Pøenos signálù

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#16 Příspěvek od Atlan »

nechapem co sa vam na mojom rieseni nepaci...by som povedal ze skor dokonale.... neustale citat stav a posielat ho na 4094 a potom zobrazovat ... jednoduche bez uP , navyse kompaktibilne s pouzitou logikou... Ale ked sa niekomu nechce rozmyslat a spekuluje ta kje to jendno...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#17 Příspěvek od Hill »

Mi sa páči, ale pořád to vypadá, jako když někomu z ostatních ne. Nebo jim nedochází, cos tím myslel.
Tak jsem zkusil něco z doby, kdy TTL ještě občas posloužily (i když na deset metrů vedení zbytečně komplikované), ale každé řešení zřejmě naráží na strach z napíchnutí výstupů BCD z té původní lokomotivy (rušňa). A Paveltl čeká snad na geniální nápad, jak se tomu připojování drátů na fungující desku vyhnout.

Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

#18 Příspěvek od paveltl »

Ale prd velebnosti, já tomu prostì vùbec nerozumím.

Je tam generátor hodin složený z CD4060BE, dvou 74HC00 a CD4013BE.
Pak jsou tam dekadický èítaèe 74LS90.
A za nimi rovnou CD4056 - ale budí LED, zatímco datasheet tvrdí že jsou urèeny pro LCD.
Celý to pøipomíná nìjaký bastl z amára. Je to napájeno pøes stabilizátor 7805 z autobaterie.
Myslel jsem že by se signály BCD z pùvodní lokomotivy oddìlili tøeba invertorem aby nedošlo k zarušení. Ale tím konèím a zbytek si vùbec nedokážu pøedstavit jak poslat do dalšího displeje. Tuhle logiku øeší kamarád co tomu trochhu rozumí, ale ani on nemá pøedstavu co dál.

Z mýho pohledu je celá konstrukce docela fušeøina, zásahu se nebráním, co mùžeme zkazit vyvedením nìkolika signálù na extra desku. I kdyby sme nìco odpráskli, tak výmìna pár švábù nebude problém.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#19 Příspěvek od Atlan »

Zajtra to nasimulujem.. a ak to pojde hodim to sem... Ale bude to orloj teda... Min 17 IO

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#20 Příspěvek od Atlan »

tak ideova shcema na 16 vstupov.... ale niej problem rozsirit.... na schemn nieje generator hodin...ale signal predpokladam odniekial vytiahneš.... Trvalo to torska dlhsie :oops: :lol:
Přílohy
prenos dat.PNG
(233.9 KiB) Staženo 62 x

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“