Koupě elektrické řetězové pily

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#16 Příspěvek od Honza_dy »

Mám hrůzu let pilu z od Bédy trávníčka a spokojenost. Otec koupil na nějaké žužlání pilu z Bau Bau za 1200,- a ta už snad rok přesluhuje záruku, dokonce jsme se divili že to číňani osadili poměrně dost slušným řetězem. Nářadí z Lídlu bych se nebál, mám od nich povícero kusů a v kategorii marketového vercajku se jedná o ty lepší kousky.
NAREX, MAKITA to je jiná liga, ovšem na hobby využití je to zbytečné.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#17 Příspěvek od BOBOBO »

Co míníš tím hobby využitím . Prostě na kulatinu opravdu není , přidám se k termitovi , nebo ti nesmí vadit , že se nesmíš opřít do zubů . Původně jsem ji koupil k poražení 100leté lípy , to mimo kmen šlo , potom asi 50letý ořech , to bylo horší a na starou hrušku opravdu bída . No na základní rozdělení palet není nic lepšího .

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#18 Příspěvek od Honza_dy »

Hobby využití myslím třeba to moje. 1x za rok říznout 10m dřeva a k tomu příležitostně nějaké polínko když likviduju něco na zahradě. I když v poslední době leží v regále protože na řezání v jednom člověku je přece jen lepší cirkulárka.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#19 Příspěvek od Andrea »

termit256 píše:Elektrickou pilu bych na kulatinu rozhodne nedoporucoval, ty stroje na to maji prilis maly vykon, jak uz tu nekdo zminoval.
Já tou narexkou řežu prakticky jenom kulatiny 10 - 40 cm průměr a na malý výkon si nemůžu stěžovat. Pod 10 cm to většinou řežu cirkulárkou, na to je ta řetězovka nehospodárná.

Uživatelský avatar
radekrd
Příspěvky: 642
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od radekrd »

Nojo, to jsou pak ty idylické venkovské víkendy - od rána odevšad řvou cilkulárky.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#21 Příspěvek od helios »

radekrd píše:Nojo, to jsou pak ty idylické venkovské víkendy - od rána odevšad řvou cilkulárky.


Zrejme tak kompenzujú nedostatok ranného kriku kohútov. Fajnový budíček. :scared:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#22 Příspěvek od termit256 »

Ja netvrdim ze se 40cm spalek pilkou o vykonu 1600W urezat neda, ale pokud zrovna tohle neni tvuj konicek, je to hrozna pruda. Nekdy minuly tyden jsem takovou akci podnikal - byl jsem liny zajit do auta pro motorovku.
Ale mit ten rez jeste jeden, ficim pro ni :-)

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#23 Příspěvek od Andrea »

Koníček to není, spíš normální domácí práce v rámci přežití, ale smradlavou řvoucí motorovku bych fakt nechtěla, mně těch 1k6W stačí, 40 cm řežu jen výjimečně, většinou je to kolem 20 cm.

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#24 Příspěvek od hakamusai »

Koupil jsem noname elektrickou pilu v Baumaxu.Těsně před zárukou mi odešla.Koupil jsem Narexku -mám ji dva roky,zatím drží.Používám ji na řezání polen u kotle.Řezat s tím fůru dřeva,no nevím nevím....

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#25 Příspěvek od Honza_dy »

radekrd píše:Nojo, to jsou pak ty idylické venkovské víkendy - od rána odevšad řvou cilkulárky.
Musím říct, že jako rozený vidlák zvuk cirkulárek ani nevnímám. A i kdyby, tak to prostě patří k atmosféře vesnice. Až budu chtít poslouchat kadícího souseda, seženu si nájem v paneláku.

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#26 Příspěvek od milan222 »

no já sem v paneláku jen na návštěvě, a nikdy tam nechci. to radši bydlet v lese... udělal jsem dve kroky a narazil do zdi :D
no a lepší zvuk rvoucí uši... vadné řemeny a tupej kotouč... to je HI-FI jak má bejt. tzzzzzzzztrm..... viuiuiuiuiuiuuiiííííííííííííí :D :D
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#27 Příspěvek od Victronix »

Mám 3 roky řetězovku ES 2140 Dolmar.
Jak psala Andrea, taky mám pocit, že jede na olej.
Na web si na to stěžují i ostatní uživatelé.
Nejčastější odpověď je - buď rád, že maže víc než míň.
Mám doma ještě dvě motorové pily Stihl.
Ale tato elektrická sežere minimálně 5x víc oleje v přepočtu na čas řezu.
Pila nemá, bohužel žádnou regulaci mazání.
Když pilu pustím na volnoběh, je vidět, jak se z řetězu valí mlha.
Na ztrátové mazání používám Bio olej Lespol.
V nějakém komerčním videu říkal prodejce, že pila má zubové čerpadlo.
Když ale sundám lištu, tak žádný olej, za běhu, neteče. Až když lištu nasadím.
Nemá na to někdo nějaký fígl?

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#28 Příspěvek od konosuke »

měli jsme krámek a zastoupení značek Stihl, Makita, Husqvarna a Solo, profíci drevari dycky volili štilku, kutilové makitu, zazobanci snobové Husqvarnu, zahradkáři kde je zásuvka nablízku el.Narex
cirkula a pila motorovka mě neirituje, benzínová sekačka na trávu ano
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#29 Příspěvek od Victronix »

konosuke píše:měli jsme krámek...
Dík :roll:

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#30 Příspěvek od konosuke »

jasně...hlavně nekupuj podezřele levný asijský padělek z marketu, cena pod 1500 Kč je vždy varující
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“