvek od Hydrawerk »

PavelFF píše:(...)
Uznávám, že to není silná argumentace, ale chci tím říct, že na jedna nebo dvě příhody typu vzal jsem si homeopatikum a ejhle, mě nepřesvědčí.
Mluvíš mi z duše. Něco takového jsem chtěl napsat... Mnoho nemocí prostě přejde samo.
Někdy roku 2000 mi matka léčila chřipku lékem Oscillococcinum. http://boiron.cz/cs/92-oscillococcinum-reg Dopadlo to celkem úspěšně. Matce jsem tak nějak důvěřoval a přece jen ten lék koupila v běžné lékárně na poliklinice. Ale bylo mi dost divný, že na krabičce je napsané "U přípravku nebyla posuzována účinnost."
Co říká výrobce? http://boiron.cz/cs/92-oscillococcinum-reg
Léčivou látkou v 1 dóze s 1 g perorálních globulí je:
Anas barbariae, hepatis et cordis extractum 200 K 0,01 ml (...)

O správném použití přípravku OSCILLOCOCCINUM se prosím informujte u odborníka na homeopatii – u lékaře, lékárníka či na veřejně přístupné odborné informační službě na telefonu 224 835 090 nebo na internetové adrese této služby: http://vpois.boiron.cz.
200K znamená ředění 1 ku 100^200, to jest 1 ku 10^400. Ano, slovy jedna ku deset na čtyři sta. To je více než počet atomů ve vesmíru! To znamená, že v tabletce OSCILLOCOCCINUM není ani jedna molekula původní účinné látky. Zavolal jsem tedy před týdnem na to číslo 224 835 090 a zeptal se odbornice, jak to teda funguje. Odpověděla: "Ano, pane, není tam ani jedna molekula původní látky. Mechanizmus účinku těchto léků není dosud znám, ale rozhodně fungují!"
Verdikt: Pokud náhodou homeopatika fungují lépe než placebo /např. škrobová tabletka/, tak nikdo neví jakým mechanismem, což je dost podezřelé vzhledem k tomu, že se homeopatika používají již více než 200 let. (1810 - 2012).
Další počtení:
dlouhé http://www.homeowatch.org/history/oscillo.html
kratší http://en.wikipedia.org/wiki/Oscillococcinum
http://cs.wikipedia.org/wiki/Homeopatika
a pro vášnivé čtenáře toto: http://www.sysifos.cz/files/Alternativn ... a_Hert.pdf
Naposledy upravil(a) Hydrawerk dne 13 bře 2012, 16:31, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#23 Příspěvek od Vogon »

Mimochodem, víte co je to homeopatická antikoncepce?
Novorozenec ředěný 30 CH

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#24 Příspěvek od bu2520 »

nevzpomínáte taky na reproduktory které měly hrát jen do konkrétního přesně určeného prostoru, je to několik let kdy toho byla plná média jak už se to vyrábí a ty výhody že několik lidí v kanceláři si každý pustí svojí hudbu a druhý to neuslyší?
Jinak k neověřeným teoriím jsem skeptický a pochybuju o nich, nicméně neházím je do stoky. V historii lidstva už bylo tolik omylů, že něco není možné a nakonec se potvrdilo, že jistá shovívost by byla na místě. Ovšem stejně tak silná a hlavně rozumně znějící oponentura.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#25 Příspěvek od termit256 »

Na tyhle veci je dobre vzdy aplikovat zakony businessu.
Pokud by to opravdu fungovalo, neexistovaly by zde farmaceuticke koncerny vrazejici miliardy do vyvoje klasickych leku a lekarny s plnymi regaly tehoz. A protoze tyhle firmy tu porad jsou, a acylpyrin se stale prodava, muze to znamenat jen jedine. Pokud tedy pomineme ruzne celosvetove spiknuti lekaru, vyrobcu, vlad... :-)

Daly by se tim elegantne vyresit problemy tretiho sveta, proste by se dovezlo par cisteren vody do Afriky a bylo by po nemocech. A opet, protoze se zadne cisterny do Afriky nevozi...

Vzdy pokud se objevi nejaka technologie, ktera je levnejsi, kvalitnejsi, vykonejsi... nez doposud pouzivana, naprosto bleskove ji vytlaci do propadliste dejin.
Viz. napr. penicilin-pousteni zilou, garmodeska-CD, elektrina-para a elektronka-tranzistor a mnoho dalsich.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#26 Příspěvek od rnbw »

bu2520 píše:nevzpomínáte taky na reproduktory které mìly hrát jen do konkrétního pøesnì urèeného prostoru, je to nìkolik let kdy toho byla plná média jak už se to vyrábí a ty výhody že nìkolik lidí v kanceláøi si každý pustí svojí hudbu a druhý to neuslyší?
Takyto system existuje, niekde som to videl (resp. pocul) aj fungovat. Akurat je to dost nepouzitelne (drahe a nema to basy).

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#27 Příspěvek od keemo »

a vola sa to krystalka :lol:

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#28 Příspěvek od jarda »

Sluchátka :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#29 Příspěvek od rnbw »


Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#30 Příspěvek od Maskot »

jarda píše:Sluchátka :D
Ze by prvni vec kterou jsi nepostavil, nebo nemas?To vsak neznamena, ze TO neexistuje.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“