Třífázový můstek střídače s nulákem

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#16 Příspěvek od Andrea »

miroslavkovar psal o obdélníkovém dvojúrovňovém řízení, nikoliv o víceúrovňové PWM, já napsala názor, že ten měnič obdélníkově řízený není, už proto, že je víceúrovňový. Takže nic rušit nemusím. A ty se fakticky nejdřív nauč číst, než začneš do někoho rejt!

A už ti tu chybí jen PavelFF, aby tě poplácal po rameni za to, jakej jseš kabrňák, a mě aby ujistil, že péra máte oba v pořádku a že já jsem na vás chudáčky hrozně zlá a hnusná. :roll:

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#17 Příspěvek od FERYACT »

MIROSLAVKOVAR popisoval funkci běžného měniče frekvencí. Tvé tvrzení že popisovaným způsobem nevytoří tři sinusovky je meritum věci.Proto jsem chtěl abys blábol z 31.3. zrušila nebo vysvětlila.Ty ovšem své příspěvky odmítáš číst.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#18 Příspěvek od Andrea »

Proč mám pocit, že se tu bavím se senilem, který ani neví, co je to obdélníkové řízení? Pak ale nechápu, proč se tu do toho sere, asi si potřebuje dokázat, že ještě senil neni. To si ale měl najít nějakou snazší oběť, pokud možno v oboru, kterému aspoň trochu rozumí. :roll:

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#19 Příspěvek od FERYACT »

Andrea píše: A tím tebou posaným buzením bys těžko vyrobil tři sinusovky posunuté o 120°.
Po světě běhají miliony zařízení které ze stejnosměrného napětí vyrábějí šířkově modulované třífázové silové impulsy /vznikají tzv.sinusovky posunuté o 120°.Proložíme li si těmito impulsy křivku efektivní hodnoty je sinusovka na světě.Tu můžeme naměřit na motoru nebo na výstupu fotovoltaiky.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#20 Příspěvek od Andrea »

Kdy už konečně pochopíš, že miroslavkovar psal 31.3. o obdélníkovém řízení, dokonce sám 1.4. napsal, že se vůbec žádná sinusovka negeneruje. O PWM začal psát až 2.4. a pořád psal jen o dvojúrovňovém řízení, ale ten měnič je tříúrovňový. Výrobce by musel být padlý na hlavu, aby stavěl víceúrovňový střídač a provozoval ho dvojúrovňově nedejbože obdélníkově a ne víceúrovňově s nějakým sofistikovanějším (pravděpodobně vektorovým) řízením.

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#21 Příspěvek od FERYACT »

Andrea píše: A tím tebou posaným buzením bys těžko vyrobil tři sinusovky posunuté o 120°.
A už jsem ti vysvětlil že efektivně se šířková modulace chová jako sinusovka.O efektivní hodnotě proudu při ŠM jsi slyšela.
Jsem dvakrát tak starý jako ty, ale používám jen slušná slova.STYĎ SE.
Mnohá by patřily do vyfiltrovatelných.Škoda že umíš elektrotechniku lépe než
já, ale nenaučil jsem se od tebe nic.Od jiných co měli pár příspěvků jsem získal často víc než z tvých tisíců.

Uživatelský avatar
piitr
Příspěvky: 1003
Registrován: 19 říj 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od piitr »

Možná se učit nechceš. Já jsem se od Andrey naučil dost. A v tomhle vlákně má podle mě pravdu ona. Ty s tím PWM pláčeš dobře, ale na špatném hrobě.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#23 Příspěvek od Andrea »

FERYACT píše:A už jsem ti vysvětlil že efektivně se šířková modulace chová jako sinusovka.
Ale miroslavkovar 31.3. NEPSAL nic o šířkové modulaci, to co popsal je obyčejné hloupé obdélníkové řízení a obdélník NENÍ a NEBUDE sinusovka ani kdyby mu tak sto senilních učitelů říkalo. A v tom stáří bude ten hlavní problém, přece se starej pard nebude něco učit od písklete jako jsem já. Takových tu je taky pár a mám je u prdele a vůbec se za to nestydím. :!:

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#24 Příspěvek od tomasjedno »

Andrea píše:... obdélník NENÍ a NEBUDE sinusovka ani kdyby mu tak sto senilních učitelů říkalo...
Když si zvolíš dostatečně měkké kritérium na %THD, tak každý periodický průběh můžeš nazývat sinusovkou :D

P.S. což ovšem neznamená, že by střídač FVE směl pouštět do sítě kdejaký bordel. Kritéria obsahu harmonických v proudu jsou dána v materiálech ERÚ.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#25 Příspěvek od Crifodo »

S podobně měkkým kritériem a správným úhlem pohledu se dá i půlsinusovka prohlásit za obdélník, má holt trochu kompromisní čelo, týl a zvlnění.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#26 Příspěvek od tomasjedno »

Možná ti to připadalo, že si dělám srandu, ale výrobci UPS běžně říkají obdélníkovému průběhu s 1 schodem modifikovaná sinusovka :evil:

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#27 Příspěvek od Andrea »

Mimochodem, pane učiteli, u PWM jde o střední hodnotu, nikoliv efektivní, ta nás zajímá možná u výsledné sinusovky, ale v rámci periody PWM nic moc neřekne.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Habesan »

Co se týče vašeho terminologického sporu, chtělo by to, aby si všichni zúčastnění prostudovali nějakou vhodnou (všichni stejnou) literaturu za účelem sjednocení terminologie.
tomasjedno píše:modifikovaná sinusovka
Proto tomu posměšně říkám "modifikovaný obdélník" nebo "modifikovaný zlo".
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#29 Příspěvek od FERYACT »

FERYACT píše:ANDREO:Proč nezrušíš své příspěvky kde tvrdíš že zařízení nemůže vyrábět tři sinusovky posunuté o 120° a to pulsní regulací.Síť to vyfiltruje.Nikdo by se tě na nic neptal!
Přidávám tři kopie.
Všechno nejlepší k středečním jmeninám přeje FERYACT
Přílohy
Andrea3.jpg
(243.05 KiB) Staženo 70 x

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#30 Příspěvek od Andrea »

Kopněte někdo do toho gramofonu, nějak se zasekl.

Odpovědět

Zpět na „Teorie“